Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pablosek

zestaw pc ~5500 zł

Polecane posty

Witam mieszkam obecnie w Holandii i przymierzam się do zakupu dobrego pc który będzie ze mną na dłuższy okres. Kwota to jakieś 5500 w skład wchodzi razer naga, kraken 7.1 oraz natec Genesis rx66. Fajnie by było gdyby obudowa była aerocool'a bo fajnie wygląda i myślę, że jest praktyczna. Na dodatek do zestawu potrzebuje monitor ale jego nie liczymy do głównego zestawu. Komputer będzie służył do zabijania czasu czyli granie i oglądanie streamow. W przyszłości (pod koniec roku zjeżdżam do polski) może jakieś nagrywanie, streamowanie, tworzenie filmików. A więc monitor planuje 27 cali wpadł mi w oko samsung 27 cali na stronie komplett.nl ale nie mogę skopiować ani wkleić linku goddamnit... W domu mam samsunga 21 cali wiec chce przesiadke na coś większego skoro musze mieć tutaj monitor. Ram 16gb dysk ssd plus HDD. Rozgladalem się za i7 4790k oraz gtx760 płyta główna do OC oraz sli za rok dwa jak Będzie brakować mocy to dokupie druga kartę graficzną podkrece procka i będzie dalej hulac. Pozdrawiam i dziękuję za każdy komentarz pod moimi wypocinami :)

Potem coś poskładam, ale na wstępie chcę ci uświadomić kilka rzeczy. Konfiguracja i7 4790k + GTX 760 jest zupełnie bez sensu. Co do grafy, celowałbym raczej w R9 290X. SSD nie za wiele daje, można włożyć, jeśli zostają 3 stówy i nie wiadomo co z nimi zrobić. Lepiej dołożyć do bardziej znaczących podzespołów. Natomiast Krakeny są przepłacone i nie posiadają dźwięku 7.1. Musiałbyś mieć 7 głośników i subwoofer w małych słuchaweczkach.

@Down: proc z wysokiej półki, a karta ze średniej. Taka konfiguracja jest praktycznie w każdym gotowcu do 3500 zł. Grafa ta zwyczajnie jest z lekka słaba. Jeśli chcesz kompa na dłużej, powinieneś myśleć o karcie graficznej najpierw. To ona jest najbardziej wykorzystywana w grach.

Ludzie polecają 7.1 i podobno działają miodnie. Dlaczego i7 z 760 jest bez sensu? Znajomy ma taki zestaw i jest zadowolony. Ssd przyda się nawet 120gb, nie jest drogi a zawsze to ułamek sekundy się włącza system, słyszałem opinie ze ssd to bardzo duży booster

Gdyż podzespoły powinny być podobnej klasy. Jak już to i7 z GTX 770. Co do SSD to według mnie zdecydowanie się opłaca. System po ponownym postawieniu wczytuje się błyskawicznie i działa ogólnie szybciej.

Dobrałeś słabe peryferia - Razer Naga i Kraken są według mnie przereklamowane (chyba, że potrzebujesz średnio wygodnych 12 przycisków) i zdecydowanie szkoda na nie kasy.

Złożyłem coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/Cy6C8g/

Wyszło 5300 zł bez karty dźwiękowej gdyż dodaną masz do polecanych przez ze mnie słuchawek. Zamiast Razer Naga dałem Logitech G500S z lepszym sensorem. Niemniej jeśli wolisz tamte peryferia daj je, Twój wybór.

Co do kompa - i7 4790 + GTX 770. Osobiście dla mnie posiadanie Radeona było ciężko przeprawą przez różne cuda, natomiast z nVidia problemów nie mam. 16 Gb Ram'u, porządna płyta główna, spoko obudowa, dobry zasilacz.

Razer naga musi być, gram w wowa i meczy mnie klikanie kombinacji na klawiaturze gdy się poruszam. Płytę główną dałeś która nie obsługuje chyba 1600mhz pamięci ram która wybrałeś. A co do monitora? Coś wartego uwagi jest? Czy mam kupić tamten monitor na komplett.nl

Karta graficzna na za słaba na te czasy myślę Że pociągnie jeszcze trochę gier na max detalach. Po to chce sli żeby dokupić druga za rok a wtedy będzie pocisk.

@Hunter7, da się lepiej. GTX 770 to nadal nie to. 780, jeśli mówimy o Nvidii. 770 też można, ale po co. Do tego mobo na starym chipie.

Dajcie mi 5 minut, coś podeślę :)

@Edit: ode mnie - http://www.morele.net/inventory/info/Zxen1/ - mobo z nowym chipem, dobry CPU, grafa z wysokiej półki (nie jestem jedynie pewien chłodzenia od Power Color, ale wygląda porządnie), 16 GB pamięci o niskim profilu, co pozwoli na bezproblemowy montaż chłodzenia; buda typu Full Tower, czyli coś z serii "na brak miejsca nie będziesz narzekać", ogromne chłodzenie CPU (można zmienić na droższego przekładańca od BeQuiet: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-pro-3-bk019-625558/). W sumie zostaje 300 zł na peryferia. Ah i zasilacz. Markowy, z zapasem mocy. Zero filozofii :D

Edytowano przez SoldierPL

Jeżeli kolega planuje w przyszłości SLI to lepiej wziąć mocniejszy zasilacz.

Jeszcze co do GPU to na przełomie miesięcy premierę będą miały nowe karty z serii GTX9xx, warto poczekać, jeśli masz czas.

Co do monitora

- wolisz super jakość, ale większy czas reakcji

- gorszą jakość, ale niski czas reakcji

- a może 120/144Hz?

No i jeszcze pozostaje sprawa rozdziałki: 1920x1080, 2560x1080, 2560x1440?

@Hunter7, da się lepiej. GTX 770 to nadal nie to. 780, jeśli mówimy o Nvidii. 770 też można, ale po co. Do tego mobo na starym chipie.

Dajcie mi 5 minut, coś podeślę :)

@Edit: ode mnie - http://www.morele.net/inventory/info/Zxen1/ - mobo z nowym chipem, dobry CPU, grafa z wysokiej półki (nie jestem jedynie pewien chłodzenia od Power Color, ale wygląda porządnie), 16 GB pamięci o niskim profilu, co pozwoli na bezproblemowy montaż chłodzenia; buda typu Full Tower, czyli coś z serii "na brak miejsca nie będziesz narzekać", ogromne chłodzenie CPU (można zmienić na droższego przekładańca od BeQuiet: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-pro-3-bk019-625558/). W sumie zostaje 300 zł na peryferia. Ah i zasilacz. Markowy, z zapasem mocy. Zero filozofii :D

Racja dobry zestaw, z tym że kolega chce kupić markowe peryferia ;) Brałem to pod uwagę, gdyż 300 zł wystarczy na samą Razer Naga :P

Chyba, że kolega dopłaci wtedy nie ma problemu, ewentualnie do czasu podkręcania można zrezygnować z dokupowania chłodzenia i korzystać ze stokowego + oszczędzić na obudowie.

Co do Twojego zestawu dodałbym jeszcze SSD, gdyż według mnie to podstawa, gdyż według mnie przyspiesza działanie sytemu bardziej niż i7 + GTX 770 ;) oraz zmienił zasilacz na taki z modularnymi kablami, gdyż kupując sprzęt za 5k można sobie pozwolić na znaczne zwiększenie wygody i ładniejsze ułożenie kabli.

No to jak autor chce SLI to zamieniłbym Radeon R9 290X na GTX 760 albo GTX 770 i dokupił jakiś zasilacz 750-800 W. Bo z Crossfire to się chyba nie wypłacisz :P Co do monitora to najlepiej wziąć jakiś 120/144 Hz. Mam jeszcze jedno pytanie w jakiej rozdziałce będziesz grał? 1080p czy więcej?

Toż poczytajcie dokładniej... ROK lub DWA lata - post numer jeden. Po tym czasie R9 290X będzie można mieć za 1000 zł, jak nie mniej. SSD rzecz zbędna, są ważniejsze podzespoły.

@Down: nic o tym nie wspomniał.

Nie skreślałbym SSD. Jeśli autor zamierza bawić się w programach graficznych to warto zainwestować w taki dysk. Zależy czy będziesz robił to tak dla zabawy raz na jakiś czas czy będzie to "poważniejsza" zabawa.

Zmodyfikowałem nieco zestaw SoldierPL. Subiektywnie według mnie jest nieco lepszy.

http://www.morele.net/inventory/info/nlDxIw/

Co zmieniłem:

- Wymiana grafiki na Gigabyte. Według mnie pewniejsza firma + co ważne dodatkowy rok gwarancji, PowerColor ma 2 lata natomiast Gigabyte 3 

- Zmiana obudowy na tańszą, ale w zupełności wystarczającą ;)

- Zmiana zasilacza na modularnego o tej samej mocy

- Dodanie dysku SSD 

Ogólnie wyszło drożej o 200 (5400 zł), niemniej jeśli odejmiemy SSD to wyjdzie nawet 100 zł taniej (5100 zł).

Soldier nie tyle chodzi o samą cenę ale o sam pobór prądu.

Jak facet klepnie te 2 karty razem i obciąży je jeszcze czymś wymagającym to licznik zacznie się mu kręcić z prędkością światła a rachunek go z butów wyrwie.

Poza tym Soldier w innym temacie piszesz, że im zimniej tym długotrwałej a wkładasz do zestawu kartę która przy OC i obciążeniu osiąga ponad 90 stopni (nie wiem jak sprawuję się akurat wersja z chłodzeniem, które napisałeś ale szczerze wątpię żeby zbiło więcej jak 2 stopnie).
Tak więc nie polecałbym osobiście tej karty od AMD.
Pomimo niskiej ceny pobór prądu jak i temperatury mówimy mi NIE.

Nie wiele wiem o Power Color, ale pierwsze słyszę, że ta karta osiąga takie temperatury. Wiesz no, im wydajność i karta większe, tym pobór prądu również będzie większy. Hunter, te nowe chłodzenia Gigabyte mają coś z cewkami, z tego co pamiętam.

Zawsze składam zestaw pod wydajność, a nie pobór prądu. Możemy złożyć coś za 2000 zł, to będzie oszczędny PC. Kompy do gier zużywają dużo, przynajmniej na razie.

Ja wsadziłbym do tego zestawu GTX 780. Mniejszy pobór mocy i mniejsze temperatury a wydajność porównywalna (choć w testach pclab lepiej wypadł GTX 780). Radeon lepiej sprawdzi się w rozdzielczościach wyższych niż 1920x1080.

ok, więc tak co do poboru prądu:
otd738.png

A co do temperatury to proszę bardzo:
29c8c91.jpg

Jeśli składasz zestaw futurystycznie pod SLI/crossfire i nie bierzesz pod uwagę ani temp. ani poboru prądu to na co patrzysz?
Żeby wyniki w benchmarku były wysokie, to jebnij od razu autorowi tematu chłodzenie azotem i niech kręci proca do oporu.
Co za durne gadanie.
Jeśli bierzesz się za składanie kompa to ogarnij temat dokładnie.
Jeśli nie ogarniasz to się nie podejmuj.
Ja kompów ludziom nie składam bo nie mam czasu i nie siedzę w nowinkach.
Skoro Ty chcesz bawić się w specjalistę to albo siedź, czytaj, zapisuj, porównuj i daj z siebie wszystko albo skończ tę dramat.

PS. idę spać, odpiszę koło 8 z pracy jeśli masz ochotę na głębszą dyskusję.

Ale grzeczniej, nie jestem twoim kumplem :) http://www.tomshardware.com/reviews/powercolor-pcs-r9-290x-graphics-card-review,3803-7.html - wyniki Power Color. Ty podałeś wyniki referenta. I kto tu udaje specjalistę. Zauważyłem, że ostatnio lubisz czepiać się o każdą pierdołę, a więc odwdzięczę ci się z przyjemnością. Nowego zdania nie zaczyna się od nowej linii. To jest poprawne, gdy zaczynasz zupełnie nową myśl, bądź podsumowujesz tekst powyżej.

HIS ma lepsze wyniki, ale nie znalazłem tej karty. ~80 stopni na benchmarku to nie tragedia na skalę światową. Jesteś dla mnie nie miły, a więc ja również dla ciebie miły nie będę. 

GTX 780 to dobry pomysł, jeśli chcemy oszczędzić na prądzie. Jeśli ta karta, to polecam Palita w wersji Jetstream. Autorze, wybierz :D

Jak dla mnie dysk ssd to podstawa przy takim budżecie. Oprócz szybszego ładowania aplikacji jest coś takiego jak odczucie niesamowitej prędkości przy zwykłym użytkowaniu systemu.

GTX 780 będzie lepszym wyborem biorąc pod uwagę późniejsze SLI. Wydajność na korzyść GTX a cena prawie taka sama. Temperatury to największy problem Radeonów a oprócz tego pobór mocy. Przy Crossfire rachunki za prąd mogą okazać się kosmiczne, a do tego dochodzą wysokie temperatury. Jeśli chodzi o GTX 780 to najlepiej kupić coś od MSI albo jak wspominał Soldier Palita.

Przy referentach juz sa temperatury ok. A co do poboru mocy to kiedys liczono to na jakims forum. Wychodzilo miesiecznie 10/20 zl wiecej za prad. Da sie chyba przebolec co :) ?

GTX 780 będzie lepszym wyborem biorąc pod uwagę późniejsze SLI. Wydajność na korzyść GTX a cena prawie taka sama. Temperatury to największy problem Radeonów a oprócz tego pobór mocy. Przy Crossfire rachunki za prąd mogą okazać się kosmiczne, a do tego dochodzą wysokie temperatury. Jeśli chodzi o GTX 780 to najlepiej kupić coś od MSI albo jak wspominał Soldier Palita.

Z jednej strony racja z drugiej przesadzone. 

1.SLI i CF działają różnie, ale żadne nie zadziała idealnie.

2.Wydajność GTX-a wcale nie jest wyższa. Te karty są porównywalne:

http://www.3dmark.com/3dm11/7940454 < GTX780

http://www.3dmark.com/3dm11/8073665 <R9-290

Oba testy robione na tym samym kompie. Różnice bardziej wynikają z gier, a raczej tzw. optymalizacji. Niektóre gry lepiej wypadają na Radeonach inne na GTX-ach.

3.Rachunki za prąd są kosmiczne jak komputer jest obciążony 24/7. Wtedy te 20W możemy liczyć, jeżeli jednak gramy kilka godzin dziennie wpływ będzie wręcz niezauważalny. 

4.Grzały się bardzo karty referencyjne, chłodzenie od Sapphire, Gigabyte czy MSI radzi sobie zdecydowanie lepiej, a przy CF jak i SLI temperatury zawsze skaczą do góry. 

5.Jeśli chodzi o jakość wykonania GTX-ów najlepsza jest u EVGA. Produkują tylko i wyłącznie karty Nvidia, to taki odpowiednik Sapphire, który robi tylko Radeony. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik