Skocz do zawartości

Polecane posty

Nooo zasilacz 550W to może tak na styk. Ale obudowe trzeba wymienić bo ten Tracer to nie bardzo :P. To co zaproponowałem ci wcześniej czyli ten Zalman Z3. Co do Radeona to rzeczywiście ma gorsze temperatury i szczerze to wziąłbym tego GTX 770, kupił obudowe i byłoby do tych 3000 zł. Reszta od Princesy.

Dobra to mam już jakąś opcję ale śliwa miał coś dzisiaj podrzucic.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycję zestawów proszę o podanie.

Śliwa ja mogę poczekać 2-3 dni jeżeli nie masz czasu to ja to rozumiem i mam jeszcze opinie innych użytkowników także jeżeli nie masz czasu to zrozumiem jak nie napiszesz.

Co wy tak się upieracie o te GTX ? Wszystko co mówicie to indywidualne opinie osób które źle traktują swój sprzęt. Ja na podstawowym chłodzeniu z otwartą klapą boczną wyciskam ze swojego Radka Gigabyte 7870 2gb sporo i temperatura nigdy nie wleciała na próg wyższy niż 65 stopni. NIGDY. Miałem i gtx'a i radeona i bardziej podobają mi się karty radeona bo wg mnie to chłodzenie właśnie radeony mają lepsze z serii 7000 oraz działają na lepszej szynie bitowej. Gigabyte jest słaby bo piszczy ? To jest po prawdopodobnie wina nieprawidłowego podłączenia albo zintegrowania gdyż miałem kilka radeonów oraz moi znajomi także i dopiero pierwszy raz słyszę że coś piszczy.

Pracuje na 500W zasilaczu przy tym GPU i spokojnie wszystko ciągnie. Karta w maksymalnym obciążeniu wyciska około 250W z tego co pokazują mi wykresy statystyczne (robię sobie takie żeby kontrolować pracę całego PC).

Więc osobiście doradzam Ci Radeona R9.

Co do podkręcania procesora jak najbardziej potrzebne Ci będzie dodatkowe chłodzenie i inna płyta główna co wykroczy ponad twój budżet. Procesor i5 4690 spokojnie starczy Ci na spory okres czasu bez podkręcania.

Spokojnie, jak ja mówię, że podeślę, to znaczy, że tak będzie. Ino na każdy zestaw potrzeba trochę czasu, pomyśleć, dostosować do potrzeb, zastanowić się jak optymalnie rozłożyć koszty, to ni ma taki proste :D

W tych 3k trzeba będzie dać i zasilacz, i obudowę. Nie ma sensu ryzykować na tej jednostce zasilającej, do tego w tej obudowie.

@up

Wiele, naprawdę wiele było potwierdzonych i prawdziwych opinii o kartach Gigabyte z piszczącymi cewkami. I nie był to żaden kłopot wynikający z nieprawidłowego podłączenia itp. Cd. reszty się zgadzam, a fanbyostwo uznaję za czystą głupotę.

po prostu nigdy mnie ani nikogo z moich znajomych nie spotkały piszczące cewki ani nie doczytałem się nigdzie ale to już nie ważne. Fanboyem radeona nie jestem gdyż posiadałem karty również od GTX'a które wg własnej opinii uważam za bardzo dobre ale gorsze od radeonów także wg cen

Radeony czują się lepiej na wyższych rozdzielczościach. Powyżej rozdzielczości 1080p wydajność GTX-ów wyraźnie spada, a radeon jakoś trzyma te swoje FPS-y. Osobiście testowałem na konfiguracji 3 monitorowej radeona HD7870 i radził sobie świetnie (35kl/s w bf4 na ustawieniach wysokie/ultra). Dzisiejszym odpowiednikiem tej karty jest R9-270x. 

Gigaszity lubią się zacierać i piszczeć.

Nie zdarza się to u każdego, ale jest to fakt. Jeżeli ktoś ma dobry słuch i np. słyszy kineskop z telewizora, to z piszczącymi cewami w karcie nie wysiedzi. 

Dobrze wiem, że to te same chipy, jednak testy pokazują zwykle co innego, choć to raczej niemożliwe w teorii. Niemniej R9 270 na pewno jest lepszym wyborem od HD7870 :)

Autorze, to moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/fek9I0/

Dziękuję za zestaw ale zastanawia mnie czy ten zasilacz da rade. A i czy nie lepiej kartę wymienić na tą :http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx770-jetstream-4gb-ddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-displayport-retail-ne5x770010g2j-651645/

Zasilacz poradzi sobie bezproblemowo. A cd. karty - taktowania ta podana przez Ciebie ma niższe, system chłodzeń jest podobny, sam musisz poszperać jakie są między nimi różnice.

Zasilacz poradzi sobie bezproblemowo. A cd. karty - taktowania ta podana przez Ciebie ma niższe, system chłodzeń jest podobny, sam musisz poszperać jakie są między nimi różnice.

Czy ta karta różni się czymś od tej co podałeś poza pojemnością?

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx770-jetstream-4gb-ddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-displayport-retail-ne5x770010g2j-651645/

1 636604 636604_0_i48.jpgProcesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX (BX80646I54690) - Haswell Refresh 778,00 778,00 wysyłka natychmiastowa Usuń 2 651645 651645_3_i48.jpgKarta graficzna Palit GEFORCE GTX770 Jetstream, 4GB DDR5 (256 bit), 2xDVI, HDMI, DisplayPort, Retail (NE5X770010G2J) 1378,01 1378,01 2-3 dni Usuń 3 379507 379507_0_i48.jpgZasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) 225,00 225,00 wysyłka natychmiastowa Usuń 4 418072 418072_0_i48.jpgObudowa Zalman Z9 - CZARNA MIDI TOWER (Z OKNEM, BEZ PSU) 178,00 178,00 1-2 dni Usuń 5 472804 472804_0_i48.jpgPamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 289,00 289,00 wysyłka natychmiastowa Usuń 6 640930 640930_0_i48.jpgPłyta główna ASRock H97 PRO4 H97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) (H97 PRO4) 312,01 312,01 wysyłka natychmiastowa Usu

Mam pytanko . Czy to jest dobry zestaw?

Ile zamierzasz podpinać monitorów pod grafę, że bierzesz wersję z 4 GB pamięci na pokładzie? Im tego mniej, tym karta tańsza, a nie zobaczysz różnicy przy zwykłej konfiguracji z jednym monitorem.

@UP: które R9? Jest dużo kart tej serii :)

Autorze, zobacz, czy zmieścisz w budżecie R9 290. Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: ile chcesz podpiąć monitorów, że bierzesz kartę z 4 GB pamięci :D

@UP: które R9? Jest dużo kart tej serii :)

Autorze, zobacz, czy zmieścisz w budżecie R9 290. Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: ile chcesz podpiąć monitorów, że bierzesz kartę z 4 GB pamięci :D

Soldier 2GB to już trochę mało, a co jeszcze mówiąc za rok, WatchDogs na ultra wymaga karty graficznej w wersji 3gb.

@UP: działa tylko drugi kod (po dobraniu montażu), natomiast pierwszy jest stary i nieaktualny.

@princesa: niech sobie i 50 GB wymaga, karty z 1 GB ciągną tą grę. Jest podane tyle, ponieważ karty, które odpalają grę na ultra nie mają mniej jak 3 GB. Mi chodzi o sam sens dopłacania do większej ilości pamięci w GTX 770 przy jednym monitorze. Nic ci to nie zmienia.

Edytowano przez SoldierPL

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Baran
      Siemanko ja jestem BARAN z ksywy oraz zachowania ! ;D

To mój pierwszy filmik. Nagrywane sceny zostały Telefonem ;D (tak w kilku momentach auto focus dał się we znaki)
      Obraz nie jest Ostry, ostry ale wystarczający jak na start. 

Dobra... nie umiem pisać wstępów wiec... Konkret 
      Co myślicie o filmie pod względem technicznym ?

• Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez xkubvix
      Mam problem z wydajnością laptopa. Posiadam Asus rog gl553 vd, i5 7300hq, gtx 1050 2gb. Jeszcze wczoraj w csie miałem 120-140 fps, a dzisiaj nagle 50-30 fps. Może to problem z pamięciom GPU? raz mam 405 mhz, chwile potem 3054. POMOCY

• Przez AdamXD
      Witam. Mam problem. Kupiłem dziś r9 290 od asusa używaną, ale widziałem, że działała, więc u mnie też powinna. Podłączyłem wszystko tak jak być powinno (akurat to umiem xD) i nie wykrywa mi karty graficznej, tylko integrę, mimo, że kabel HDMI jest podpięty pod kartę. Pomocy! Dodam: Procesor i5 4690, płyta msi81m-p33, 8gb ram, windows 7 home premium    (ROZWIĄZANE)

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik