Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
czari90

Problem podczas grania: komputer sie resetuje

Polecane posty

Witam, mam problem z moim komputerem. 2 miesiace temu postanowilem zlozyc nowy komputer. Kupilem wszystko oprocz: Dysku twardego i karty graficznej.

Jednak stwierdzilem, ze moja stara karta gtx 650 mi nie wystarcza i postanowilem zakupic gtx 780 ti. No i tutaj pojawil sie problem, gdy gram w gry typu World of Tanks, Battlefield 4 na najwyzszych ustawieniac, komputer sie resetuje. Dodam, ze jesli ustawie cala grafike na minimum gry dzialaja, ale nie po to kupowalem taki sprzet by grac na minimalnych ustawieniach. W World of Tanks komputer resetuje sie prawie odrazu po uruchomieniu bitwy. Moje parametry komputera to:

Procesor: Intel Core i7-4770k

Karta graficzna: Gtx 780 Ti

Plyta glowna: Gryphon z87

Dysk HHD: Seagete ST31000523AS

Ram: 4gb(x2) DDR3

Zasilacz: Rs-700-acab-d3

Ja mam wytypowanych trzech winowajcow: Karta graficzna, Zasilacz lub ram

Karta graficzna: mozliwe, ze jest uszkodzona, mam na nia gwarancje, wiec moze ja wymienic, ale wole sie upewnic czy to ona jest winowajca.

Zasilacz: moze nie wystarcza do tego zestawu, ale mi sie wydaje ze to dosc dobry zasilacz :(

Ram: Wszyscy co maja gtx 780 i i7-4770k maja 16gb ramu, czy mozliwe jest ze ram nie daje rady i sie przegrzewa? :D

Prosze o porady :)

Podłączyłeś zasilanie CPU na płycie głównej? Zasilanie GPU też podłączone? Zasilacz od Cooler Mastera, więc wątpię, że słaby :)

PS. Twój procesor to i7 4770k :P Ilość pamięci RAM na to nie wpływa.

Na 700W to można się pokusić o SLI z tych GPU, więc mocy starczy.

Sprawdź czy wszystko dobrze podłączone, wgraj stery na czysto (wywalić stare, wgrać nowe), sprawdź temp.

Dzieje się to w każdej grze? Kiedy, po jakim czasie?

Możesz też sprawdzić czy przy jakimś benchmarku się wyłączy. 

Podaj te temperatury, obstawiam, że cusik się przegrzewa. Mamy upały, cooler na CPU jak wnioskuję boxowy, może procek do tego walnie turbo czasem i skoczy ponad pewien próg i zabezpiecznia wyłączają kompa.

Zasilacz z pewnością ma ogromny zapas mocy, więc nie tutaj szukałbym 'winowajcy'.

Śliwa powiedzenie że ma spory zapas mocy i na pewno nie on jest za przeproszeniem debilizmem. Zasilacz może mieć np wadę fabryczną i pod obciążeniem mocno spada mu napięcie? ale najpierw trzeba sprawdzić to co łatwiejsze.

Wow, jest tak duzo kometarzy, ze nie wiem na ktory odpowiedziec, ale ogolnie to dzieje sie to w kazdej nowej grze, chyba ze ustawie grafike na minimalna. http://scr.hu/0ce9/ynfc5 To sa temperatury z HWMonitor po jednej ''rundce'' w World of Tanks na najnizszych mozliwych ustawieniach, bo niestety na tyle pozwala mi moj komputer :(

Na moje oko procesor się przegrzewa. Niemalże 70*C to zdecydowanie za dużo. 

A karta graficzna... Ona jest w ogóle obciążona podczas gry? Skoro jej temperatura jest tak niska. No chyba, że chłodzisz ją cieczą, a my o tym nic nie wiemy :) 

Cd. procesora - zalecam sprawdzić czy chłodzenie jest dobrze zamontowane, a także w miarę możliwości wymienić pastę termoprzewodzącą. 

Śliwa to temperatura rdzeniu nawet u mnie na C2D wygląda podobnie temperatura ogółem będzie niższa. Po za tym co ma obciążyć tą kartę WOT na najniższych?? to śmieszne ale na najniższych GT220 w 60fps sobie radzi wiec co ma obciążyć tą 780?

Nie porównuj chłopie Core2Duo do i7... 

@Autor: podkręcałeś GPU? Jeśli tak, ustaw taktowania karty na domyślne i wtedy spróbuj pograć. Procesor się zbyt grzeje, zapewne ma ustawioną max temperaturę w biosie na 70 stopni, można to zmienić, ale to nie zmienia faktu, że temperatura i tak jest wysoka.

W Neverwinter procesor grzeje sie nawet do 80°C, wiec nie ma ustawionej max temperatury do 70°C. Dziwi mnie to, ze w obudowie mam zamatowane dodatkowe wiatraczki, ktore nie zmniejsza temperatury. Co do pasty termoprzewodzacej to nie wydaje mi sie zebym ja nakladal. Nie skladalem komputera sam, robilem to z kolega, ktory zna sie na tym lepiej odemnie. Powiedzial mi, ze te procesory maja juz wprowadzona paste do srodka, co wywolalo u mnie zdziwienie. Co o tym myslicie?

Do środka? Nie sądzę. Może chodziło mu o to, że pasta jest już nałożona na radiator... W każdym razie warto ją wymienić, bo ta na boxowym chłodzeniu jest marnej jakości, a do tego jest jej tam bardzo niewiele. 80*C to zdecydowanie za dużo. Sprawdź montaż chłodzenia, bo coś ewidentnie jest nie tak. 

śliwa nie porównuję tylko temperatura rdzenie zawsze będzie wyższa o to mi chodziło a nie o porównywanie

pobierz program OCCT i puść testy procesora potem GPU zobaczymy temperatury i czy stabilny jest komputer

My tu się zastanawiamy nad chłodzeniem, a czy ono w ogóle działa? Jak jest podłączone?

Radek, moment w którym stracisz możliwość pisania za swoje niechlujstwo zbliża się naprawdę dużymi krokami. Proszę, pisz poprawnie :)

Kubox dobry trop.

czari, sprawdź czy podczas pracy komp działa wentylator na chłodzeniu CPU i przy okazji sprawdź czy jest sztywno, dokładnie zamontowany.

Panowie, nie zrobilem tego o co mnie prosiliscie, ale wraz z kolega pozyczylem i zamatowalem karte graficzna gt 520, ktora jest kompletna beznadzieja, ALE odziwo dziala bez wylaczania sie. Gram w World of Tanks jak juz powiedzialem bez resetu. Co prawda na 5 fps'ach ale lepiej grac niz nie grac :D Mojego gtx 780 ti wymienie na gwarancji i wtedy sie przekonam czy byla to wina karty graficzny czy czegos innego, ale poki co jestem ciekaw co o tym sadzicie :D Sytuacja dosc dziwna, ale wszystko sie zdarza.

Jeżeli kartę kupiłeś w przeciągu 10 ostatnich dni przez internet, to po prostu ją zwróć bez podania powodu i weź inną. Bo z gwarancją możesz trochę poczekać.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Trypekk
      Ostatnio zakupiłem mikrofon novox nc-1 wraz z zestawem do przymocowania i pop filtrem. Niestety gdy podłączam mikrofon do komputera z najnowszym windowsem i procesorem intel core i5 nie działa komputer albo go nie wykrywa albo jest jakiś problem z kablem nie wiem pomóżcie (o pomoc prosze z niewykrywaniem mikrofonu na komputerze ;0 ) Z góry dzięki
    • Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Kapitan Frost
      Witam mam problem z grą Rust gra nie włącza się ale od razu jest brak odpowiedzi 
      -Spełniam wymagania sprzętowe
      -robiłem spujność plików gry 
      -reinstalowałem gre 
      -reinstalowałem steama

Tak to wygląda

https://www.youtube.com/watch?v=6_kk33YDXO0
    • Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik