Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Himiodzio

A co to?

Polecane posty

f_ JG4A?[ H?I?7 ;G?B3K37A[  zbmr fgneg, zbmr xbavrp.

Tutaj tak taka łatwa zagadka. A w niej info o bitwach. Kto rozwiąże zagadkę, ten dostanie kupon omijający drugie zadanie w nowej edycji (pierwsza osoba, której uda się wykonać CAŁĄ zagadkę).

ɔƃ2 <q¿@ ɔƃ2<¿؛34
ɔƃ2 <ɔ8 ƃ 6ɔ497
ɔ<763ǝ ¿qɔ@
ɐɔƃ23ı ɔƃ2 38 <ɐɔɾ
ɔ2¿ʞ¿ɾı7 ʞɔ<¿6¿< ƃ ɔ2¿ɐɔƃ@3
ɔƃ<qɔ@ ƃ 3ɾ[email protected]
lɐʍqɾ ɯʌɐ
ʍɹʌɐɟɹɯdɾ oɥʎ ʍɹʌɐɯqɔ
duɾqɔɹƃɟlɾ ɹɐɾɹɔuɯ ɹɯdɯɟɹʍ ubɹo
ʌɯbɥʎ uʎqɾ uxuƃ ɹʎu 'lƃɹƃɟɹʌɐ
'ndlɯɟǝqʇʍuɐ ɯ ɹɯɟǝqʇʍuɐ qƃ lɾƃʌo

Himi buraku, mama wie, że ćpiesz? :D Sory za to, nie obrażaj się tylko :D Nie możesz pisać po ludzku? Zapomniałeś chyba, że wszyscy na forum poza tobą mają niski poziom inteligencji i to przekracza ich możliwości ;) XD ( ludziska Sorry ;):D)

O proszę a co my tu mamy :P

Tutaj tak taka łatwa zagadka. A w niej info o bitwach. Kto rozwiąże zagadkę, ten dostanie kupon omijający drugie zadanie w nowej edycji (pierwsza osoba, której uda się wykonać CAŁĄ zagadkę).

A więc kto rozwiąże zagadkę Himiodzia (osoba która rozwiąże CAŁY szyfr) otrzyma kupon dzięki któremu będzie mógł ominąć jedno zadanie (a dokładniej drugie)!  (Kupon jest jednorazowy, i musicie go wykorzystać w przeciągu trzech edycji, inaczej traci wartość)

I w kogo grupie jest lepiej? :D

Z resztą to nie jest takie trudne, Kubox staraj się, ja rozwiązałem :D (Żartuje, Himi mi powiedział :( )

Co za pech, że nie mogę brać udziału w kolejnej edycji... A miałbym co robić :D

Proszę. Tak więc ten kupon będzie jednak można użyć do maksymalnej daty, 3 edycji.

To było raczej w kategorii żartu, nie na moją głowę takie rzeczy. Obecnie siedzi w niej 'Dziecko niespodzianka' i takie tam. Ci z avkami Geralta wiedzą o co chodzi :D

Za tę zagadkę to należy się chyba dodatkowo puchar, medal i uścisk dłoni prezesa, a nie tylko sam kupon. Ale do rzeczy.

Hasło to:

"25 LIPCA! JAKAŚ WIADOMOŚĆ! Może start, może koniec.

Bitwy niestety będą później, niż było obiecane, lecz będą super, poważnie."

Dajcie mi jakieś 20 minut, to zabiję Himiodzia i napiszę w spoilerze poniżej jak ja to zrobiłem.

A więc. Do tytułu przejdę później, bo sam zrobiłem go na końcu. Pozostały tekst, jak zapewne widać jest odwrócony do góry nogami. Po wywróceniu go z powrotem wychodzi:

ovgji gb anwtbefmr m anwtbefmipu,

avrfgrgi, nyr gnxn jbyn yhqmv

orqn wrfmpmr mncrjar jifgrcbjnp

cbmavrw yho jpmrfavrw

avm jbwai

@=j3 g @cb>gc

[email protected]?2c g >?9?>ck 7ij?k?2c

jca> 83 2gc i32gca

@cb? e397>c

764c9 g 8c> 2gc

43;?>2gc @?b> 2gc

(mogłem gdzieś zrobić literówkę, bo przepisywałem to przed chwilą po raz kolejny)

Pierwsza połowa tekstu to najprościej w świecie ukochany przez Himiodzia szyfr ROT 13, którym raczył nas już od 1 edycji. W skrócie, ROT 13 to szyfr, w którym przestawiasz każdą literę w alfabecie o 13 miejsc, np. a=n, b=o, c=p, itd.

Po odszyfrowaniu i dodaniu polskich znaków wychodzi:

Bitwy to najgorsze z najgorszych,

niestety, ale taka wola ludzi

będą jeszcze zapewne występować

później lub wcześniej

niż wojny

Druga część to już była sprawa trudniejsza, musiałem robić ją "na czuja". Każdy znak odpowiada innej literze, ale jak można zauważyć, wiele z nich się powtarza. Najczęściej padają tu litery 'g' i 'c', więc założyłem, że to są samogłoski. Z tego z kolei wynikałoby, że zwrot '2gc', który również kilkukrotnie się pojawił oznacza prawdopodobnie 'nie', co się zgadza. Następnie strzeliłem, że ostatnim wyrazem w 3 linijce (czyli 13niea) jest 'koniec', ponieważ to słowo padło już w tytule wiadomości (później o tym napiszę). Idąc w tym kierunku, 3 ostanie słowa w tej linijce brzmią "to nie koniec". Nie będę tu podawał całego opisu, bo za długo by to trwało, ale idąc tropem podanym wyżej i wpisując kolejne literki w miejsce w ten sposób odgadnięte, wychodzi nam tekst:

było i będzie

obiecane i zarazem skłamane

lecz to nie koniec

będą gorsze

super i tez nie

poważnie bądź nie

Czyli całość brzmi:

Bitwy to najgorsze z najgorszych,

niestety, ale taka wola ludzi

będą jeszcze zapewne występować

później lub wcześniej

niż wojny

było i będzie

obiecane i zarazem skłamane

lecz to nie koniec

będą gorsze

super i tez nie

poważnie bądź nie

Nie ma tu za dużo ładu i składu, ale chodziło o ułatwienie rozwiązania. A są nim pierwsze słowa z każdej z linijek, czyli tak jak podałem w odpowiedzi: Bitwy niestety będą później, niż było obiecane, lecz będą super, poważnie.

Co do tytułu, jest on podzielony i zaszyfrowany tak jak reszta tekstu. Druga część, w ROT 13 brzmi tak, jak napisał Lilsem kilka postów wyżej. Pierwszą natomiast uzupełniłem na podstawie rozszyfrowanego tekstu. Co prawda powstało kilka luk, ale szło się ich domyślić. największym problemem były dla mnie 2 pierwsze znaki, czyli "f_", wiedziałem, że jest to data, ale nie miałem pojęcia co wpisać, więc strzeliłem w datę publikacji tego tematu, tj. 12 lipca. Wspaniałomyślny Himiodzio napisał mi na pw, abym poprawił to na 25, ponieważ i tak udało mi się zagadkę rozwiązać, tylko z tym 1 mankamentem. Z tego, co mi napisał wynika, że druga część tekstu była szyfrowana w systemach ROT 47 i zmodyfikowanym ROT 5. Po przepuszczeniu połowy tytułu przez te 2 dekodery wychodziło nam 25 i ciąg liter, który z kolei trzeba było odczytać ROT 13. Ja zrobiłem to trochę po swojemu, ale rozwiązanie jest.

Jestem ciekaw, czy wpadlibyście na oryginalny sposób wykonania by Himiodzio, czy chociaż na mój :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować