Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Piatniker

Konfiguracja do 7000zł - Ocena

Polecane posty

Witam serdecznie, z tej strony Piatniker, chciałbym wam pokazać moją konfiguracje w związku z tym że w najbliższym czasie chce kupić komputer.

Zestaw nie może być droższy niż 7000 zł.

Miło by było jakby coś zostało, aczkolwiek nie chce żałować kasy jeśli mam kupić coś lepszego trochę drożej.

Zestaw może zawierać monitor lecz nie musi. najwyżej się wyskrobie.

Sam złożyłem zestaw na komputroniku i chciałbym poddać go waszej ocenie, co dodać, co zmienić, co odrzucić. (raczej wrzucił bym gtx'a 780)

Komputer ma służyć do projektów graficznych, montażu wideo, streamowania, czyli najważniejszy jest procek, grafika i ram (chyba że o czymś zapomniałem :)). Jeśli ktoś z was ma chwilkę czasu wolnego i nie wie jak go zagospodarować, a ma wiedzę na temat składania tego typu komputerów to BARDZO prosił bym o pomoc i dobrą rade. 

Poniżej screen zestawu. Proszę o dobre rady nie o krytykę, zaznaczam że nie jestem za mocno na bieżąco jeśli chodzi o części komputerowe, aczkolwiek nie jestem też zupełnie zielony.

smg11snphsnz.jpg

Mam dwa następujące pytania co do twojej Śliwa konfiguracji:

1. Czy zasilacz 550W wytrzyma ten osprzęt w "stresie" ? 550W [wydaję mi się] że to troszkę mało, a ja naprawdę będę [mocno] wykorzystywał tę jednostkę.

2. Czy nie lepiej inwestować już w socket 2011 (Socket R)? 

Zestaw kosztuje prawie 5000 zł. Wydaje mi się że za te pieniądze można wydajniej ,ale zaczekamy na opinie innych użytkowników. Btw.Do czego będziesz używał komputera?Sądząc po i7 i 16GB ramu cos profesjonalnego

EDIT: Jeśli chcesz zobacz zestaw Soldiera z tematu załozonego przez Frytkownice.Wystarczy dodac dysk 2TB,wiecej ramu i moze troche mocniejszy zasilacz.

Po co Xeon? Jak mu zależy na naprawdę potworku, to mogę sklecić coś na LGA2011, z i7 4930k na pokładzie. Ale czy wykorzysta taką moc obliczeniową?  

@Bert: autorowi chodzi o części do 7000 zł, a więc mamy jeszcze 2 kafle "zapasu", co oznacza że mój zestaw z tamtego wątku się nie nada.

Postaram się coś zaraz złożyć i wrzucę jako edycja mojego postu.

@Edit: http://www.morele.net/inventory/info/mvrcJD/ - mam wrażenie, że przesadziłem z płytą główną. Jeśli chcesz, możemy pójść w CrossFire, ale czy to wykorzystasz. Myślałem jeszcze nad chłodzeniem cieczą, ale nie bawiłem się nigdy w takie coś, więc nie mam za wielkiej wiedzy na ten temat, także poszedłem w powietrze.

Tak jak pisałem komputer będę mocno wykorzystywał przy produkcji graficznej i wideo, czasem stream. Na pewno dorzucę do wyjściowego zestawu dwa monitory lub jeden przynajmniej 27 cali. 

Wolał bym żeby jednostka bazowała na CPU od Intela i GPU od nVidii, to zacieśni krąg poszukiwań.

Komputer zmontuje sam i chłodzenie cieczą również podłącze (jeśli się na to zdecyduje) bo mam w tym co nieco doświadczenia aczkolwiek nie mam wiedzy na temat aktualności sprzętowych (oczy wlepione wiecznie w programy graficzne, a jak wszyscy wiemy jest tego zatrzęsienie i trudno jest coś samemu wybrać bez odpowiedniej wiedzy) dlatego proszę was o pomoc i radę. 

Wybierzmy razem najlepszy zestaw. (Potrafię się odwdzięczyć). Najlepiej było by stworzyć dwie maksymalnie 3 konfigurację i ewentualnie na koniec wrzucić ankietę. 

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję wszystkim 

Procesor Intela to jasna sprawa, ale dlaczego Nvidia? Od Radeonów różnią się głównie ceną, są droższe.

Ktoś mi kiedyś nawkładał do głowy że intel z nividią najlepiej współgra a AMD z Radkiem, nie wiem ile w tym prawdy.

Szczerze? Zero. Niech ten ktoś się w głowę puknie :D

@Down: tak myślałem, że przesadziłem z mobo :D Można wziąć Extreme6 lub Extreme4 i dwa Radeony R9 290X, najlepiej w wersji Tri-X od Sapphire.

Edytowano przez SoldierPL

Niewiele. 

Soldier, na cholerę taka płyta? :D

W takim razie lepiej mPowera wziąć  ;)

Ale po co mu CF? Skoro głównym priorytetem nie są gry, a zastosowania bardziej zaawansowane. Tam mogą przydać się CUDA czy PhysX nVidii.

Nvidia bardziej mu się przyda, bo jak już wspomniał przede mną Śliwa, przydadzą mu się rdzenie CUDA do renderowania grafiki.

Jeżeli głównym priorytetem nie są gry, a tworzenie grafiki, filmów, ew. streaming, to tak jak Pyra doradziłbym zastanowienie się nad Xeonem + GPU od Nvidii, GTX 780 będzie ok.

Jednak jeżeli ci się jakoś strasznie nie śpieszy, to w połowie miesiąca pokażą nowe GPU z serii GTX - 900, a pod koniec powinny pokazać się pierwsze testy. Warto poczekać jak nie potrzebujesz kompa na teraz.

Z wyborem CPU i Mobo (na Xeonie) pomoże ci Pyra, on chyba na tym forum najbardziej siedzi w tych sprawach.

Dalej 2x8GB RAMu 2133Hz, może się przydać.

Co do dysków to masz kilka opcji: WD Red 2TB + 128GB SSD / 2xWD Blue 1TB (w RAID0) + 128GB SSD / samo 2xWD Blue/Red 1TB (w RAID0).

Buda to coś od Fractal Design, np. Define R4.

Do tego jakieś chłodzenie na CPU, no i te monitory na pewno z matrycą IPS, bądź pochodną, gdyż liczy się dla ciebie idealne odwzorowanie kolorów.

Chlodzenie ciecza jest nieoplacalne chyba ze w obudowie nie ma miejsca na powietrze... Np.triple SLI/CF gdzie masz tylko troche miejsca na przeplyw powietrza.Chyba ze lubisz ciszę to wtedy tak.Trzeba plyn chlodniczy wymieniac czyscic to wszystko ,troche roboty jest z tym a i tak temperatury duzo nizsze nie sa.

Jeden szczegol: Chlodzenie ciecza fajnie wyglada :D

Jeśli chodzi o obudowę to polecam Corsair Carbide 540. Pozwala na wzorowe zarządzanie kablami i oferuje fantastyczny przepływ powietrza. Ponadto jest kompaktowa i schludna, wykonana z wysokiej jakości materiałów, a wiec trwała. Dodatkowe okno pozwala oglądać swojego potworka. Obudowa przychodzi z zestawem trzech wiatraków 140mm i filtrem przeciwkurzowym. Jest sporo miejsca na chłodzenie wodne oraz typu all-in-one.

Sam taka posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony.

Z xeonami E5 jest trochę zabawy, ale zdecydowanie polecam. Po użytkowaniu takiego kompa dopiero się przekonasz jaki szrot intel wciska użytkownikom domowym no i dla twoich zastosowań 16 rdzeni i 32 wątki mogą się przydać. Sam posiadałem taki sprzęt i szczerze polecam. 

A co mu to daje? Sam procesor to już nic, ale myślałeś nad płytą główną z LGA2011-v3? Wiesz jakie to jest cholerstwo drogie? Brałeś pod uwagę to, że procesory te posiadają kontrolery pamięci DDR4, a co za tym idzie z takimi są kompatybilne? Wiesz ile takie moduły kosztują i jak lipnie, póki co, wypadają w porównaniu z DDR3? Chyba nie za bardzo, skoro tak się upierasz :) Jasne, jest to poniekąd przyszłościowe i rozumiem też do pewnego momentu Twój upór, ale póki co niezbyt opłacalne. Na wejściu trzeba dać na same trzy podzespoły minimum 3 000 zł - 4 000 zł, biorąc jedynie 8GB RAM i zakładając bardzo optymistyczne ceny procesora i płyty :)

Dlatego też, zalecam się wstrzymać z zakupem trochę, aż ceny opadną, a do tego warto poczekać na premierę nowych kart nVidii. Ponoć ceny mają być atrakcyjne i myślę, że warto się przekonać czy to prawda. A jeśli nie, to i tak siłą rzeczy zmuszą do obniżek serię GTX 7XX.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik