Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam mam prośbę czy mógłby ktoś mi podać jakieś fajne części do 3000zł ?

Potrzebuję: karty graficznej, procesora,dysku SSD , płyty głównej oraz RAM.

Komputer ma być tylko i wyłącznie do gier.

Bardzo chciałbym mieć kartę gtx770 ze względu na jej wydajność oraz bardzo dobre opinie.

I jeszcze takie mam pytanie czy sprzęt za 3000zł starczy mi np. na 3 lata grania w najnowsze produkcje na średnich ustawieniach???

Czy inne karty wchodzą w grę, jeżeli będzie potrzeba i możliwość wsadzenia czegoś innego do zestawu?

Czy potrzebujesz dysk SSD? Przy kwocie i sprzęcie za 3 tysiące jest to bez sensu.

Tak, jeżeli będziesz miał dobry sprzęt, to pograsz na średnich, choć ciężko jest przewidzieć jakie dokładnie będą wymagania.

Inne karty mogą wchodzić w grę ta karta jest po prostu kartą którą chciałbym mieć ale nie muszę.

A mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego dysk SSD jest niepotrzebny przy sprzęcie za 3000tyś zł?

Już wyjaśniam. Oczywiście jeżeli ktoś chce, nie będziemy zabraniać, ale chodzi o to, że:

dysk SSD kosztuje. Nie jest to kosmiczna cena, ale dobry i jakiś w miarę pojemny dysk to koszt około 300 zł. Te 300 zł można przeznaczyć np. na GPU, albo CPU. 300 tysiące to nie jest jakoś dużo. Liczy się każda złotówka. Lepiej przeznaczyć to tak jak wspomniałem na coś innego. Po co masz brać gorszy procesor, kosztem dysku, który powoduje, że program włącza się tobie 2 sekundy szybciej? Jak dla mnie nie ma to sensu. Czasami to 300 złoty, pozwala kupić coś, do czego przy zakupie SDD by brakowało. Taki dysk zawsze można dokupić. Jednak jak ma się dobrego kompa, to wszystko chodzi ( powinno) tak szybko, że zwykły dysk spokojnie wystarcza. 

Ktoś kto kupuje droższy zestaw, ma na takie coś pieniądze i jak chce to wtedy może. Przy naprawdę super podzespołach czasami widać tą różnicę, ale przy sprzęcie, który posiada zwykłe dobre podzespoły oraz przyzwoity zwykły dysk , prawie wcale tego nie zauważysz.

Podaj pierw swój zasilacz, bo jak wnioskuję, takowy masz. I obudowę. Oraz odpowiedz na pytanie czy masz zamiar korzystać z dobrodziejstwa zwanego podkręcaniem? 

Przydałoby się więcej danych o zasilaczu. Jego starsze wersje są bardzo mizernie wykonane i strach byłoby podpinać pod niego mocny sprzęt.

Obudowę też przydałoby się zmienić - mogłyby wystąpić problemy z pomieszczeniem dłuższych kart czy wyższych chłodzeń. Do tego zapewne nie ma tam miejsca na zaaranżowanie okablowania, a do tego będzie ciepło jak w piekle. 

Według mnie obie części do zmiany, zwłaszcza zasilacz, nie chcesz chyba ryzykować uwalenia któregoś z podzespołu, w najgorszym wypadku całego kompa. 

Zasilacz kupowałem około rok temu za około 400zł myślę że nie jest to jakiś stary model.

Prosiłbym o podanie mi jakiegoś zestawu w okolicach 3000zł z częściami które według was są do wymiany.

Dziękuję za propozycje powyżej ale chciałbym żeby obudowa i zasilacz był z tymi czesciami wliczony w cenę. A i ile musiałbym za dobry zasilacz i obudowę zapłacić?

Zestaw który zaproponował Princesa jest niezły ale ja zamieniłbym Radeona na twojego upragnionego GTX 770 od Gigabyte, wtedy starczyłoby ci (no prawie :P) na zasilacz i obudowę. Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-builder-series-cx-600w-80-bronze-modular-cp-9020060-eu-541539/ obudowa: http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201/ . Za całość z zestawem od Princesa (z kartą GTX 770 nie z Radeonem R9 290) zapłacisz około 3100 zł. 

Dziękuję za propozycje ale martwi mnie ta obudowa a mianowicie są komentarze że wiatrak hałasuje i stuka.

Morze to parę miało wadę produkcyjną ale mimo to chciałbym żeby ktoś zaproponował mi jeszcze coś innego w tym zakresie cenowym co kolega powyżej(chodzi mi oczywiście o obudowę).

A i nie ma żadnych kodów rabatowych na obniżenie ceny o jakie 3%?

Na co procesor z K który jest do podkręcania i w dodatku płyta główna do podkręcania najlepsza nie jest. Skoro podręcać nie będziesz kup 4690 bez k który jest 90zł tańszy.

Polecam bardziej radeona co pokazał kolega wcześniej niż tego GTX a reszta będzie spoko

Na co procesor z K który jest do podkręcania i w dodatku płyta główna do podkręcania najlepsza nie jest. Skoro podręcać nie będziesz kup 4690 bez k który jest 90zł tańszy.

Polecam bardziej radeona co pokazał kolega wcześniej niż tego GTX a reszta będzie spoko

Wole zostać przy kartach GeForce. Miałem już kartę Radeon i nie dość że była bardzo gorąca to szybko się zepsuła.

A i mam takie pytanie czy przy podkręcaniu faktycznie łatwo spalić procesor czy po podkręceniu nie zepsuje się szybciej niż powinien i czy osoba taka np. jak ja która nigdy nic nie podkręcała jest w stanie nauczyć się robić OC (nie chodzi mi o jakieś kolosalne podkręcenie np do 4.0Gz) oraz czy są jakieś filmy strony z poradami godne zaufania jak podkręcać?

Procek wymieniłem na 

636604_0_i48.jpgProcesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX (BX80646I54690) - Haswell Refresh 778,00

Nic nie spalisz,à jest to banalnie proste tylko później jak się zdecydujesz na podkrecenie będziesz musial dokupic jeakies lepsze chlodzenie pokroju macho.

Co do obudowy Sam ja posiadam I jest jak za tą cenę rewelacyjna wentylatory może nie są jakimś demonem ciszy, ale nie są też jakieś mega glosne, jak ustawisz przyciskiem ma obudowie "Low" to prawie są nieslyszslne, na high trochę gorzej ale ja Gram w słuchawkach i nic nie slychac.

Karty bym nie brał od gigabyta, z powodu piszczacyvh cewek i złych Opini o serwisie ,celiwalbym w msi lub Asusa.

Zasilacz może być ale ja osobiście jestem zrazony do tej firmy po dostaniu 2 z rzędu wadliwych zasilaczy

Kolego,to, że twoje GPU się popsuło, nie znaczy, że Radeony są złe. Prawdopodobnie twoja karta walneła focha. Wiele osób na forum kupiło właśnie kartę od tego producenta i nie narzeka.

Nic nie spalisz jeżeli nie będziesz z tym wariowł. Każda karta i procesor kręci się inaczej. Każda sztuka jest jedyna w swoim rodzaju. Sam musisz ustalić jaka temperatura jest odpowiednia.

To na jakim zestawie teraz stoimy ?

Najbardziej martwi mnie temperatura.

Karty GeForce podobno mają bardzo dobrą temperaturę w przeciwieństwie do radeonow które są bardzo gorące.

Czekam na jakieś propozycje tych 6 części w granicach mojego budżetu.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Baran
      Siemanko ja jestem BARAN z ksywy oraz zachowania ! ;D

To mój pierwszy filmik. Nagrywane sceny zostały Telefonem ;D (tak w kilku momentach auto focus dał się we znaki)
      Obraz nie jest Ostry, ostry ale wystarczający jak na start. 

Dobra... nie umiem pisać wstępów wiec... Konkret 
      Co myślicie o filmie pod względem technicznym ?

• Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez xkubvix
      Mam problem z wydajnością laptopa. Posiadam Asus rog gl553 vd, i5 7300hq, gtx 1050 2gb. Jeszcze wczoraj w csie miałem 120-140 fps, a dzisiaj nagle 50-30 fps. Może to problem z pamięciom GPU? raz mam 405 mhz, chwile potem 3054. POMOCY

• Przez AdamXD
      Witam. Mam problem. Kupiłem dziś r9 290 od asusa używaną, ale widziałem, że działała, więc u mnie też powinna. Podłączyłem wszystko tak jak być powinno (akurat to umiem xD) i nie wykrywa mi karty graficznej, tylko integrę, mimo, że kabel HDMI jest podpięty pod kartę. Pomocy! Dodam: Procesor i5 4690, płyta msi81m-p33, 8gb ram, windows 7 home premium    (ROZWIĄZANE)

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik