Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
QuickCygan

Jak zrobić skina w CS:GO

Polecane posty

Cześć. Prosiliście mnie, abym zrobił poradnik jak zrobić skina, więc może zaczynajmy. ;)

Programy potrzebne do zrobienia skina :

Tak więc kiedy wszystko mamy już ściągnięte, w moim przypadku będę edytował Glocka-18 ( :D).

Otwieramy więc Photoshopa (nie mam okazji teraz robić poradnika w innym programie) i w lewym górnym rogu wybieramy odpowiednio

Plik>Otwórz>GLOCK18.ojb (w waszym wypadku będzie to plik z nazwą broni, którą wybraliście z dopiskiem .ojb)

Następnie w panelu po prawej stronie programu naciskamy na warstwę podłączoną pod objmesh, w moim wypadku Material_47.

Teraz musimy nadać broni teksturę, która znajduje się w naszym folderze. Naciskamy więc ten oto przycisk :

7tm3cm.jpg

Następnie wybieramy Zastąp Teksturę oraz wybieramy pliczek o rozszeżeniu .TGA w naszym folderze z modelem broni.

re64uc.jpg

Kiedy tekstura jest już nałożona musimy znowu nacisnąć przycisk widoczny dwa screeny wyżej i nacisnąć Edytuj teksturę.

Od teraz wszystkie modyfikacje, które zrobimy na modelu 3D bedą także widoczne na teksturze 2D i na odwrót.

Teraz będzie potrzebna wasza kreatywność, a jeśli nie lubicie się bawić to możecie po prostu pokolorować pędzlem dowolne elementy naszej broni.

Tutaj przykład :

rg4vll.jpgryhnvg.jpg

Kiedy nasza robota będzie skończona zapisujemy naszą teksture, nie modele (czyli tą o rozszerzeniu .TGA) do rozszerzenia np. .jpg.

Tutaj wkracza program VTFedit. Włączamy go, a następnie naciskamy przycisk :

ron0rq.jpg

Wybieramy naszą zapisaną teksturę .jpg i czekamy aż program ją wczyta (to może chwilkę potrwać).

Kiedy to jest już gotowe naciskamy przycisk na screenie poniżej i zapisujemy pliczek .vtf gdzie chcemy.

Nasz skin jest już gotowy, wystarczy go zaaplikować wchodząc w CS:GO i w konsoli (~) wpisać workshop_workbench

Jednak ustawienie skina oraz opublikowanie go w Warsztacie to dłuższy proces i do obejrzenia jak to zrobić zapraszam na YouTube, a może i mnie w inny dzień uda się wszystko napisać.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że pomogłem.

PS Jeśli coś jest niezrozumiałe to piszcie, postaram się wytłumaczyć.

Raczej nie piszę dobrych poradników. ;)

co murze teraz

Mur tu nic nie zrobi. Pewnie chodziło Ci o "muszę"?

Musisz wstawić go na warsztat Steam i mieć nadzieję, że Valve go wybierze do operacji którejś.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik