Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
skorpion9

Uszkodzona karta graficzna?

Polecane posty

Cześć,

niedawno kupiłem sprzęt: http://www.morele.net/inventory/info/x2mZKK/.

Od czasu zainstalowania sterów ze strony AMD do grafiki zaczęły pojawiać sie komunikaty w stylu: sterownik przestał działać ale odzyskał sprawność. Postanowiłem więc przetestować maszynę 3DMarkiem i przy phisician test (chyba tak to się nazywa) wywala mi komunikat:

Hardware device removed.

Unexpected error running tests.
Workload work failed with error message: DXGI call IDXGISwapChain::Present failed [-2005270523]:

Poczytałem trochę w necie i z tego co udało mi się ustalić to albo wadliwa karta albo mała moc zasilacza, może sterowniki (które po przeinstalowaniu na starsze, ze strony producenta nie wywalały komunikatu o tym, że sterownik przestał działać...itd.). Błąd w 3DMarku jednak i tak się pojawia. Ma ktoś jakiś pomysł?

Dodam tylko, że nic nie kręciłem. Wszystko aktualnie jest po świeżej instalacji systemu.

Pozdrawiam

No właśnie nie. Pierwsze testy przechodzi. Słychać, ze nie ma lekko, smigła pracują i jak przychodzi kolej physics to zwiesza sie test i jest kiszka. Zastanawiam sie czy to może PSU. Ze sterownikami AMD na dziś dzień to w ogóle jakaś skucha. Pobieram 14.4 i komunikat o tym że przestał działać, ale odzyskał sprawność. Stąd działanie na tych od sapphira. Przy nich jednak jest podobnie z futurmarkiem. Planuje upgrade biosu i tak naprawdę nie zależy mi na tym wyniku w 3dmarku. Kwestia tylko tego czy z nią coś nie tak, czy zestaw nie daje rady, czy może czekać na stery cierpliwie. Lubie wiedzieć na czym stoje.

Zasilacz raczej daje radę. Może mieć też wadę fabryczną, ale na razie sprawdźmy inne rzeczy. Spróbuj obciążyć kartę poprzez granie, a najlepiej programem OCCT. Sprawdzaj temperatury. Jeśli się pojawią artefakty, wyłącz kompa. Spróbuj też zainstalować jakąś starszą wersję sterownika.

nie przechodzi testów psychics hmm sprawdzałeś na kilku rożnych programach czy tylko 1 ?? jeśli na kilku to wydaje mi się że coś jest nie tak z kartą grafiki

Sprawdzałem tylko jednym, możecie podesłać link do innego którym sami sprawdzacie? Wczoraj chciałem pobrać ale oczywiście okazał się być na windows 32 bitowy. Ten program occt pobrałem. Pytanie, testy dla grafiki chodzi o zakładkę 3d? Wyłóżcie łopatologicznie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik