Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawid5252

Komputer 2500zł, 2800zł

Polecane posty

Zdecyduję się jednak na tę http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-usb3-0-biala-z3-plus-white-609357/ Tylko do niej chyba nie ma wiatraków w zestawie tak ? bo pisze wymiary wiatraków i wgl ale nie pisze czy są dodane do obudowy.. z tego co po zdjęciach widać to chyba nie. I czy podzespoly ktore podales Sliwa beda pasowac do niej ?

Są 4.

Wk62pRc.png

@Śliwa, biała Z3 też nie jest malowana w środku.

Okej dziękuje bardzo za wyjaśnienie ;)

Fuzzik, przecież mówiłem o tym Raijinteku ;)

Autorze, oczywiście, że będą tutaj pasować wszystkie podzespoły.

A co do tego składania to pisałeś że składają ale lepiej samemu. Czemu tak uważasz ? Jeżeli mogą złożyć zestaw za 1zł a samemu może coś się nie udać i sie może zepsuć.

Bo przy okazji się tego nauczysz i w przyszłości nie będziesz miał z tym problemów :) Trzeba będzie coś wymienić, wyczyścić, pastę zmienić, cokolwiek, a Ty nie wiedząc co i jak pójdziesz z tym do sklepu? Bez przesady. To naprawdę proste. Trzeba się ze sprzętem tylko obchodzić delikatnie, bo np. taki dysk położysz zbyt gwałtownie i możesz go spisać na straty. 

Bo przy okazji się tego nauczysz i w przyszłości nie będziesz miał z tym problemów :) Trzeba będzie coś wymienić, wyczyścić, pastę zmienić, cokolwiek, a Ty nie wiedząc co i jak pójdziesz z tym do sklepu? Bez przesady. To naprawdę proste. Trzeba się ze sprzętem tylko obchodzić delikatnie, bo np. taki dysk położysz zbyt gwałtownie i możesz go spisać na straty. 

A no z czyszczeniem i zmianą pasty na procku czy grafice nie ma problemu :) Tylko obawiam się że będe mógł mieć jakieś problemy z całym montażem płyty i podpinaniem potem do niej tych wszystkich kabelków itd.

To jest proste, zapewniam. Dasz sobie radę, wyglądasz na ogarniętego. 

Dzięki, w takim razie spróbuję sam go złożyć  ;) No okej w takim razie pozostaje mi tylko poczekać do sierpnia i będę zamawiał :) Prosił bym żeby temat nie został zamykany ani usuwany bo odezwę się w nim jak będe jeszcze czegoś potrzebował czy żeby się dowiedzieć coś. Aaaalbo żeby się pochwalić jak działa dany zestaw :) Dziękuję za pomoc wszystkim a szczególnie Tobie Śliwa :)

Mam jeszcze pare pytań ;)  Czy ta kara którą podał Śliwa da radę ją podkręcać? I jak jest z kulturą pracy tego chłodzenia, czy jest ciche. I czy wiatraki zamontowane w obudowie ZALMAN Z3 PLUS są słyszalne ? czy są ciche ? Bo zależało by mi też by było w miarę cicho :)

Każdą kartę podkręcisz mniej lub bardziej :) Tą podkręcisz bardziej. Chłodzenie nie powinno być głośne, wiatraki w budzie również. No, chyba że ustawisz maksymalne obroty robiąc tym samym samolot :D

Aha okej rozumiem dzięki :) Panowie powiedzcie mi jeszcze.. Czy jakbym składał kompa w komputroniku to dużo więcej musiał bym zabulić ? Tak jak teraz składam taki sam zestaw co podal Śliwa to procek i płyta główna w tej samej.. Jaki innym ram zamiast tych Crucial mógłbym zamontować a żeby były równie dobre ? Kingston ? co wy na to ? i czy http://www.komputronik.pl/product/227902/Sprz%C4%99t_komputerowy/Podzespo%C5%82y/Radeon_R9_280_MSI_3GB_DDR5_GAMING_DVI_HDMI_DP_PCI_E_kupon_na_3gry.html            Jest tak samo dobra jak  ta co podał Śliwa ? czy jest pomiędzy nimi jakaś różnica ?

Panowie, a ja się zastanawiam, głowię i rozważam wszelkie możliwości, jak do tego

z3plus_white_04.jpg

chcecie wsadzić to

Wiatrak-Holender-z-Brus_imagelarge.jpg

?

W obudowie nigdy nie było wiatraków, tylko wentylatory! :D Zapamiętajcie to sobie i nie pomnażajcie na forach tego głupiego błędu :P

Złóż w komputroniku cały zestaw to zobaczysz. Kiedyś robiłem porównanie - złożyłem identyczne zestawy w kilku sklepach, i ten z komputronika był o bodajże 400 zł droższy od całej stawki. Teraz może się coś zmieniło, nie wiem, bo tam nie zaglądam. A cd. RAM - możesz wziąć jakieś Kingston HyperX ;)

A ta karta co wyżej podałem to to samo co Ty podaleś Śliwa ? czy jest jakaś większa różnica pomiędzy nimi ?

EDIT: hahaha sory no tak ;D Wentylatory :P

Panowie no i wyszło mi takie coś   :)  Czy ten zestaw jest tak samo dobry co podał Śliwa  ?  Czy wydajność tej karty co dodałem jest taka sama i czy cała reszta to to samo ;)

ekmzyxnfn5fo_t.jpg

Sory za post pod postem ;///////

Na pierwszy rzut oka wybrałeś te same podzespoły, ale płyta główna ma dopisek "M" - oznacza to zatem, że jest w rozmiarze mATX, a do tego siedzi na chipsecie H97 a nie Z97, tak jak ja zaproponowałem - mogą zatem wystąpić problemy z podkręcaniem.

No ok czyli w sumie wyjdzie 3 tys.. Trochę drożej niż na morele i niż wogóle planowałem ale komputronik znajduje się w moim miejscu i mółgbym osobiście do nich pójść.. ;)

Kup na morele bez problemu wszystko mozna zalatwic na odleglosc, a zaoszczedzisz pieniadze.

A jak masz zaduzo to mi zasilacz padl, wiec ten..;p

No to jest niecałe 200zł więcej więc tyle straty jeszcze przebole pomimo że za te 200zł miałbym chłodzenie ;D 

Kup na morele bez problemu wszystko mozna zalatwic na odleglosc, a zaoszczedzisz pieniadze.

A jak masz zaduzo to mi zasilacz padl, wiec ten..;p

Oj nie uwiera mnie jeszcze portfel więc nie poratuje :P

Czyli cały zestaw po wszystkich poprawkach wygląda tak  

sodvmc80ttdt_t.jpg

proszę jeszcze o sprawdzenie tego ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik