Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Junior

Składanie nowego PC, opinia

Polecane posty

Witam, zaczynam składać nowego PC.
I myślałem nad zakupem

Płyta główna ASRock Z77 Extreme4 Z77 lub coś lepszego w granicy 1000zł ale nie wiem co wybrać ;]
Procesor INTEL CORE i7 3770K 3,5GHz
Obidowa  Carbide Series 400R Mid (kupione)
Zasilacz COOLERMASTER SILENT PRO GOLD 700W 80+GOLD
Pamięć RAM ? Tu nie mam pomysłu co dać żeby dobrze pracowało wiem że chce o taktowaniu 2133 do kwoty 500- 600 zł 16GB
Karta graficzna Tu też mam problem, budżet wynosi około 1100 - 1200 zł no chyba że trafi się coś godnego polecenia polecenia to dorzucę 200zł ;D 
Chłodzenie procesora CORSAIR HYDRO H100i

Całkowity budżet ciężko powiedzieć ponieważ komputer będzie składany powoli daje sobie 2-3 miesiące wiec nie powiem ile chce na całość przeznaczyć. Chce mieć sprzęt do grania i pracy ale też na audycje live.

Pozdrawiam.

W jakim sklepie masz zamiar kupywać części ? Po za tym trudno jest coś polecić bez znania pracyzyjnego budżetu.

Mogę ci polecić takie coś:

GPU: HD7950/GTX670

RAM: Corsair Vengance low profile, tutaj nie bardzo się opłaca dopłacać do 2133 bo różnica nie jest widoczna, lepiej brać 1600MHz CL9 i według mnie 8GB jest zupełnie wystarczające, lepiej zaoszczędzić na pamięci i dać pieniądzę w grafike.

Cooler: Thermalright HR-02 Macho BW

SSD: OCZ Vertex4 128GB

Zasilacz: Corsair AX Series 760W

HDD: ST1000DM003

Nagrywarka: LG DVD GH24NS95

Zobacz sobie mój temat, w zupełności to co ja podałem da ci przyjemność z grania, do live'ów nie trzeba mieć aż tak dobrego kompa co Rock. Tą płytę co podałeś to wystarczy, nie trzeba lepszych bo w tej cenie co chcesz kupić procesor i karte to ona nie będzie obniżała wydajności obu podzespołów. Ramu wystarczy 6-8Gb , ciekaw jestem ile BF4 będzie potrzebował, ale myślę, że min. to nadal będzie te 4GB(bo większość osób tyle ma) a najlepiej mieć 6-8GB.

Nie mam kontentego sklepu gdzie to kupie, szukam w serwisach internetowych korzystnej ceny. 
Tylko co do płyty głównej to jej minusem do duży pobór energii, wiec zaczełem szukać czegoś innego może być droższe. Nie chce wywalać kasy w sprzęt który po pewnym czasie okaże się wadliwy wole dołożyć i mnie pewność. Dlatego jestem tu i pytam czy to co składam ma sens.  

Rozważałem zakup karty 

http://allegro.pl/asus-gtx660ti-2gb-gtx660ti-dc2-2gd5-nowa-supcena-i3018638011.html

Generalnie to płyta główna jest bardzo dobra, nie bardzo da rady kupić coś tak samo dobrego z niższym poborem energii.

Co do karty graficznej to tak jak wyżej, za te same pieniądze bardziej się opłaca HD7950 lub ewentualnie dołożyć do GTX670.

Pamięć ram ewentualnie dokupisz jeżeli zajdzie taka potrzeba.

A sklep polecam ci morele.net lub techplanet.pl .

Znalazłem w szafie w czasie porządków takie małe co nieco w zwykłej skrzyni.

MSI 760GM-P33
AMD Athlon II X640 4x 3,0 GHZ
Dysk 750GB
ATI Radeon HD 4800
8 GB RAM DDR3
Zasilacz 550W be quiet

Ile to może być warte, bo może uda mi się sprzedać za jakąś kwotę. dodam że wszytko działa. 

Komputer ogólnie jest dobry, kilka lat temu to był PC z wysokiej półki. Powinieneś podać dokładniejszy model dysku twardego oraz karty graficznej.

Tak na okok mniej więcej zestaw ten może być wart około 1000 zł

No ok, sadzę ze kwota 1000zł będzie w porządku bo został kupony za 1495zł, to jakieś fotki zrobię i po prostu wrzucę go na allegro. Zobaczymy czy jakiś odzew będzie.

I może uda się zakończyć składanie na koniec marca.

Znalazłem coś takiego wersje 3GB, wszystkie opisy mam do wersji 2GB. Wychodzi na to że ta karta jest żadnej spotykana u nas?

http://allegro.pl/evga-gtx-660-superclocked-dp-2x-dvi-gw-fv-raty-i3050288323.html

Jest rzedziej spotykana dlatego że różnica w wydajności jest niezauważalna na jednym monitorze, 3GB przydają się kiedy np. używasz dwa monitory z jedną kartą graficzną i masz rozdzielczość 2560x1600

Chyba nie wiesz co napisałeś. ;) między i3 a i7 jest spora różnica w szczególności w wydajności.
A ja nie potrzebuje PC do grania ale również do pracy.

Junior, następnym razem uważaj, bo pisanie posta pod postem nie jest tutaj zbyt mile widziane, a już na pewno nie wtedy, kiedy robi się to nagminnie. Staraj się opisywać wszystko w jednym poście, a gdy coś Ci się przypomni, edytuj go.

jeżeli komp potrzeby jest Ci do pracy i do gry a chcesz mieć kompa na długi czas to zobacz jaka jest specyfikacja PS4 i poczytaj co lepiej wypada w testach programów... tak... tak... AMD 8 rdzeniowe :) co do płyty to jak dla mnie 1000zł za płytę? LOL to nie wiem co tych chesz pod tego kompa podpinać 12 dysków, 19 urządzeń usb itp itd ? pomyśl ile rzeczy i jakich jest Ci potrzebne, bo w grach i wydajności programow nie zobaczysz ŻADNEJ różnicy z płytą za 400zł czy 1000zł, jak dla mnie to wydanie kasy w błoto lepiej już kupić dysk SSD i nie OCZ jak Ci pisali bo OCZ to kiedyś robilo dobre rzeczy, kup SSD samsunga albo kingstona, grafika, jak Cie stać to kup najlepszego ATI ;) z czasem kupisz drugą i masz fajny zestaw do gier z PS4, co do zasilacza to już jest długi temat ale 700W przy czymś takim to bedzie "na styk" ....aaaa i jeszcze ram, sam mam kingstona 2400 i jest różnica w stosunku do 1600... więc opłaca dać się te 10-20zł więcej i mieć szybszy ram, najwyżej ustawisz go na 1600 i też bedzie działał ;)

@UP:

1. Vertex 4 od OCZ jest jednym z najlepszych dysków SSD na rynku także nie wiem o co ci chodzi.

2. 700W "Na styk" ?! Przecież ten PC nawet po mocnym OC by nie pobierał by więcej niż 550W.

3. Różnica pomiędzy pamięciami 2400MHz a 1600MHz jest tylko w kompresji plików i jest to różnica zaledwie milisekund, najwyżej można podkręcić do 1866 z 1600.

Po co mu dwie karty? Śmiać mi się chce jak widzę ludzi piszących jaka to będzie świetna grafika w PS4 i jakie będzie mieć ogromne wymagania na PC'tach. Bzdura. PS4 nie będzie mieć kosmicznej mocy obliczeniowej. Niby jak skoro całość ma koszotować ok. 1500-2000zł. Warto zaznaczyć, że bebechy tej konsoli będą oparte na architekturze dostępnej w komputerach, więc wymagania powinny spaść (przez dobrą, mam nadzieję, optymalizację) gdyż gry będą robione pod bardzo zbliżone sobie platformy.

Dyski SSD od OCZ są najlepszymi dostępnymi na rynku. Więc masz jakieś błędne informacje. Kingston ma w ofercie właśnie low-endowe SSDki. W grach i systemie nie zauważysz żadnej różnicy między pamięciami 1333, 1600 i 2400MHz. Dopiero w programach profesjonalnych minimalny przyrost wydajności. Zasilacz 550W starczy, nie ma potrzeby brać silniejszego.

@Szoguniasty, @YooMan95: dyski OCZ najlepsze na rynku? poczytajcie opinie chociażby na komputroniku... czy świetna grafika na PS4 ? nie wiem, nie widziałem ale, pewnie widziałeś więc wiesz lepiej a masz wersję tego PS4 za 1500 czy 2000zł ? w systemie ja nie widzę różnicy miedzy Q6600 a i7, w 3D Mark11 jest 700pkt. różnicy między 1600 a 2400, czy warto wydać na to 20zł ? nie wiem ja zaszalałem, zasilacz 550W jak komp pociągnie 550W ? a jak pociągnie 560W? jak myślicie czemu przy zasilaczach są dopiski 80+ ? 

Co do SSD, ja jestem stanowczym antyfanem tych produktów. Dyski SSD mają to do siebie że lubią się zepsuć. Wole żeby system włączał mi się 1.5 czy 2 minuty, ale przynajmniej za miesiąc nie będę kupował nowego dysku i instalował windowsa od nowa. 

wady dyskow ssd wychodza od razu i od razu je sie wymienia, natomiast istnieja sprawdzone modele dyskow ktore dzialaja bez problemow.

Witam, dzięki za spore zainteresowanie oraz dużą pomoc. W obecnej chwili nic się nie zmieniło zakupiona obudowa co do płyty głównej to zostanę przy pierwszej wersji tak samo jak z prockiem. A co do reszty na razie brak pomysłu. 

Co do kwoty to przeznaczyłem na resztę, czyli w sumie na najważniejsze sprawy 3 tyś.

hmm tak poczytałem co napisałeś na początku i to wszystko jest dobrze tzn proc i płyta głowna, co do Ramu to poczytaj na stronie producenta płyty jaki ram jest kompatybilny z ta płytą bo nieważne kto Ci doradzi jakiś super wydajny/optymalny/wystarczający\tani ram a okaże się że bedzie sie gryzł z płytą i dupa... co do grafiki moim zdaniem to masz 2 opcje albo GTX660Ti albo HD7950 - lub lepsze... co Ci się bardziej podoba ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Konrad1368
      Cześć! Zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia xbox'a do tego monitora ASUS VW223D, który nie posiada wejścia hdmi.
      Jedyne wejście jakie jest to vga. 
      Myślałem nad zakupem przejściówki vga na hdmi i tutaj właśnie zadaje sobie pytanie  czy to w ogóle zadziała? 
      Monitor ma już troche lat.
      Nie znam się na tym za bardzo dlatego wolę zapytać zanim wydam bezsensownie pieniądze  :/ 
      Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
    • Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez MaroCobtaG
      Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCv_BVCcvn-l1L2GLDqxXsxA?view_as=subscriber
      Czym się zajmuję: Podejmowanie różnorodnych wyzwań w grach, ciężkie poziomy trudności.
      Witam, już ponad rok goszczę na naszym polskim YT. Ogrywam różnorakie tytuły gier, jak i na PC, tak i również na PS4. Moją specjalnością są naprawdę wymagające poziomy trudności w grach. Naprawdę lubię wyzwania, staram się aby dana gra byłą czymś więcej niż tylko dennym elementem rozrywki, a stała się prawdziwym wyzwaniem dla danego gracza. Przed powstaniem tego kanału przechodziłem wszystkie gry na wszystkich dostępnych poziomach trudności, żeby docenić pracę twórców, i żeby przygoda z danym tytułem trwałą troszkę więcej niż jednorazowa podróż. To właśnie skłoniło mnie do powstania kanału. Wiele moich znajomych proponowało mi pokazać na tej stronie, więc postanowiłem zaryzykować ;-) Mam mało widzów, a poziomy trudności, z jakimi się zmagam są naprawdę ciężkie, i kosztuję mnie to naprawdę dużo pracy, żeby wytrwać w tym ciężkim  trybie do końca gry. Dlatego miło by mi było żebym chociaż mógł  to robić nie tylko dla siebie ;-) Także dziękuje za uwagę...
      Pozdrawiam, MaroCobraG

• Przez Miszel
      Witam! Co sądzicie o serwisie Game-debate? Jest to strona na której podaje się szczegółowe dane dotyczące naszego PC i serwis rzekomo pokazuje czy pójdzie Ci dana czy też nie. Piszę ponieważ serwis pokazał, że nie powinienem mieć problemu z graniem w Call of Duty Black Ops 4 i teraz się zastanawiam na jaką platformę dokonać zakupu... Xbox One X czy mój 4 letni PC. Dodam, że na moim PC Wiedźmin 3 działał na High-Ultra w stałych 60fps. Problemem jest oczywiście to, że kupując grę na PC nie można jej sprzedać gdyby okazało się, że jednak gra nie daje rady.. Co sądzicie o wiarygodności tego serwisu?
      ip-4690 @3.5ghz
      Asus GTX 1060 6GB
      16GB ram @1600

• Przez DarkAnvil
      Witam
      Zamierzam kupić nowy PC jak najszybciej, bo z tego co widzę to na niektórych stronach mocno trąbią o tym, że ceny krzemu i wafli krzemowych w następnych latach wzrosną. Budżet to ok. 3.7k. ofc bedzie uzywany do gamingu, z OC nie jestem do konca pewny. Znalazlem też taki zestaw i nw czy bedzie gut gut.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik