Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie !

Zastanawiam się nad kupnem systemu dla mojego blaszaka o podanej konfiguracji:

RAM : 8gb Kingston
Procesor : Intel Core I5-4570 3.2GHz
Karta graficzna : Gigabyte GeForce GTX770
Płyta główna : MSI B85-G43
Dodam jeszcze że system chciałbym postawić na dysku SSD Plextor 128gb.

Ogółem komputer miałby mi służyć do gier, nagrywaniu z nich gameplay'ów, oglądaniu seriali czy filmów przez internet (4mb/s), czy ( w skrajnych przypadkach) wyrobu projektów w programach marki AutoCad.

Ogółem nie wiem co co się zdecydować. Oczywiście przeczytałem na Wikipedii oraz na stronie oficjalnej Microsoft czym się podane systemy różnią, ale niezbyt rozumiem co do czego służy. Googlowanie sobie jakichkolwiek wyjaśnień skończyło się na ścięciu mojego mózgu niczym jajecznicy.

Pozdrawiam i liczę na pomoc w doborze systemu

Masz jakies podzespoły ze starego PC?

Jaki masz maksymalny budżet na całość?

Nie doczytałem. Przepraszam.

Tak jak Fuzzik, polecam Win 8.1. Bardzo szybki i łątwy w użyciu. Do gier wręcz idealny. Autodesk, przedstawiciel programów nie grywalnych, działa jak marzenie i zdecydowanie szybciej niż na Win 7.

Naturalnie 64-bit. 

Ja od siebie polecam Windows 8.1, chodzi niczym perszing. Nie zdążę się wygodnie rozsiąść w krześle, a już mogę pracować na kompie (dysk HDD, na SSD będzie jeszcze szybciej).

Są tylko sporadyczne problemy, np. teraz w CS:GO, bo zrąbali coś w apdejcie (update) i lubi się scrashować na Win8.

Do interfejsu idzie się szybko przyzwyczaić.

A jeśli chodzi o ifno ogólne to:

- wersja to oczywiście 64bit (32bit działa z maks ~3,5GB RAM)

- licencja: *OEM - jeżeli ma być to system tylko na ten komputer (wymianę części musisz zgłaszać do Microsoftu, np. dysk czy mobo)

*BOX - czyli możesz instalować na każdym komputerze (oczywiście w jednym momencie może być tylko na jednym kompie, ale jeśli usuniesz system z jednego, to możesz go zainstalować na inny)

*Upgrade - to tylko jeśli posiadasz poprzednią wersję systemu (czyli nie dla ciebie)

@UP

Czytałeś temat?

Ogółem tak :

- 64 bit na 100%. Nie jestem masochistą żeby mieć 8gb i korzystać tylko z mniejszej połowy :D

-Czyli ogółem lepsza jest wersja BOX, ponieważ nie muszę się martwić problemami przy wymianie podzespołów? Rozumiecie, raczej szybko ich nie wymienię, ale jeśli już to wolałbym bez niepotrzebnych zgrzytów jak np. wysyłanie microsoftowi informacji i zmianach czy coś w ten deseń.

Co do 8.1 to nie będę miał problemu z instalacją niektórych gier ? Powiedzmy takie Dead Island, które było tworzone z myślą o W7. Również podepnę pod to gry MMO takie jak World of Tanks czy inne kooperacje gnioty jak Dota 2 czy Left 4 Dead 2

Z Dota 2, L4D2, LoL, SWTOR,Wiedzminem i zdecydowana większością gier które posiadam, i z którymi migrowałem z Win7 na Win 8.1 problemów nie mam.

Rozumiem zatem że 8.1 nie ma takiego śmiesznego podziału na wersje jaki spotkałem przy Windows 7 tak ? To już chyba ostatnia rzecz o którą pytam dlatego odpowiedzcie proszę w miarę szybko i zamykamy :D

Jeszcze tylko apropo cen, Wersje OEM są bazowo tańsze od BOX ? Nie wiem czy natrafiłem na zachłannego sprzedawcę czy tak po prostu jest.

Jestem nastawiony na wersję 8.1 lub 8.1 Pro. Którą polecacie bardziej?

Brałbym Windows 8.1, Standart. Dla normalnego, domowego użytkownika funkcje oferowane przez wersje Pro nie do końca są potrzebne.

Zwykle OEM są tańsze, gdyż  dostaniesz tylko płyte i kod, bez instruckji i innych bajerów.

OEM jest tańsza, bo jest "przypisywana" do kompa i drugi raz jej nie użyjesz (na innym), a BOXa możesz instalować na wielu komputerach.

*dop. redakcji :)

ale nie jednoczesnie, warto wspomniec mimo ze bylo juz wyzej. Zeby ktos sobie zle nie pomyslal.

To może jeszcze odlecę od tematu. Jak sądzicie, mając taki komputer jaki mam ile musiałoby minąć czasu abym musiał zrobić gruntowną zmianę podzespołów ? Nie wiem czy kupować wersję BOX czy OEM i chcę być jakoś zorientowany ile czasu musiałoby minąć żeby musiał się martwić o specjalne zmowy z Microsoftem. TAK btw, to powiedzcie mi czy te procedury w przypadku zmian podzespołów są bardzo zawiłe i skomplikowane ?

Ja sceptycznie podchodzę do Windowsa 8.1 ostatnio miałem trochę z nim problemow na laptopie z karta sieciowa i musiałem odgrzebać starsze sterowniki. ale poza tym puki co jest ok.

Ja powiem tak że kupiłem prawie taki sam sprzęt co ty i do tego wziąłem system windows 8.1 w wersji OEM i myślę że zanim jakiś większy remont nastąpi to już będzie Windows 15 więc spokojnie bierz OEM takie moje zdanie ;)

I oto mi chodziło :D

Dziękuje za pomoc w doborze systemu każdemu użytkownikowi.

Pozdrawiam i odsyłam dozamknięcia

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez czkalaka147258
      Witam mam problem a mianowicie po zakupieniu cd-action razem z grą "Driver San Francisco" po ściągnięciu jej z uplay i zainstalowaniu wyskakuje mi jakiś update który się pobiera... jednak po pobraniu takowego updete'u w uplay wyskakuje mi iż do działania tejże gry potrzebna jest aktualizacja, wciskam "ok" po chwili przekierowuje mnie do strony gdzie aktualizacja się pobiera... chcąc zainstalować pobrany plik... "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.
    • Przez Smuggler
      Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten temat, iż nigdzie nie ma nic o anime, więc wybrałem filmy.

Dzisiaj skończyłem oglądać serię dziesięcioodcinkową anime pt. Hellsing Ultimate i... powiem wam że to najbardziej krwawe, brutalne, gwałcące wszystkie moralne i etyczne zasady anime jakie dotąd oglądałem! Nie wiem czy ktoś z was to oglądał, ale po obejrzeniu tego, miałem wewnątrz siebie takie emocje że musiałem gdzieś to wyrzucić.

UWAGA SPOILER! DLA OSÓB KTÓRE OBEJRZĄ BĄDŹ OGLĄDAJĄ.

Podsumowując, każdy po obejrzeniu tego anime, podejrzewam że długo będzie nad tym myślał, może nie z zachwytu, lecz z podziwu co trzeba mieć w głowie, aby takie coś wymyślić.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik