Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dodo070

Porada

Polecane posty

Witam . Otóż po wakacjach wpadło troszkę hajsu i postanowiłem kupic nowy pc ;X Mój to już naprawde drewno :) Nie mam jednak na to fortuny ale myślę kupic samą pakę tak do 1500 zł ;) Znalazłem taką aukcję: 
http://allegro.pl/quad-4x3-7ghz-4gb-1000gb-hd7770-1gb-ddr5-gratis-i4573957212.html
Sprzęt wydaje się byc moim zdaniem okej jak na taką kwotę :) 
38 fps na Watch Dogs (sry jak źle napisałem ) to chyba nawet jak na jedną z najnowszych gier ;) 
A uciągnie na nim np . bf 4 na średnich na multi ? 

Co wgle myślicie o tej pace ? prosze o opinie ;) 

Sry za błędy :) 

Gotowcom mówimy nie. Nie kupuj tego, bo będziesz miał kolejne drewno na zaopatrzeniu. Te wyniku, że niby takie można osiągnąć, to ściema, która ma Cię zachęcić do kupna. Zaraz coś zapodamy, coś co naprawdę można nazwać komputerem.

Jeżeli uzbierasz jakieś 200 stówy więcej, to możesz kupić to. Poproś rodziców czy coś, może się dorzucą ;) http://www.morele.net/inventory/info/bgSAL/

Chyba, że musi być te 1500 zł, to zaraz podam coś, co się będzie mieścić w tym zakresie.

Dzięki wielkie że mi pomogłeś ;) Tylko najlepiej jakby to był jakiś zestaw a nie same części ( W sensie kupic po kolei wszystko i dopiero samemu złożyc ;X  to tak odpada :D )

Możemy dać Tobie kod, który wpiszesz na stronie tego sklepu przy zakupie zestawu, a oni go Tobie skręcą za 1 zł. Ja proponuję też spróbować samemu. Jak masz jakiegoś kumpla, który się zna, to go poproś i się przy okazji czegoś nowego nauczysz ;)

Aha, masz system, czy trzeba go dołożyć do zestawu?

ale ty mówisz o kupowaniu każdej części z osobna i składaniu kompa ? Taka opcja odpada na 100 % :) nie pytaj po prostu nie ;x
Ale to by było tak że ty mi spisujesz części a oni (techplanet) mi to zmontują ? a czy to będzie potem działało ? :X

Nie, mówię, że to opcja nr.2. Pisałem,że możesz kupić to wszystko jako części, ale oni to złożą, i do domu dostaniesz gotową budę. Nic nie będziesz musiał skręcać i montować. Jedynie kabel do zasilacza, ale to chyba potrafisz, co ? :D

Odpowiedz jeszcze, czy masz system ?

Propsy dla zestawu Kuboxa. Komputer gotowy ma zasilacz, który nadaje się do... smażenia kotletów (czyt. części w kompie). Jest on "firmy" Modecom, która jest znana głównie z szajsu. Zwyczajnie powiedz, dlaczego nie chcesz kupić części (co wyjdzie znacznie wydajniej). W sklepie morele.net mogą ci go poskładać i wysłać w całości. Dodatkowo gwarancja obejmuje każdy jeden podzespół, a  komp nie jest zaplombowany - co się czasem zdarza. Jeśli chcesz gotowca, nie szukaj pomocy na JaRocku.

@Kubox, system całkowicie zniszczy budżet, lepiej pojechać na trialu lub "kupionym".

Zasilacz w sumie mam chieftic 500 w w razie czego :) Hmmm a dałbyś rade pomóc mi zrobic taki sprzęt ? masz moze jakiś kontakt to byśmy jakoś pogadali na gg i byś mi troche potłumaczył ? :X

1. Wybierasz sobie części.

2. "Wkładasz" je do koszyka.

3. Dodajesz opcję montażu kompa.

4. Kupujesz zestaw.

5. Sklep ci to składa do kupy (ew. bez GPU, bo podczas transportu może coś się z nią stać, jednak trochę to waży, a wisi tylko na 1/2 śrubkach i zabezpieczeniu w slocie) i wysyła.

6. Odbierasz kompa od kuriera.

7. Podłączasz zasilanie, monitor, mysz ect. (ew. GPU, patrz wyżej).

8. Cieszysz się grą.

Nie ma filozofii żadnej w zamówieniu tam kompa. GG nie posiadam, jeśli masz sprawę, pisz na PW. Co do Chiefteca, to nie jest jakiś najnowszy, mimo wszystko bym zmienił na nowy.

a jakieś propozycje ? i skąd pewnosc ze to wszystko współgra ze sobą ? Co mam strzelac jakie chce części ? Przecież nie mam o tym pojęcia ;x 

a jak wymienie i3 na ten ? http://www.morele.net/procesor-amd-athlon-ii-x4-750k-socket-fm2-quad-core-3-4-ghz-l2-cache-4mb-100w-box-ad750kwohjbox-532172/ 
Ma 4 rdzenie po 3.4 i jest chyba lepszy niż ta i3 . i by wtedy było okej 

AMD Athlon II X4 750K socket FM2, Quad-Core 3.4 GHz, L2 Cache 4MB, 100W, BOX (AD750KWOHJBOX)

I może zasilacz zamieniłbym na jakiś 500 w czy coś chyba że wezme ten co tu dałes a jakby coś nie tak było to włoże swój 500 w albo coś albo może ten 

SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG 

Sam napisałeś że zasilacz nadaje się do smażenia kotletów ;d aa czyli oni składają i sprawdzają tego kompa ? 

Chodziło mu o zasilacz z tego zestawu na Alledrogo, a nie z tego, którego podałem.

Dlaczego nie miałoby zadziałać? Części są fabrycznie nowe. Możesz ich poprosić w emailu, by włączyli pc po jego skręceniu ;)

Wiem że trochę jestem przewrażliwiony ale jak dla mnie to są naprawde duże pieniadze i chciałym coś w miare kupic działającego :) Aha to sorki myślałem że mu chodzi o ten z twojej listy. a co sądzisz o tym procku co tam podałem wyżej ? Jakby kupic go zamiast tej i3 ? Jest chyba lepszy w wydajności i tańszy 
" I jak masz ten kod co skręcają za złotówke czy coś takiego to zapodaj go xd I jeszcze mógłbyś mi zrobic taką liste na tym morele.net tylko z tym procem co ja ci zapodałem a nie z i3 ? Byłbym naprawde wdzięczny . Ale chyba i tak jeszcze trzeba zaznaczyc opcje złożenia sprzętu z tego co widziałem 65 zł ;x 

Te procesory są na różne (inne) sockety (gniazda), czyli jakbyś chciał wymienić tą i3 na tego Athlona to trzeba też wziąć inne MOBO (płytę główną).

Co do tego czy będzie to działać, to się nie martw, trochę sprzętów już składaliśmy i wszystkie działały.

Komputer jeśli chodzi o części to nie jest czarna magia, składa się z modułów m. in. procesor, karta graficzna, płyta główna, pamięć RAM, dysk, zasilacz, obudowa ect. Żeby je złożyć odpowiednio (wybrać działające ze sobą części) wystarczy umieć czytaj ich specyfikację, np. dla wspomnianego przez ciebie procesora, socket tej i3 to 1150, a podanego przez ciebie Athlona - FM2, za to płyta główna podana przez kolegę wyżej jest z socketem 1150, czyli do tego AMD nie pasuje.

Panowie, może w celu zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy z tego niewielkiego budżetu zostawić zasilacz chiefteca (który moim zdaniem w zupełności by wystarczył), który posiada dodo?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka
    • Przez Śliwa
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jak może część z Was zauważyła, niedawno powstał temat 'Ranking twojego PC' założony przez @Klinowatora, jednak nie było zbytniego ruchu, a z Catzillą były problemy. Postanowiliśmy zatem założyć nowy temat i taki właśnie zakładam. Co ma on na celu? Przede wszystkim pokazać jak zróżnicowane komputery pod względem wydajności mamy, a może i wywiąże się z tego jakaś ciekawa rywalizacja?

Do mierzenia wydajności posłuży, zapewne dobrze Wam znany, benchmark 3D Mark11. Można pobrać go stąd: http://www.dobreprogramy.pl/3DMark-11,Program,Windows,21900.html (polecam pobierać przez 'linki bezpośrednie' po prawej stronie, a nie z asystentem pobierania ).

Abyśmy mogli stwierdzić, że właśnie na takim i takim sprzęcie wykonujecie test, przydałoby się, żebyście pobrali 2 (dla chętnych 3) programy diagnostyczne, które, swoją drogą, na 80% macie
      Chodzi mi dokładniej o http://www.techpowerup.com/gpuz/ (dokładne informacje nt. karty graficznej) oraz http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html (dokładne informacje nt. procesora) a także http://www.hwinfo.com/download.php (temperatury wszystkich najważniejszych podzespołów).

Okej, teoria za nami. Odpalamy 3D Mark11 i ustawiamy opcje na takie, jakie przedstawia screen w spoilerze:

Ważne, aby w czasie testu uruchomione były wszystkie trzy programy diagnostyczne (a tak je sobie nazwałem ). Po zakończeniu testu program powinien otworzyć stronę w przeglądarce, na której będzie wszystko o testach - średni fps, taktowania wszystkich podzespołów itd. Teraz, będąc na tej stronie, uwidaczniamy wszystkie 3 programy i ustawiamy tak, żeby nie zasłaniały wyniku testu (w HWInfo można ukryć niektóre temperatury poprzez opcję 'hide'). W temacie pod screenem wklejamy link do wyniku.
      Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne, z resztą wstawię swój wynik jako przykład jak ma to wyglądać.

Jak wiadomo, jeden robi OC, a drugi nie. Postanowiłem więc, że będą dwa rankingi - pierwszy - sprzęt bez jakiegokolwiek OC, czyli na stockowych zegarach i drugi - z OC jakie ktoś zrobił. Zakładając, że ktoś wykona testy do obu rankingów, będzie można obliczyć przyrost wydajności w procentach, a tenże ów przyrost pojawi się obok obu rankingów (będzie to w sumie trzeci ranking, układany wg tego, czyj przyrost jest najwyższy - da to szansę użytkownikom, którzy nie mają sprzętu za 3-4 tysiące zł.)
      Wydaje mi się, że wszystko jest proste i czytelne, także jeśli chcecie dowiedzieć się jak wypada Wasz PC na tle innych - testować, screenować, wysyłać, podkręcać

Oczywiście rankingi będę aktualizował tutaj, w pierwszym poście. Okej, zatem zaczynamy!
      *kolor czerwony - taktowanie rdzenia karty
      **kolor niebieski - taktowanie pamięci karty
      Ranking bez OC 

1. Ziggy GG [2] (i7 5930K/GTX Titan X/ 32 GB) 18748 ("Krul" absolutny!)   
      2. MaxiLager [2] (i7 4770k/GTX 980/ 16 GB) 15144
      3. Bartoszzdr (i7 4790k/GTX780Ti/16GB) 13657
      4. avanti (Xeon E3-1231 v3/ GTX 980/ 8 GB) 14646                                                                          
      5. Ziggy GG (i7 4790k/GTX970/16GB) 13156                                                                                                         
      6. Maatt (i7 4770k/GTX780/32GB) 12794                                                                                              
      7. Klinowator (i7 4770k/GTX780/16GB) 12764                                                                                       
      8. Śliwa[test] (i5 4690k/R9 290/8GB) 11933
      9. technikuk (FX8350/R9 290X/16GB) 11921              
      10. Broda ty (i7 4770k/GTX770/16GB) 10841                             
      11. Góralplayer (i7 2600k/GTX770/8GB) 10251                                       
      12. MaxiLager (i7 4770k/GTX680/16GB) 10011
      13. Hardkor [2] (i5 4460/GTX 970/8 GB) 9985
      14. Fuzzik (i5 3570k/GTX770/4GB) 9673
      15. Elek (i5 4570/GTX770/) 9635
      16. LybuS (i5 4690/R9 280X/8GB) 9624
      17. JohnnyKaktus (i5-4590/ GTX 960/ 8 GB) 9556
      18 Śliwa[test2] (i5 4690k/R9 280/8GB) 9158
      19. SSG (i5 4690/GTX770/8GB) 9153 20. Mayteck (i5 4690/GTX760/8GB) 8498 21. gasCNN (i5 3570k/GTX760/12GB) 8172
      22. Dawid813 (i5 4570/GTX760/) 7786
      23. Patrykk (i5 3350p/GTX660Ti/8GB) 7717
      24. Śliwa (i5 2500k/HD7870/8GB) 7688
      25. DarkAnvil (i5 4440/GTX760/8GB) 7630
      26. EniuuuPL (Intel C2Q Q8300/GTX660/4GB) 5050
      27. Góralplayer (I7 2600k/HD7770/8GB) 4601
      28. Hardkor (Athlon II X4 645/GTX570/8GB) 4445
      29. Glock (A8 3870/HD6770/8GB) 2666
      30. Łukasz8 (Intel C2D E7600/HD6770/6GB) 1990
      31. Piciu256 (Intel Celeron G530/GT440/4GB) 1423

Ranking z OC

1. ZiggyGG [2] (i7 [email protected]/ Titan X/ 32 GB) 19161
      2. ZiggyGG (i7 [email protected],4GHz/GTX Titan X/16GB) 17053   
      3. Ray (i7 [email protected],5GHz/[email protected]@1575/8GB) 9339                 
      4. Śliwa (i5 [email protected],8GHz/[email protected]@1520/8GB) 9069    
      5. neo10 (i5 [email protected],6GHz/[email protected]@1350/8GB) 6922

// Stan na dzień 6 czerwca 2015 // Śliwa //
    • Przez Saku332
      Witam, poszukuje osoby chetnej do zlozenia PC na stronie morele.net. Komputer pod gry(Wiedzmin/batman/counterstrikego) upload(stream),rendering(yt). Nie bede podkrecal procesora.Najlepiej jakby PC skladal sie z Intel(procesor) i GTX(grafika) poniewaz na temat innych nie mam pojecia.
      Budzet jakim dysponuje 4000 PLN
      Gry(Wiedzmin 3,Batman,counterstrikego),upload(stream),rendering(youtube)
      Monitor zamierzam dopiero kupic a prawdopodobnie bedzie to 1920x1080
      Nie zamierzam podkrecac przedzespolow
      Windows 7
      Dysk 1000GB, Najlepiej(nie musi) GTX(grafika), Intel(procesor)
      Mam nadzieje ze napisalem zrozumiale.
      Czekam na odpowiedzi.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik