Skocz do zawartości
Rywin

Twitch i darmowy program do streamowania?

Polecane posty

Jak ktoś kiedyś był ciekaw jak wygląda sprawa ze steamowaniem na Twitchu, to zapewne wie że Twitch sugeruje nam 3 programy dzięki którym można streamować, tyle że dwa najpopularniejsze (XSplit i Wirecas) są płatne. Istnieje jakiś darmowy, zarazem ogarnięty program do streamowania na Twitchu?

Co do OpenBroadcaster`a, czasami chyba się lubi przyciąć(raz na 1-2 godziny) i trzeba zrobić restart streama. Ogólnie tego programu używa chyba Graba, więc jest warty polecenia. 

OpenBroadcaster wydaje się w porządku - prosta obsługa, miły w użytkowaniu. Co prawda kwestia streamowania gier jest w fazie eksperymentalnej, ale i tak w miarę goi sytuację. 

@Chrissu - Masz plusika ode mnie.

Też się zastanawiałem na jakimś programem.

Jaka jest w mim max. rozdzielczość przy nagrywaniu?

Mi automatycznie dostosował się do rozdzielczości ekranu, to chyba było 1366x768 : )

Rowniez polecam OBSa ze wzgledu na minimalne obciazenie systemu ( od 5-6 fpsow spadku) i jego dostepnosc ktora nie wymaga zadnej platnosci... jezeli chcial by ktos zobaczyc efekty streamowania OBSem w 720p i bardzo wysokiej jakosci to zapraszam do przegladniecia mojego archiwum na twitchu... link : www.twitch.tv/remiqo

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

Wczoraj trochę nad nim posiedziałem i faktycznie prosty programik. Na Samsungu RF511 bardzo ładnie śmigał i nie zmuszał lapka do wielkiego wysiłku. Wcześniej myślałem o Origin i jakiś innych badziewiach. Lecz tutaj obecnie jest wszystko czego potrzebowałem.

A jak w tym OBSie jest z dodawaniem jakiś grafik, kamerki itp.? Ktoś wie jakie to ma wymagania na streamowanie w 720p? Ja niestety mam 2-rdzeniowca więc raczej mogę jedynie pomarzyć, ale może nie będzie tak źle.

A jak w tym OBSie jest z dodawaniem jakiś grafik, kamerki itp.? Ktoś wie jakie to ma wymagania na streamowanie w 720p? Ja niestety mam 2-rdzeniowca więc raczej mogę jedynie pomarzyć, ale może nie będzie tak źle.

Dobre ustawienie OBSa i wszystko się da :P.

Pamiętam jak dawałem redę streamować ze starym netem (1 mb/s U).

Zarabisty program, wczoraj testowałem. Jak będę miał pokój na poddaszu to się będę mógł przełączać na drugiego neta gdzie mam 7 mb/s wysylania, ale póki co się muszę męczyć z Neostrada która może i ma 10 mb pobierania ale ma tylko 1 mb wysyłania. Będę się mógł przełączać bo tam są routery a teraz takie chodzenie tam i spowrtem może być męczące. Program naprawdę polecam :D

Heya :)

Także używam OBS'a i jestem mega zadowolony. Prosta obsługa, łatwa i dobra konfiguracja.

Ma jednak parę małych wad jak zacinanie się co jakiś czas (w moim przypadku rzadko i tylko po dłuższym streamowaniu +3h). Trzeba pamiętać ,że program stale jest aktualizowany i co tydzień warto sprawdzić czy nie ma nowszej wersji , która ma mniej błędów oraz nowe opcje.

Osobiście czekam na możliwość importowania plików multimedialnych jak filmy, aby zrobić sobie "Ruchome tło" :)

Ogólnie bardzo polecam, najlepszy wg mnie darmowy program do streamowania :D

tak podczepiając się do tematu aby nie zakładać nowego wie ktoś może jak w OBSie streamować War Thunder ?? (nie pokazuję mi się ani w przechwytywaniu okna ani gry )

A co do samego OBSa jestem na prawdę zadowolony i wad jakiś większych nie zauważam prócz tego, że nie mogę streamować War Thunder ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni :)

Ja mam taki problem z SCP i jedyne rozwiązanie to chyba uruchomić grę w trybie okienkowym i zaznaczyć obszar na ekranie albo cały pulpit. Wtedy też mogą drastyczniej fps'y spadać niż jakby było z pełnego ekranu :/

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez tynkiel
      zapraszam do zapoznania się z postem. pozdrawiam Tynkiel
    • Przez Pawłonator
      Cześć
      Nazywam się Paweł jestem z Gdańska i od zawsze bardzo jarało mnie nagrywanie na Youtubie oraz streamowanie 
      i to właśnie znajdziesz na moim kanale
      Serię z wiedźmina, gothica, skyrim'a i innych gier tego typu są u mnie na porządku dziennym 
      dodatkowo podczas streamów które prowadzę również na swoim kanale na Youtube zobaczysz u mnie profesjonalność której nie widać u innych Youtuberach którzy streamują gry

Mam już swoją małą publikę dlatego serdecznie zapraszam cię na mój kanał na Youtubie link poniżej 
       Pawłonator 

tak jak mówiłem wcześniej kanał jest naprawdę bardzo profesjonalny i jedyne czego potrzebuje to więcej publiki która dałaby mu lekkiego kopa

poniżej lniki do moich serii:
      ►Wiedźmin 1
      ►Gothic (Live)
      ►Skyrim (Live)
      ►Risen 1 (Live)
    • Przez Pizmak
      Na FB jest nowa grupa dla streamerów gdzie każdy może zaprezentować swojego live, mam nadzieje ze taka grupa komuś pomoże dotrzeć do większej publiki.
      Na grupie można tez znaleźć wsparcie jeżeli jesteście całkowicie zieloni w tematyce streamów, serdecznie was zapraszam do dołączenia.
      Stwórzmy community o szerszym gronie odbiorców razem.
      Pozdrawiam Pizmak

Link:   https://www.facebook.com/groups/455119378361433/
    • Przez vicovaro1
      Kanał do streamowania https://www.youtube.com/channel/UCrMjO-guaET08XSSLHLv6FQ
      Jestem początkującym streamerem, chcącym odnieść sukces. Gry które u mnie zobaczycie są różnej kategorii, z nastawieniem na RPG. Co 100 subskrypcji urządzam konkurs, a do wygrania są głównie gry.
      Z góry dziekuje za subskrypcje!
    • Przez xMatwiej

Projektowanie graficzne - retusz zdjęć, broszury, ulotki, wizytówki, okładki albumów płyt, coverarty na YouTube, bannery, avatary, overlay'e na stream, porady i więcej.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik