Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kende87

Komputer do gier za 4000zł.

Polecane posty

Witam. Mam zamiar zakupić nowy komputer. Sprzęt przeznaczony będzie głównie do gier, szczególnie szykuje się na nowego wiedźmina 3. Nie myślę zbytnio o OC i renderingu. Ma być to tylko maszyna do gier.

Fundusz to maksymalnie 4000zł. Oczekuje pełnego zestawu (obudowa, napęd, dysk twardy itd.) Zastanawiam się, czy można wsadzić GTX 780, ale osobiście nie mam pomyslu. Proszę o pomoc. :)

Propozycje od siebie:

Od Intela:

Procesor:
Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
769 zł

Chłodzenie:
Noctua NH-D14 SE 2011
330 zł

Płyta główna:
Asus B75M-A /intel B75, LGA1155/
209 zł

Pamięć RAM:
Corsair 16GB (2x8GB) 1600MHz CL10 Vengeance
615 zł

Dysk twardy:
Western Digital Red 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
255 zł

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 770 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1110/7010)
1249 zł

Nagrywarka DVD / BluRay:
Asus DRW-24F1ST SATA (black)
79 zł

Obudowa:
Aerocool XPredator X1 (devil red)
220 zł

Zasilacz:
bequiet! PurePower L7 630W 80+ Bronze 120mm modular
285 zł     

Od AMD:

Procesor:
AMD X8 FX 9370 /4.4GHz, 220W, 8MB, BOX, AM3+/
789 zł

Chłodzenie:
bequiet! Shadow Rock 2
169 zł

Płyta główna:
Asus M5A78L-M/USB3 /AMD760G, AM3+/
205 zł

Pamięć RAM:
A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XPG v2.0
310 zł

Druga pamięć RAM:
A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XPG v2.0
310 zł

Dysk twardy:
Western Digital Red 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
255 zł

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 770 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1110/7010)
1249 zł

Nagrywarka DVD / BluRay:
Asus DRW-24F1ST SATA (black)
79 zł

Obudowa:
Aerocool XPredator X1 (devil red)
220 zł

Zasilacz:
bequiet! PurePower L7 630W 80+ Bronze 120mm modular
285 zł

Według mnie trzeba brać zestaw oparty na Intelu, ale raczej na Haswellu (Refresh). Ivy Bridge to przy takim budżecie słaby wybór. Gdyby zaosczędzić na chłodzeniu wziąłbym jakąś r9 290.

Słyszałem że 8GB czasami nie wystarcza, na przykład w BF4, po kilkunastu minutach gry zaczynaly się przycięcia. W wiedźminie 3 chyba też tak będzie, ponieważ duży świat wymaga chyba większej ilości ramu, więc nie wiem czy 8GB wystarczy.

w Bf4 z tego co wiem wystarcza. Coś przy Ultra podchodzi koło 7 GB, ale 8 to chyba żadna gra nia wymaga. Co do Wieśka to nie znamy wymagań. Jak będzie ci mało to sobie dokupisz, bo moim zdanie dokupywać teraz to głupota. Będzie trzeba to kupisz :)

Słyszałem od pewnego Youtubera, który posiada firmę z komputerami, że przy jego sprzęcie (280X,i7,8GB) BF4 potrafił po kilkunastu minutach gry przycinać. Twierdził, że to wina RAMu.

Pisałem, że komputer ma służyć ogólnie do grania, wiec nie ma różnicy kilku fps, jeśli gra działa np. w 50fps na nvidii, a na radeonie w 52...

Pierdu pierdu z tym RAMem. Ja mam wysłużone i5 i HD7870, czyli sporo słabszą kartę od R9 280X i 8GB RAM. Maksymalne zużycie pamięci jakie zauważyłem podczas gry w BF4 to było trochę ponad 7GB.

Jeśli priorytetem dla Ciebie jest Wiedźmin 3 - bierz nVidię, bo CDP RED wrzucili tam różne technologie zielonych, przede wszystkim PhysX. Jeżeli zaś nie masz docelowego tytułu - weź R9 290 ze względu na lepszą opłacalność.

Ja bym zmienił grafikę na coś od msi lub asuda, do palita jakoś nie mam zaufania

Płyta główna brał bym coś na chipsecie z97/h97, obsługa przyszłych prockow

I ramy bym zmienil na crucial ballistix bo działają na zalecanym przez Intel napięciem 1,5 i są tańsze

To są moje drobne rady, takie szczegóły, oczywiście twój sprzęt jest złożony poprawnie

Oglądałem test asusa gtx 780 na morele, i tam pan mówił ze wydajnością asusa przewyższa jedynie palit jetstream, wiec poszukałem palita. Z97 jest chyba droższa, chyba ponad 400zł, a nie ukrywam ze chciałbym sprzęt właśnie do tych 4000zł. Z resztą, i tak nie będę w tym komputerze nic wymieniać, jak juz to będę kupował nowy za te 5 lat. Co do ramu, zastosuje się.

Czekam na dalsze opinie.

A skąd to wiesz? Znasz wymagania ? Jeżeli autor ma zamiar grać w BF4 to może wziąć radka, dlatego że ma system Mantle i dodaje parę fps .

A z tego mój drogi przyjacielu, że założyciel tego tematu jasno się wyraził. Szykuje się on przedewszystkim na Wiedźmina 3 a jak wiemy nasza rodzima produkcja, będzie lepiej chodziła na NVidia

Zmień zasilacz na taki z certyfikatem 80+Bronze, wystarczy w zupełności, a i mógłby być nawet nieco słabszy.

Co do płyty to warto pomyśleć nad zmianą na wspomniany już chipset z/h97 i przy tym CPU na i5 4690k - chłodniejszy, wydajniejszy.

kende, zestaw dobrze wygląda, jeśli chcesz możesz zamienić budę na tą podaną przez ziomexa, kwestia wyboru :)

Podana przez ciebie prędzej 300R, też jest w porządku, wybierz tą która będzie ci najlepiej pasować.

Nie zapomnij, że musisz w przyszłości dokupić chłodzenie jak będziesz chciał robić OC, coś pokroju Macho BW, jakiś Dark Rock 2, Raijintek Ereboss, Noctua NH-14, może nawet Fortis 2, ale nie sprawdzałem go dokładniej.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik