Skocz do zawartości
Bjørn

Star Trek - od czego zacząć?

Polecane posty

Hej!

Chciałbym zabrać się za świat Star Treka, ale jestem zielony w temacie. Czy są na sali specjaliści, lub entuzjaści serii, którzy mogą polecić mi chociażby, od czego zacząć? 

Oczywistą odpowiedzią byłoby pewnie: ,,zacznij od pierwszego odcinka pierwszej serii", ale ogrom materiału jest przytłaczający. Czy jak wezmę się za sezony z późniejszych lat, lub filmy pełnometrażowe, to nie będę wiedział o co chodzi?

Jakie są wasze doświadczenia ze Star Trekiem?

Pozdro ! :)

W 2009 roku był chyba restart serii. Nie przypadły mi do gustu starsze.

To co piszesz to jedynie 1% całego uniwersum. Zaledwie dwa filmy o tematyce Star Trek wskrzeszające te uniwersum w nowej odsłonie to zaledwie grudka piasku na górze lodowej.

Gdybym miał coś polecić jeżeli chodzi o Star Trek - pierwsze oryginalne seriale i filmy z tego uniwersum z lat 60-70 tych dziś ogląda się dziwnie. Spróbuj przykładowo z The Next Generation albo Voyager. Ten drugi to ostatni serial w tym uniwersum, pochodzi z końcówki lat 90-tych, wygląda i ogląda się najprzyjemniej. W mojej ocenie Voyager jest najlepszy, dlatego że fabuła jest "hermetyczna". W innych serialach wszystko opiera się najczęściej wokół Kirka albo wokół Picarda. Jest to po czasie drażniące. Wadą serialu Voyager jest fakt, że załoga statku i głównie bohaterowie przez całe 7 sezonów niewiele się zmienia.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się