Skocz do zawartości
iNqsinis

Problem z programem do streamowania - OBS (League of Legends)

Polecane posty

Witam, zwracam się o pomoc, otóż gdy nie streamuje gry League Of Legends fps'y sięgają mi od 100 do 120. Natomiast kiedy włączę streama poprzez program OBS moje fps'y ledwo utrzymują 30-35, z reguły mam 28-29. Próbowałem już wszystkiego, dosłownie, zmieniałem paredziesiąt razy ustawienia na OBS'ie jak i w grze. Nawet na najniższych wymaganiach w grze League Of Legends miałem tylko 45fpsów. Oglądałem miliard poradników na youtub'ie dot. "Jak Streamować bez lagów" itd... Komputer mam na prawdę dobry, rok temu został zakupiony, jego parametry : 6 rdzeni, procesor : AMD FX-6100 Six-Core 3.3GHz, pamięć 8192MB Ram. Od zawsze chciałem streamować, po to zakupiłem nawet nowy sprzęt, lecz OBS mi w tym nie pozwala, bardzo będę wdzięczny jeżeli ktoś mi pomoże. Z góry dziękuję za chęci ! :)

Pierwsza rzecz to system , masz 8 gb ram a system jest w stanie uzyc ~3.5 , potrzebujesz 64bitowego. Komputer jak piszesz wcale nie jest dobry, karta graficzna jest slaba, i do gier sie slabo nadaje. Zasilacz to nie wiem ale wydaje mi sie ze noname. Poczekaj az wypowie sie ktos bardziej w temacie ,bo ja wcale nie musze miec racji

No raczej to jest zasilacz no-name i to dosłownie. LPK to w ogóle jakaś firma? RayPear dobrze mówi, może to być wina ramu. Nie wiem ile OBS zjada ramu, ale zawsze warto mieć te 8gb, sugeruję zmianę windowsa na wersje 64 bitową. Karta graficzna również jest słaba, zgaduję, że komputer kupiłeś na allegro. Mimo wszystko, wątpię że jest to wina karty graficznej, skoro bez streamowania masz 100+ fpsów.

Wina karty graficznej to napewno nie jest, bo do streamowania się nie używa karty graficznej tylko procka. Tzn. można używać karty, ale nie wiem czy GT630 ma taką możliwość, ale gdybyś używał karty do streamowania to byś raczej nie miał spadków wydajności.
Bardzo możliwe, że brakuje trochę RAM-u więc dobrze by było system zmienić.

Tak komputer został kupiony na allegro. Okej dziękuję za rady! Jeżeli zmienie z 32bitowego systemu na 64bit to dam znać czy nie mam już tego problemu z OBS'em. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Tak btw. Może są jakieś jeszcze inne programy do streamowania które zżerają mniej Ram-u od OBS'a?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Ajmi_
      Hej! 
      Nazywam się Rafał, ale w internecie bliżej znany jako Ajmi_
      Obecnie streamuję i staram się znaleźć czas żeby porządniej uderzyć w nagrywki na youtube.

W tym miejscu chciałbym podzielić się z Wami moim dzieckiem, mianowicie największym poradnikiem do Shaco (League of Legends).
      Jestem jednym z trzech najbardziej znanych streamerów tej postaci na twitchu.

https://www.youtube.com/watch?v=jZEPBZ9wgWY

Ponadto zachęcam do obejrzenia innych filmów na kanale!
      Głównie gry z gatunku horror.
      Pozdrawiam!
    • Przez SoldierPL
      Jako że na forum pojawia się pełno tematów, w których to ludzie proszą o ustawienia pod nagrywanie gier, postanowiłem zrobić o tym ponad półgodzinny poradnik. Jak tytuł wskazuje, dotyczy on dwóch programów - OBS Studio i DXTory. W przyszłości chcę zrobić poradnik dot. montowania filmów, także wtedy zmienię sobie tu tytuł Uprzedzam też, że jest to mój pierwszy poradnik ever made, także mogę mówić momentami za szybko, mogę stosować popularne: "ymm" Zapraszam do oglądania oraz do dyskusji i zadawania pytań. 

#1 https://www.youtube.com/watch?v=7QAWYfl3Ef8
      #2 https://www.youtube.com/watch?v=fRfacw84FR0
    • Przez Perski
      Mam pytanie jakiego bitrate'tu używać do nagrywania w obs'sie w 1080p w 60 fps lub w 720p w 30 fps
      Mój sprzęt:
      Procesor: intel core i5-6400
      karta graficzna: geforce gtx 750TI
      ram: 8gb

Proszę pomoc i z góry dzięki
    • Przez Perski
      Jak zmienić miejsce zapisywania się filmów w obs'sie? Pomocy!
    • Przez Wyatt
      Siema!
      Chciałbym spróbować swoich sił i zacząć nagrywać na yt .
      Ostatnio obczaiłem na necie program OBS, i dowiedziałem się ,że nagrywa z dobrą jakością jednak u mnie tak nie jest
      Chciałbym żebyście podali mi najlepsze ustawienia. CHODZI MI O FILMY W 720 i 1080p (głównie CS,WoT,GTAV)!
      Mój sprzęt
      Sys. Win.7 64bit SP1
      Proc. Intel Core i3 [email protected]
      Ram.4 gb
      Karta graf. NIVIDIA GeForce GTX 750
      Dzięki za wszelkie starania

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator