Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawid5252

Komputer 2500zł, 2800zł

Polecane posty

Witajcie, chciałbym żebyście złożyli mi pare jakichś dobrych maszynek w przedziale cenowym takim jak w temacie ;) Komputer planuje kupić w połowie Sierpnia, a koniec wakacji...Ma to być tylko i wyłącznie jednostka centralna. To teraz zastosuję się według wzoru:

1. Mój przewidywany budżet to 2500,2800zł.

2. Komputer ma służyć szczególnie do najnowszych gier, renderingu i obróbki materiałów video.

3. Obecnie mam monitor 1440x900 ale w przyszłości planuję zmianę na FHD ale na razie jeszcze nie.

5. OC jak najbardziej wchodzi w grę otóż bardzo śledzę wasze forum jak i spędzam mase czasu na forach informatycznych i myślę że sobie z tym poradzę.

6. Posiadam stary PC ale z niego nadaje się tylko i wyłącznie nagrywarka i dysk 160gb ( ale wolałbym większy)

7. Dysk chciałbym 1TB, Ram minimum 8gb a resztę mam nadzieję że wy dobierzecie.

8. Podobne tematy może i były ale chciałem napisać swój byście mi konkretnie pomóc... To dużo lepsze niż czytanie czyjegoś wątku gdyż możecie się zastosować pod moje preferancje ;)

Liczę na pomoc z waszej strony :) Z góry Dziękuje i Pozdrawiam !!! :)

EDIT:  Zapomniałem.. Bez systemu ;)

Czy w przedziale cenowym ma się znaleźć windows

Bez windowsa. Napisałem to w pierwszym poście :)

Napisales wczoraj poznym wieczorem a dzisiaj o 15 juz odswiezasz? Nie przesadzaj, na pewno ktos ci pomoze..

Wybacz, ale był już bardzo nisko i obawiałem się że  nikt na niego nie spojrzy i zaginie w tematach  ;)

W powyższym zestawie GPU na: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/

i mobo na: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-pro4-h97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-pro4--640930/

oraz CPU na: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i54690-haswell-refresh-nowosc-636604/

Lepsze GPU, mobo gotowe na nowe CPU (Broadwell), procesor z serii HSW-R. Jeśli coś zostanie, można pokusić się o SPC Fera do chłodzenia procesora oraz o Zalmana Z9 Plus (buda, 40 zł droższa - większa, lepsze wykonanie).

Wszystko pięknie ładnie tylko chciałbym CPU do kręcenia :) procka z literką k. Nagrywarkę z tamtego zestawu wyrzucić bo mam i dolozyc do jakiegos podzespolu te kaske... moze byc rowne 2800 ;)

Okej, masz i zestaw ode mnie ;) 

http://www.morele.net/inventory/info/N7W820/

Tyle, że... Nie ma w nim budy. Bo jeszcze jej w sklepach nie ma. Rajintek Arcadia. Cena koło 110 zł, a zapowiada się naprawdę dobrze. 

Procek podatny na OC, do tego odpowiednia płyta (wolałem dać pewną na Z97, a nie na H97, bo nie wiadomo jak na niej wygląda sprawa z OC, fora milczą na ten temat). 

Oczywiście do OC musisz dokupić porządny cooler, ale póki co mocy na pewno nie będzie Ci brakować. W razie pytań pisz tutaj lub kontynuuj rozmowę na PW ;) 

Śliwa, jak zwykle rozwaliłeś system swoim zestawem :) O to mi chodziło ;D Czyli z budą będzie 2843. Cena bardzo okej a podzespoły jeszcze lepsze ;) Taki zestaw kupie jak podałeś. Tylko dopiero pod koniec wakacji... Ewentualnie się jeszcze zgłoszę do Ciebie czy nie zajdzie jakaś zmiana w owy zestawie na coś lepszego :)  

Mógłbyś pomyśleć nad jakimś chłodzeniem na CPU, jeśli ma iść pod OC, na boxowym możesz jedynie zrobić piekarnik, a potem jajecznicę :P Będziesz mieć na to jakiś budżet? Boxowe da radę, jeśli nie będziesz na nim kręcił.

Śliwa, jak zwykle rozwaliłeś system swoim zestawem :)

Nie wiem o co ci chodzi, całkiem zwykły zestaw :]

Co do budy to wygląda ciekawie, trzeba będzie ją opadać dokładniej, ale brak malowania białej w środku wygląda trochę dziwnie.

@dawid5252

Nie ma sprawy. W razie czego pisz, coś poradzimy ;) 

@SoldierPL

Haswell Refresh notuje o wiele niższe temperatury od 'zwykłego' Haswella, toteż boxowe jakoś daje radę. Oczywiście OC jest przeciwwskazane. 

@Fuzzik

Ale sam przyznaj, w czarnej wersji, jak za taką cenę... Dla mnie bomba. Co prawda tylko 1 wentylator w zestawie, no ale cóż :/ 

Rajintek ogólnie całkiem nieźle wpisał się na polski rynek. Udane, wydajne, a przy tym tanie chłodzenia, teraz obudowa... No, oby tak dalej :) 

Mógłbyś pomyśleć nad jakimś chłodzeniem na CPU, jeśli ma iść pod OC, na boxowym możesz jedynie zrobić piekarnik, a potem jajecznicę :P Będziesz mieć na to jakiś budżet? Boxowe da radę, jeśli nie będziesz na nim kręcił.

chlodzenie dokupie za jakis czas dopiero bo na razie nie bede krecil bo raczej nie bedzie potrzeby..pewnie wzroce sie jeszcze do was byscie mi doradzili jakie chlodzenie.. Fuzzik zwykly zestaw ale Sliwa zawsze daje konkretny zestaw dostosowany pod potrzeby i prosby danej osoby.. Kolega wyzej nie doczytal wlozyl zbedny naped i procek nie do krecenia.. A pan Sliwa zawsze konkretnie i na temat ;)

A powiedzcie mi jeszcze gdzie ja mogę złożyć owy sprzęt ? Gdzie mi złożą go... w mojej okolicy Jest: Vobis, Gam3Box, Bino Computers, i pare innych takich nieznanych... Czy w Vobisie mi dadzą dobre części i go złożą ? I jakie inne wydajne i nie drogie chłodzenie mógłbym zamontować do OC ? Polećcie mi coś ;)

Edit: Przepraszam za post pod postem ;// 

W stacjonarnych sklepach nie opłaca się kupować, bo w 90% przypadków wyjdzie to sporo drożej. A montaż podzespołów możesz zlecić na morele.net ;) A najlepiej, jak sam złożysz komputer, to proste.

A chłodzenie... Każdy 'nie drogie' traktuje inaczej - jeden powie, że to poniżej 100 zł, a inny, że poniżej 300 zł ;) Tak więc określ się trochę dokładniej. I od razu mówię, że za 100 zł nie kupisz chłodzenia, które da radę przy wyższym OC na tak ciepłym procku jak i5 4690k (nie mówiąc już o i5 4670k).

Tylko że ja chciałbym wziąć na raty więc jak by to trzeba było załatwić na morele ? Jak by to wszystko przebiegało ?  Chłodzenie tak do 250zł ;)

A to nie wiem, tam jest wszystko napisane, więc odsyłam na morele ;) A cd. chłodzenia - coś dobiorę. 

Ewidentnie najlepszym wyborem będzie... Nie, nie be quiet!, nie Thermaltake, nie Phatneks, nawet nie Noctua, ale... Rajintek Nemesis ;)

Niesamowicie wydajny, a przy tym cichy. Wystarczy do mocniejszego OC ;) 

Czy coś takiego by było okej ? http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-nemesis-0r100001-cprt-005-636799/     a co do tego składania PC to tak jak mówiłeś w normalnym sklepie będzie drożej i to rozumiem ale czy zrobili by to solidnie ? równie dobrze jak na morele czy nie można im aż tak dobrze ufać ? Przytoczę sytuację mojego kuzyna który składał w sklepie komputerowym CHIP COMPUTERS   i już dwa razy zmieniali mu płyte i raz procka w przeciągu 1,5 roku bo się psuły ;// 

Edit: Poczytałem o tych ratach na morele i jest to bardzo dobrze wytłumaczone i ogólnie zrobione co mi bardzo odpowiada i nie będzie z tym raczej problemu :) 

No przecież to chłodzenie Ci podałem.

Ja szczerze polecam morele.net, jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Sporo osób z forum tam zamawia sprzęt, więc możesz poczekać na ich opinie. To bodajże największy sklep tego typu internetowy w Polsce. 

Myślałem że to ogólna nazwa chlodzeń na procka sory ;)  Przedczytałem wszystko na morelach i jak najbardziej mi to odpowiada :)   A czy ta buda co ją podałeś będzie miała dobrą cyrkulację powietrza i nie będzie w niej ciepło ?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik