Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Endrixu

Kopmuter-Nowy

Polecane posty

karta od vetex3d? nie jest to najlepsza firma, tanim płytom od msi potrafiły się palić sekcje zasilania więc nie polecał bym

nie radził bym kupować w morele.net sam miałem z nimi problemy zresztą poczytaj http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=271464&st=900 i wcześniejsze strony 

Może kiedyś były z tymi kartami problemy, ale już ich nie ma. Czasami karta lubi głośniej pochodzić w stresie i to tyle.

spoko nie ma za co 

@UP a co z gwarancją ta firma ma nie najlepszą oraz chłodzenie jest słabe co ogranicza oc oraz konstrukcja karty jest gorsza 

W sumie mój kumpel ma właśnie 7850 od Vertexa, i jakoś tam dobrze kręcił ;) Endrixu, ogólnie pamiętaj jak co, żeby nie brać komputerów (gotowców) z allegro ;)

Sam mam w drugim zestawie Radeon 7770. Wydajna i mało żrąca prądu karta graficzna, polecam chyba najlepsza z przedziału do 500 zł, radzi sobie ze wszystkimi nowymi grami na high płynnie. 

tak oczywiście a nawet i7 byłe pod 1155 ale nie radził bym wkładania procesorów z literką "K" bo to procesory do podkręcania a na tej płycie nie podkręcisz procesora 

Taki mój mały poradniczek. 

Za 2k można złożyć porządny sprzęt,  najlepiej to robić z części kupionych oddzielnie. Dlaczego?

Gdyż wiemy co kupujemy i co w "budzie" się znajdzie. Jest to ważna rzecz szczególnie, że producenci lubią oszczędzić na tak ważnych podzespołach jak zasilacz.

Ważne 

Po pierwsze procesor i odwieczna wojna AMD czy Intel. 

Ogólnie Intel ma drogie procesory jednak dużą wydajność jednego rdzenia. Jego cztery rdzenie jest jak 8 od AMD. Niestety AMD zalicza ostatnio doła co będzie powodowało wzrost cen procesorów Intela gdyż nie będzie on miał konkurencji i stanie się monopolistą. 

Jednak jeżeli chcesz sobie pograć bez jakiś szalonych wymagań typu 3 monitory, to AMD da radę i wyjdzie ci taniej jednak ma to sens do ok 1500zł. Dalej lepiej kupić Intela. Jeżeli Intel to jaki?

W twoim przypadku najlepiej będzie kupić procesor Intel i5 3570. Ważne, że bez K na końcu. Bo jak sam mówiłeś nie kręcisz procków, a za to K na końcu płaci się 150zł. Cena Intel Core i5 3570 to ok 800zł.

Karta graficzna. No tutaj jest wyrównany pojedynek AMD i NV. Szczególnie wśród średniaków. Mimo że NV ma najmocniejsze karty na świecie i tak nie byłbyś wstanie spożytkować ich mocy w jakiś sensowny sposób, no może obliczenia rozproszone dały by radę obciążyć tę kartę. Wracając na ziemie myślę, że dla Ciebie najlepszy model to:

AMD ATI  HD7850, przy twojej rozdzielczości monitora zagrasz we wszystko i to co wyjdzie z zapasem fps-ów.

HD7770 może by i dała rade jednak mogła by mieć problemy z niektórymi grami. 

Płyta główna:

Rynek jest bardzo wyrównany, w twoim wypadku szukaj płyty za ok 200-250zł. Starczy bez problemu. 

Pamięć ram

Tutaj zainwestuj w 8GB DDR3 lub więcej jak Ci kasy starczy i pamiętaj o 64Bit-owym systemie. 

Zasilacz

Jakieś 500Wat od dobrej firmy starczy ze spokojem. 

Taki mój mały poradniczek. 

Za 2k można złożyć porządny sprzęt,  najlepiej to robić z części kupionych oddzielnie. Dlaczego?

Gdyż wiemy co kupujemy i co w "budzie" się znajdzie. Jest to ważna rzecz szczególnie, że producenci lubią oszczędzić na tak ważnych podzespołach jak zasilacz.

Ważne 

Po pierwsze procesor i odwieczna wojna AMD czy Intel. 

Ogólnie Intel ma drogie procesory jednak dużą wydajność jednego rdzenia. Jego cztery rdzenie jest jak 8 od AMD. Niestety AMD zalicza ostatnio doła co będzie powodowało wzrost cen procesorów Intela gdyż nie będzie on miał konkurencji i stanie się monopolistą. 

Jednak jeżeli chcesz sobie pograć bez jakiś szalonych wymagań typu 3 monitory, to AMD da radę i wyjdzie ci taniej jednak ma to sens do ok 1500zł. Dalej lepiej kupić Intela. Jeżeli Intel to jaki?

W twoim przypadku najlepiej będzie kupić procesor Intel i5 3570. Ważne, że bez K na końcu. Bo jak sam mówiłeś nie kręcisz procków, a za to K na końcu płaci się 150zł. Cena Intel Core i5 3570 to ok 800zł.

Karta graficzna. No tutaj jest wyrównany pojedynek AMD i NV. Szczególnie wśród średniaków. Mimo że NV ma najmocniejsze karty na świecie i tak nie byłbyś wstanie spożytkować ich mocy w jakiś sensowny sposób, no może obliczenia rozproszone dały by radę obciążyć tę kartę. Wracając na ziemie myślę, że dla Ciebie najlepszy model to:

AMD ATI  HD7850, przy twojej rozdzielczości monitora zagrasz we wszystko i to co wyjdzie z zapasem fps-ów.

HD7770 może by i dała rade jednak mogła by mieć problemy z niektórymi grami. 

Płyta główna:

Rynek jest bardzo wyrównany, w twoim wypadku szukaj płyty za ok 200-250zł. Starczy bez problemu. 

Pamięć ram

Tutaj zainwestuj w 8GB DDR3 lub więcej jak Ci kasy starczy i pamiętaj o 64Bit-owym systemie. 

Zasilacz

Jakieś 500Wat od dobrej firmy starczy ze spokojem. 

Napisałeś to, co już wie od nas. Po co?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik