Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
asurpanipal2

Opinia o zestawie

Polecane posty

Komputera głównie będę używał do grafiki 3D (amatorsko) i do grania.

Mam ok 3500 zł

Procesor: Intel Core i7 3770 3,40 GHz 1080 zł
Wentylator procesora: CoolerMaster Hyper 212 EVO 140 zł
RAM: 2x Kingston DDR3 4GB 1333MHz 85 zł
Płyta główna: MSI Z77A-G43 370 zł 
Karta Graficzna: GeForce with CUDA GTX 660 Asus 2GB 940 zł
Dysk: Seagate Momentus Thin 500 GB 210 zł
Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W 205 zł 
Obudowa: SilentiumPC Brutus BT-410 160 zł

Na monitor mam ok 500 zł
Monitor : BenQ G2222HDL 

Jak wyżej, lepiej weź tego Xeona i zaoszczędzone pieniądze wydaj na lepszą kartę graficzną np. HD7870 lub HD7950 oraz pamięci 1600MHz CL9.

Płytę główną zmień na MSI B75A-G43 jako iż ani ten i7 ani wyżej wymieniony Xeon nie są podatne na OC.

Chłodzenie możesz zostawić boxowe a dysk twardy zmień na ST1000DM003 .

moim skromyn zdaniem jak do gier, to ramu za mało i jak już to 1600MHz tak z 8GB by sie przydało i zasilacz za 200zł ? 500W ? do takiego kompa co napisałeś to minimum 650W i np jakiś chieftec itp. zawsze możesz kupić I5 3570K, w win nie zobaczysz różnicy w grach bedzie minimalna, a co do chłodzenia to patrz żeby było jak najcichsze ;)

tak jak kolega pisze nie warto doplacac do i7, wez i5-3570K i podkrec go sobie.

co do chlodzenia lepiej dolozyc 20zl do HR-02 Macho.

ram 8 giga w jednej kosci lecz wystarczy 1333Mhz (brak wzrostu wydajnosci z pamieciami 1600Mhz)

dziwny dysk wybrales bierz klasycznie barracude lub WD blue.

w takim budzecie warto rozwazyc dysk ssd pod system.

grafika oczywiscie Gigabyte Hd 7870 Windforce 3x

obudowa by sie przydala bardziej przewiewna ten brutus jest za ciasny i dosc drogi, rozwaz corsair carbide 200R.

ten deus to nie jest zla jednostka natomiast warto rozwazyc cos lepszego i z odpinanymi kablami dokladajac 50-70zl. np. bequiet l8-530W

taki zestaw bedzie pobieral 350W wiec nie sluchaj glupot o 650W   : )

moim skromyn zdaniem jak do gier, to ramu za mało i jak już to 1600MHz tak z 8GB by sie przydało i zasilacz za 200zł ? 500W ? do takiego kompa co napisałeś to minimum 650W i np jakiś chieftec itp. zawsze możesz kupić I5 3570K, w win nie zobaczysz różnicy w grach bedzie minimalna, a co do chłodzenia to patrz żeby było jak najcichsze ;)

On przecież napisał że ma zamiar kupić 8GB pamięci, a zasilacz 650W jest zupełnie nie potrzebny ... 500W wystarczy z zapasem jako iż taki PC w wysiłku pobiera maksymalnie 400-425W

@YooMan95 a napisz mi jaki Ty masz komp i zasilacz bo ciekaw jestem i napisz jak Ty to tak precyzyjnie obliczasz itp.

PS. w tym kalkulatorze którego używasz weź zaznacz obiążenie systemu na 100% i takie tam ;)

@YooMan95 a napisz mi jaki Ty masz komp i zasilacz bo ciekaw jestem i napisz jak Ty to tak precyzyjnie obliczasz itp.

PS. w tym kalkulatorze którego używasz weź zaznacz obiążenie systemu na 100% i takie tam

Przecież masz TDP każdej części podane. Doliczasz do tego ok 30 wat na płytę ram dyski. I masz obciążenie jakie będzie na zasilaczu przy pracy każdego elementu na maximum. A rzadko się tak zdarza żeby każdy element pracował na maksymalnej wydajności.

zawsze możesz kupić I5 3570K, w win nie zobaczysz różnicy w grach bedzie minimalna, a co do chłodzenia to patrz żeby było jak najcichsze

W grach może i różnicy nie zobaczy, ale zobaczy dużą różnicę w grafice. Tam im mocniejszy procek tym lepiej. Dlatego też poleciłem xeona. Jest tańszy od i7 ma zbliżone osiągi i jest dedykowany do pracy z takimi aplikacjami. Do tego do gier również się nada. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik