Skocz do zawartości
emcze

Zestaw miedzy 4k/5k

Polecane posty

Witam wszystkich,

rozważam właśnie wymianę mojego wysłużonego pudła na nowe. Co prawda czytałem już ten temat (zamknięty) gdzie doradzaliście koledze kupno kompa za ok 4k, ale temat już zamknięto a nie wiem czy coś się ciekawszego nie pojawiło na rynku. Wczoraj napisałem do serwisu, żeby mi coś doradzili, ale z tego co tu czytam to trochę słaby zestaw mi złożyli, jak niżej:

L.p. Kod Producent Nazwa Ilość
1. CM8064601464506 Intel Intel Core i5-4670K, Quad Core, 3.40GHz, 6MB, LGA1150, 22nm, 84W,
VGA, TRAY/OEM
1
2. Z97 PRO4 ASRock ASRock Z97 PRO4, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI,
D-Sub, ATX
1
3. HX316C10FB/8 Kingston |
ValueRAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX Fury Black Series 1
4. WD10EZRX Western
Digital
Dysk twardy WD Green, 3.5'', 1TB, SATA/600, 64MB cache 1
5. CT120M500SSD1 Crucial Crucial SSD M500 120GB 2.5'' SATA3 MLC (read/write; 500/130MB/s)
7mm
1
6. AEROSTRIKE-X-ONE-ADV Aerocool AEROCOOL PGS STRIKE-X ONE ADVANCE, USB 3.0, Obudowa ATX,
bez zasilacza
1
7. GV-N760OC-2GD Gigabyte Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX 1
8. GH24NSB0 RBBB LG LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW6x,DVD+R DL 8x, bare
bulk(czarny)
1
9. WN7-00604 Microsoft Microsoft OEM Win 8.1 x64 Polish 1pk DVD 1
10. BK014 be quiet! be quiet! CPU Cooler,Dark Rock
Advanced,AM3,AM2+,AM2,940,939,775,774,1366,1155
1
11. PPA5005003 Fortron FSP Zasilacz Fortron HYPER 500W 1
Wartość oferty: 4 848,00 zł

Od razu mówię, że zestaw ma być do OC, gamingowy. W istniejącym kompie mam dwa dyski  wiec bym chcial raczej tylko SSD dokupic, zeby to chodzilo ladnie (chyba, że doradzicie inaczej bo jeden to SATA 250GB WD2500KS a drugi to USB zewnetrzny 1GB Samsunga). Interesuje mnie sam PC, bo resztę już mam. Fajnie jak by był cichy i jesli w opcji by chodziło SLI to, żeby dobrać odpowiednio zasilacz. Cenowo jestem dość elastyczny.

Pozdr!
Marcin

Te zestawy wyżej są ok, jednak zmieniłbym kilka rzeczy. Za chwilę coś podeślę poprzez edycję tego postu. A ten, co podałeś jest wart może z 3000 zł jak na moje oko.

@Edit: zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/FF5FCi/ - umyślnie pominąłem SSD, nie wiele ten dysk daje. Zamiast tego dałem ci pojemny HDD od Western Digital. i7 4770k możesz zmienić na i5 4690k, jeśli nie masz w planach renderowania/streamowania. Obudowa - weź jaką chcesz, Fractal Design robi naprawdę świetne budy, wybrałem ci wersję z oknem. Zasilacz posiada certyfikat Gold i duży zapas mocy, o który prosiłeś w związku z łączeniem kart. Grafikę włożyłem w mojej ulubionej wersji, czyli pomarańczową Tri-X od Sapphire. Jeśli 200 zł nadwyżki ci przeszkadza, zmienimy kartę na coś tańszego (może być lekko nieopłacalna w tej wersji, ale co zrobić :D). Może ktoś lepiej dobierze zasilacz, rzadko się bawię w konfiguracje pod łączenie kart, ale według mnie jest w porządku :) Chcesz coś zmienić? Po prostu pisz :P 

Edytowano przez SoldierPL

Soldier, po co zasilacz 700w ? Na 1 kartę za mocny a na 2 za slaby, do sli/crossfire zaleca się minimum 750w a najlepiej 850

Do sli możesz brać corsair rm850w, albo seasonic, superflower tej samej mocy, lub 750, teoretycznie powinno starczec

Edition: soldier ty widzę jesteś obeznany w radeonach , o co tu chodzi, jakiś blad, super przecena, czy ja czegos nie widzę ? A może jakiś haczyk ? Msi r9 290x za 1600 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290x-gaming-4g-oc-4gb-gddr5-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-r9-290x-gaming-4g-625421/

Porządne 700W i tak da radę (w końcu to BeQuiet). Można wziąć wiecej, jak mówiłem - nie często składam kompy z opcją SLI/CF, więc bardziej skupiam się na zasilaczach słabszych. Karta jest tania, ponieważ, przynajmniej w mojej ocenie, MSI robi tandetne chłodzenie, a z tego co wiem przy tej karcie jest trochę ciepło :P

CPU można zmienić na i7 4790k, z przyzwyczajenia patrzę na zwykłe Haswelle :D

Z góry dziękuję wam za posty i uwagę poświęcona mojej nowej skrzynce!!! :)

Przejrzałem wasze zestawienia i na ten moment jestem bliższy wybrania poniższych elementów:

1. Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered; [co tutaj oznacz unbuffered gdzieś tam widziałem radziliście CL8. Jaka jest różnica?]

2. Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Haswell Refresh

3. Fractal Design Define R4 Arctic (kolor jeszcze przemyślę);

ale reszta jeszcze dla mnie niejasna jest:

4. Zasilacz niby rozumiem ten 700W BeQuiet? Chyba będę musiał poczytać bo jasnej odpowiedzi nie dostałem czy dwie karty po SLI pociągnie.

5. Dlaczego nie SSD? Podobno w tych płytach Asrock Z97 są już te nowe wejścia pod PCI Express oraz M.2 (jakoś tak je chyba zwą). [soldierPL: skąd wniosek, ze ten dysk nie wiele daje? czy przy wykorzystaniu tego nowego portu na płycie nie warto użyć SSD + dysk stnd do przechowywania danych?]

6. Grafa to wygląd mnie kompletnie nie interesuje, zerknę w banchmark tych co podaliście i porównam cena/jakość; Używam ekranów AOC 27" i Samsun 21" nie wiem czy to może mięć wpływ na potencjalny wybór.

7. Wstępnie ten ASRock Z97, chociaż muszę jeszcze poczytać, bo czytam o kierunku rozwoju sprzętu w kierunku PCIE (własnie podłączenie dysków SSD no i generalnie ożywanie PCIE jako standardu docelowego), co o tym sadzicie?

8. Chłodzenie - tutaj się muszę wczytać, bo temat dla mnie jest nowy ale widzę, ze cenowo to one ok 50zl max się różnią miedzy sobą.

Dysk ssd nie przeklada sie na wydajnosc w grach,a system na 8 I tak chodzi szybko Więc myślę że lepiej to 300zl ulokować w inna czesc,co do zasilacza to 700w będzie dosłownie na styk bardzo mało zapasu , lepiej weź jakiś 750 od corsair, seasonic ,supperflower

1.Pamięci weź najlepiej te same ale CL9.

4.Lepiej weź 750W od BeQuiet. Dla spokoju.

5.SSD daję tylko szybkość otwierania systemu, a klatek w grach już nie. Chcesz płacić 260 zł za parę sekund w otwieraniu systemu ???

6.Najlepsza moim zdanie będzie R9 290X od Sapphire. Ma najlepsze chłodzenie.

7.Weź tego Asrocka jest wystarczający pod rozbudowę.

8.-

Co do pamięci RAM i tego CL, już kiedyś pisałem, możesz poszukać w moich postach (nie było jakoś dawno temu, więc powinieneś szybko znaleźć), ale tak ogólnie to "CL" oznacza opóźnienie z jakim działa pamięć (omijanie cykli). Niższy współczynnik zapewnia szybszą pracę, więc śmiało możesz brać CL8.

Czyli tak by wyglądał zestaw docelowy:

Zestaw docelowy Zestaw docelowy Fractal Design Define R4 Black Pearl Window 385 Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD 455 Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) Low Profile BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU 325 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 202 Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Haswell Refresh 1249 Raijintek NEMESYS (0R100001) 250 Sapphire Radeon TRI-X R9 290X OC, 4GB GDDR5 (512 Bit) 2015 ASRock Z97 EXTREME4 Z97 LGA1150 498 Suma 5379

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez DareckiTV
      Witam wszystkich
      Nazywam się Darek mam 22 lata,  w wieku 19 lat podjąłem decyzję o rzuceniu pracy oraz dotychczasowego życia i wyruszeniu w ciemno na Gran Canarie aby spełniać swoje marzenia. Od niedawna otworzyłem swój kanał w którym prezentuje wyspę oraz cały pomysł, póki co są to dwa filmy, początkowo będę wrzucał od 2 do 3 filmów na miesiąc z powodu natłoku zajęć. + organizuje transmisje na twitch.tv live z gier oraz relacji live z zwiedzania wyspy.

Jesli interesuje cie moja przygoda zapraszam serdecznie na kanał oraz pozostawienie jakieś opinii oraz porad odnośnie prowadzenia kanału gdyż jest to mój początek, jednak myślę że filmy trzymają fajny poziom. Będziemy poznawać różne kultury, przełamywać swoje słabości, zwiedzać niesamowite miejsca, oraz odwiedzać miejsca w których kręcone były sceny do wielu filmów, testować sprzęt, brać udział w różnych imprezach okolicznościowych od słynnego na całą planetę karnawału przez wydarzenia z świata technologi oraz gier, po mistrzostwa w takich sportach jak np Surfing czy Windsurfing. Wszystko w swoim czasie! 
      Link do ostaniego filmu: 

Link do Kanału Twitch: https://www.twitch.tv/dareckigaming
      Zapraszam serdecznie do zostawianai komentarzy oraz subskrybcji, jestem osobą która uwielbia współpracę więc jeśli masz jakiś pomysł napisz do mnie!
      Dziekuję wszystki za doczytanie do tego momentu oraz za sprawdzenie moich materiałów. Pozdrawiam serdecznie!

• Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez MaroCobtaG
      Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCv_BVCcvn-l1L2GLDqxXsxA?view_as=subscriber
      Czym się zajmuję: Podejmowanie różnorodnych wyzwań w grach, ciężkie poziomy trudności.
      Witam, już ponad rok goszczę na naszym polskim YT. Ogrywam różnorakie tytuły gier, jak i na PC, tak i również na PS4. Moją specjalnością są naprawdę wymagające poziomy trudności w grach. Naprawdę lubię wyzwania, staram się aby dana gra byłą czymś więcej niż tylko dennym elementem rozrywki, a stała się prawdziwym wyzwaniem dla danego gracza. Przed powstaniem tego kanału przechodziłem wszystkie gry na wszystkich dostępnych poziomach trudności, żeby docenić pracę twórców, i żeby przygoda z danym tytułem trwałą troszkę więcej niż jednorazowa podróż. To właśnie skłoniło mnie do powstania kanału. Wiele moich znajomych proponowało mi pokazać na tej stronie, więc postanowiłem zaryzykować ;-) Mam mało widzów, a poziomy trudności, z jakimi się zmagam są naprawdę ciężkie, i kosztuję mnie to naprawdę dużo pracy, żeby wytrwać w tym ciężkim  trybie do końca gry. Dlatego miło by mi było żebym chociaż mógł  to robić nie tylko dla siebie ;-) Także dziękuje za uwagę...
      Pozdrawiam, MaroCobraG

• Przez Miszel
      Witam! Co sądzicie o serwisie Game-debate? Jest to strona na której podaje się szczegółowe dane dotyczące naszego PC i serwis rzekomo pokazuje czy pójdzie Ci dana czy też nie. Piszę ponieważ serwis pokazał, że nie powinienem mieć problemu z graniem w Call of Duty Black Ops 4 i teraz się zastanawiam na jaką platformę dokonać zakupu... Xbox One X czy mój 4 letni PC. Dodam, że na moim PC Wiedźmin 3 działał na High-Ultra w stałych 60fps. Problemem jest oczywiście to, że kupując grę na PC nie można jej sprzedać gdyby okazało się, że jednak gra nie daje rady.. Co sądzicie o wiarygodności tego serwisu?
      ip-4690 @3.5ghz
      Asus GTX 1060 6GB
      16GB ram @1600

• Przez Dr.Maska
      Witam, jestem nowy na YT zapraszam do siebie na kanał, gram gdy mam chwilę wolnego czasu i chciałbym się z wami tym podzielić. Pozdrawiam Dr.Maska

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik