Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, jestem nowy na forum, ale przed napisaniem tego tematu przeczytałem, czy nie było już takiego. Tak więc szukam mikrofonu przede wszystkim do stream'owania. Obecnie posiadam mikrofon logitech microphone desktop usb i tyle o ile po obróbce przy nagrywaniu na YT jego jakość jest zadowalająca, o tyle przy stream'owaniu dźwięk jest średniej jakości, słychać szum, klawiatura oraz myszka są strasznie wyłapywane, a to czasem potrafi odstraszyć nowych ludzi podczas live'a. Szukam mikrofonu za ok. 250 zł. Myślałem, też nad takim połączeniem Mikrofon + statyw (z ziemi, aby mikrofon nie zbierał klawiatury z biurka) oczywiście lekko można naciągnąć cenę 250zł, ale wolałbym jej znacznie nie przekraczać.

Liczę na solidne odpowiedzi.

Jeżeli dokręcisz jeszcze kilkanaście złotych to będziesz mógł znaleźć Blue Snowball. Z tego, co wiem można odkręcić mu ten mały statywek i domontować większy, sam posiadałem Snowball oraz aktualnie posiadam Yeti, jakość tej firmy jest w mojej ocenie, co najmniej bardzo dobra.

Jeżeli dokręcisz jeszcze kilkanaście złotych to będziesz mógł znaleźć Blue Snowball. Z tego, co wiem można odkręcić mu ten mały statywek i domontować większy, sam posiadałem Snowball oraz aktualnie posiadam Yeti, jakość tej firmy jest w mojej ocenie, co najmniej bardzo dobra.

Myślałem nad tym snowball, ale nie wiem czy on nie zbierałby stuków klawiatury i myszki podczas streamu, które mi doskwierają. Czy mógłbyś mi przybliżyć sprawę ze zbieraniem przez ten mikrofon szumów oraz klawiatury/myszki?

Zastanawiałem się także na reloop spodcaster, ale czekam na dalsze opinie użytkowników. 

Wydaje mi się, że nieważne jaki mikrofon, zawsze będzie coś tam wyłapywać tego czego nie powinien. Możesz do tego dokupić jakiś mikser i odpowiednio ustawić czułość w dB, ale czy ma to sens wydawać kasę na mikser? U Rocka, u Graby też często słychać właśnie kliknięcia czy coś, ale tylko wtedy kiedy w nic nie grają i nie leci żadna muza. Jak ustawisz odpowiednio poziomy głośności gry i mikrofonu to myślę, że podczas gry nie będzie tego słychać. Ewentualnie możesz zmniejszyć głośność mikro i mówić blisko niego ale wtedy będzie wyłapywać "p" "b" co np. mi bardziej przeszkadza niż myszka. Rozwiązaniem na te "wybuchowe" głoski może być popfilter albo taki piankowy "kondom" na mikrofon. Zawsze jeszcze możesz pobawić się z bramą głośności, w OBS to jest. Musisz to ustawić tak żeby aktywowalo dźwięk z mikro dopiero kiedy zaczniesz mówić. Mogą Ci w tym pomóc paski pokazujące dB, możesz wtedy łatwo ustawić kiedy ma się zamykać ta brama a kiedy otwierać. Oczywiście pewnie zaraz za pierwszym razem nie będzie to idealne, ale po kilku próbach to opanujesz. Mój kolega niedawno sobie kupił jakiś mikrofon na biurko, zapytam go jak się nazywa. Osobiście korzystam z mikrofonu do wokalu, bo też coś tam śpiewam, gram i nagrywam, ale używam też tego do Skype, YT czy OBS. Spisuje się dobrze jednak ciężko będzie z niego korzystać bez miksera, ale jeśli jesteś ciekaw to Shure PG58. Kupiłem go w sklepie muzycznym za jakieś 280 zł. Zresztą wydaje mi się, że jak pójdziesz do jakieś porządnego sklepu muzycznego to pewnie znajdziesz jakieś mikrofony do zwykłego mówienia i jeszcze będziesz mógł tam je przeprobowac. Scena, internety, stream... Co za różnica, i to i to "na żywo" :)

Stuknięcia klawiatury i myszki zależą praktycznie tylko od tego, jaką posiadasz klawiaturę i myszkę. Jeżeli masz klawiaturę z dużymi klawiszami, takimi mechanicznymi które trzeba wcisnąć dość solidnie to nie dziw się, że idzie to potem w mikrofon ;) Jak każdy mikrofon stojący wyczuwa on drgania z podłoża, mikrofony firmy Blue są na to czułe. Dobrze ustawiony noise gate powinien sobie z tym poradzić, ale i tak lepiej mieć klawiaturę z "laptopowymi" klawiszami oraz gumkę pod mikrofonem i klawą.

Ew. Statyw wysoki od podłogi lub klip by przymocować do sąsiedniego mebla, w zależności od układu mebli u ciebie (bo np u mnie to bez problemów z tym)

Jednak jak Broda ty mówi, podstaw gumę pod mikro i dostrój poziom db.

Pianka, popfilter. Trzeba pokombinować

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik