Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Frytkownica

komputer za 4000zł lub 5000zł

Polecane posty

1. Podaj budżet jakim dysponujesz: Prosił bym o dwa zestawy - za 4000zł i za 5000zł
2. Napisz do czego ma być ten komputer: gry (bf3,Cod BO II)
3. Jaką rozdzielczość posiada twój monitor : 1920x1080 (27")

4. Czy planujesz robić OC : nie
5. Jakie podzespoły już posiadasz: nic
6. Czy masz jakieś szczególne wymagania : dysk 2TB (lub 2x1TB), OS:Win 8.1, najlepiej intel

monitor do starego kompa do 750zł.

Tylko nic nie mam poza monitorem więc potrzebna jest: klawiatura, myszka, obudowa, zasilacz, odtwarzacz dvd, itp.

Pozdrawiam Frytkownica

http://www.morele.net/inventory/info/RMa8F5/   tutaj masz taki "początkowy" zestaw w którym jeszcze można coś pozmieniać w zależności od twoich wymagań, zestaw umożliwia oc, bo przy takim budżecie moim zdaniem głupotą jest nie skorzystanie z tego, oczywiście jak się zdecydujesz za jakiś czas na OC jak ci będzie braknąć wydajności będzie musiał dokupić jakieś chłodzenie typu macho,nemesis. Pozostaje ci 200zł na myszkę i klawiaturę jeśli w tej cenie miał być również monitor to zmieniasz karte na r9 290 i masz jakieś 500zł na monitor 

Sory za post pod postem, mój błąd byłem przekonany, że edytuje stary, a nie upewniłem się przed wysłaniem ;/

Ten monitor do starego kompa ma być wliczony w tą kwote, czy masz na niego oddzielny budżet ?

tak, monitor ma być wliczony w cenę

2 zestawy i w każym mamy zmieścic klawiature, myszi monitor do 750 zł? Czy jak xD ?

nie wiem ile będę mógł przeznaczyć końcowo na komputer, dlatego dwa zestawy

No to tak jeśli monitor ma być w zestawie to trzeba trochę uciąć z tamtego zestawu, czyli zamieniasz r9 290x na r9 290 (bez iksa) i pozostaje ci jakieś 500zł na monitor. Druga sprawa jeśli jednak chcesz zestaw bez podkręcania to bierz procka tego co podał Pyra.

Poza tym, że link nie działa, to jest ok. Ma zablokowany mnożnik (brak literki K), więc do OC/podkręcania to on się średnio nadaje.

@Down

O OC poprzez podniesienie taktowania magistrali już nikt nie pamięta? :D

Weź lepiej zestaw, który ci podałem. Tańsza płyta, grafika z lepszym chłodzeniem. System sobie możesz dorzucić :)

tylko jeszcze mam zamiar kupić ekran do starego kompa (ok.500zł)+ win8.1 to już łącznie  4900, a jeszcze myszka klawiatura i głośniki, a chcem jeszcze mieć taką rezerwę bezpieczeństwa 

@Signus21x: i tak będzie rezerwa, więc po co? To zasilacz od BeQuiet, a więc porządny sprzęt. Jest jedynie nieco droższy.

@Frytkownica: http://www.morele.net/monitor-led-acer-v196hqlb-629466/ - chyba będzie w porządku. Starego kompa chyba raczej nie będziesz używać do gier? To moje przypuszczenie, stąd niska rozdzielczość.

@Signus21x: i tak będzie rezerwa, więc po co? To zasilacz od BeQuiet, a więc porządny sprzęt. Jest jedynie nieco droższy.

Nie zagalopowałeś się przypadkiem nieco? Z tą rezerwą? Zasilacz na linii 12V ma trochę ponad 450W, a karta z ledwie kręconą i7 zżera jakieś 430W... Ja bym nie ryzykował. Niektóre configi z tą kartą na pokładzie ciągną 500W i więcej. Lepiej wziąć np. Cooler Master G550M. 

Sam styczności z tym potworkiem nie miałem, ale testy mówią same za siebie :) Zasilacz sam w sobie jest ok, choć nie stoi na bebechach Seasonica jak część BQ. 

Jeśli bierzesz procek z zablokowanym mnoznikiem tak jak w zestawie który podałeś to nie opłaca się brać tak drogiej plyty, spokojnie starczy asrock z/h97 albo msi z97g43

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez xkubvix
      Witam wszystkich, otóż mam taki problem że posiadam od około 2 tygodni laptopa asus rog gl553 vd (i 5, gtx 1050). Wczoraj normalnie użytkowałem laptopa i klawiatura była podświetlona. Dzisiaj włączyłem laptopa i podświetlenie nie działa, oprócz przycisku on/off który świeci się na czerwono. Jakieś porady co mogę zrobić?

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik