Skocz do zawartości
Atriks

Mysz i klawiatura do 300zł

Polecane posty

Witajcie !

Pisze do was z nietypową prośbą

Otóż chciałbym, do całego nowego zestawu komputerowego (wymieniam wszystko poza HDD i nagrywarką) dobrać nową klawiaturę i mysz.

Obecnie korzystam z typowej małej myszki biurowej, za około 30zł. Niby nie jest zła ale czytałem dużo, że myszy moge być lepsze. Jestem typowym graczem, który ceni sobie komfort rozgrywki, toteż nie chce wyjść na jakiegoś masochite i chciałbym cos lepszego. Dodatkowo przydałby sie jakieś programowalne przyciski.

Z klawiaturą podobnie, tyle że obecna kosztowała 50 zł.

Nie wiem czy coś z tego będzie, ale chciałbym wydać 300zł~

Prosze o rade ekspertów jak i amatorów.

Dodatkowo, pojawia się pytanie, czy będzie potrzebna do komfortowej gry podkładka. Jesli tak to w przybliżeniu ile musiałaby kosztować ? Widziałem nawet takieza 120zł.

Pozdrawiam

Co do podkładki: nie jest potrzebna, jednak jedni używają, inni nie. Do swojej myszki (A4Tech X7) dostałem podkładkę od A4Tech i odesłałem ją koledze - masakra, odbijała laser tak, że z pół metra nad biurkiem mogłem normalnie używać myszki. Jeśli do tej pory nie używasz podkładki, nie kupuj. Z klawiatur polecam ci większość wyrobów A4Tech, co myszek - również ta firma. Jest w czym przebierać.

Soldier, wiele zależy od myszki - niektórych bez podkładki nie da się normalnie używać. Jeśli już przy podkładkach jesteśmy, to polecę Razer Goliathus. Myszka - niezawodny i niezastąpiony jak dla mnie Razer DeathAdder (szukaj starszych wersji), a cd. klawiatury... też mam Razera (model Arctosa) i rekomenduję. Wyjdę może na jakiegoś fanboya Razera, ale trudno byłoby mi się teraz przerzucić na inny sprzęt - wygodnie, komfortowo i bezproblemowo. W grach ten duet sprawdza się świetnie :) 

Powiedzmy że już odliczyłem sobie 75 zł na podkładkę goliathusa, wersja standart. Co możecie w takim razie teraz mi polecić ?

Wychodze z założenia że zostało mi 225 zł

EDIT#

Obecnie mam mysz e5 HM-8019 która, co tu dużo mówić, jest po prostu za mała.

Klawiatura to Modecom MC-8000

Dokładnie, podkładki można kupić taniej, warto rozejrzeć się po allegro, może trafisz na jakiś lokalny sklep, więc odpadną koszty wysyłki.

Co do sprzetu, sam korzystam ze sprzętu Razera, ale jest to dość duża inwestycja, która się opłaca ze względu m. in. na możliwości sprzętu, które nie zawsze, ale są przydatne. Podobnie jest ze sprzętem Logitech'a, niestety ceny również są dość wysokie. Czy warto zainwestować? No to już raczej pozostaje do indywidualnego osądu...
Alternatywą jest sprzęt gamingowy A4Tech, który wygląda fajnie, myszki dobrze leżą w dłoni (chociaż to warto zweryfikować w jakimś markecie), ale co do jakości mam pewne obawy (szczególnie jeżeli chodzi o klawiatury). Wiadomo, każdy gracz łapie czasami jakiś rage i nie wiem jak sprzęt A4Tech to wytrzyma. Na allegro sprzęt A4Tech można zakupić za np. 70zł klawiatura i 60zł myszka.

@Śliwa, fanboy czy nie, ale ja również nie wyobrażam sobie korzystania z innego sprzętu niż Razera (no, może poza Logitech ^^).

Jak to isę stało że ja znajduje podkładkę za 75zł a ktos za 40 zł ? :o

czy to aby nie jest jakaś podróbka ? Jakoś to0 do mnie nie przemawia

A co do myszki/klawiatury to raczej zdecyduje sie na Razera. Tylko jescze nie wiem jakie. uznajmy że już się trochę o myszkach dowiedziałem to aby uzupełnić moją wiedzę zapytam czym są DPI i czy to dobrze że jest ich dużo czy źle ?

A apropo klawiatury, jestem totalnym żółtodziobem i nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze. Czym powinna się dobra charakteryzować ?

EDIT#

Co do klawiatrury to dużym plusem byłaby taka, z ocpją podświetlania klawiszy(wiecie, nocna gra te sprawy)

Nie rozumiem ludzi, którzy biorą klawierkę z podświetleniem i tłumaczą to graniem po nocach. Przecież chyba nie patrzycie gdzie leży który klawisz, a gdzie macie palce... ;) 

Jednakże jeśli jest to dla Ciebie tak ważne - zastanów się nad Microsoft Sidewinder X4 :) Klawiatura o niskim profilu klawiszy, średniej wielkości skoku, stworzona z przyjemnego w dotyku materiału, a do tego programowalne przyciski.

Cd. ceny tej podkładki - są jej 3 wersje rozmiarowe, możliwe, że wybrałeś największą (wg mnie ogromna, za duża), a ja podałem Ci link do średniej :) Ja swoją za 49 zł kupiłem i jestem naprawdę zadowolony. Świetnie trzyma się biurka, a to dzięki gumowemu spodowi. 

Cd. DPI - tutaj jest wszystko wytłumaczone - http://forum.dobreprogramy.pl/za-co-odpowiada-dpi-w-myszce-t302646/

Cd. samej już myszki - uważaj na wszelakiej maści podróby, jeśli chcą sprzedać DeathAddera nowego za jakieś 70 zł - odpuść sobie. Tutaj ciekawa oferta moim zdaniem. http://allegro.pl/klawiatura-razer-lycosa-mysz-razer-deathadder-i4145083797.html

Razer Lycosa to dobra klawiatura, również podświetlana, a do tego ma gumowane klawisze. Moja Arctosa różni się od niej chyba tylko tym, że nie świeci, nie ma gumowanych przycisków, a także panel nie jest dotykowy. 

W razie pytań cd. Razera wal śmiało na PW :) 

Ta Lycosa z w/w aukcji jest fajna, o tyle, że to wersja Black, a nie Mirror (nie zostają ślady paluchów na klawiszach, polecam :D ). Podświetlenie do grania w nocy? Owszem, podświetlenie przydaje się w skrajnych sytuacjach, np. hmmm... DayZ, gdzie raz na czas trzeba walnąć klawisz pokroju PageUp i to pod warunkiem że się nie przebindowało takowych funkcji :P

powiem tak:
Dokupuj sobie chłopie elementy stopniowo, ja tak robie i wiele osób się śmieje, że mam coś "bukszpryt w kosmos' połączonego z badziewiem ale dzięki temu dążę do momentu aż wszystko w domu będzie genialne.
Ostatnio kupowałem TV za 8k do kina domowego za 500zł i ludzie mi doradzali coś tańszego, mówili że to strata chajsu a to że za dwa miechy kupię kino za parę tysi nikt pod uwagę nie bierze.
Tak więc kup sobie najpierw nową myszkę od razer'a i przetestuj a potem (wątpię szczerze) jak będzie potrzebna podkładkę, dopiero potem klawiaturę też nową od razer'a.
Wydasz plus minus 500zł ale masz genialny sprzęt na lata a tak to kupisz od razu używkę albo badziew.

Edytowano przez MaxiLager
"Bukszptry" MaxiLager

znaczy może tak :

Planowałem wszystko kupić od razu w kompelcie. Chce "poczuć ten przeskok". i jak już powiedziałeś Chyba będe musaił poszerzyć mój budżet do 500zł. tak więc 500zł - podkładka i mysz z Razera ~ 200zł na klawiaturę.

Poprosze jakieś sensowne propozycje.

Nie lubie kupować używek, zawsze mam stracha że ktoś katował to co dostanę, toteż wole sam coś mieć i przynajmniej wiedzieć dlaczego się psuje o ile isę popsuje.

Tak więc :

Podkładka : Razer Goliathus
Mysz : Razer DeathAdder Respawn

Klawiatura : Poprosze coś z Razera :D

Muniek, kupiłem używaną myszkę i używaną klawiaturę, więc mają na oko ze 3 lata... i działają jak należy :)

Śliwa wiesz, że bywa różnie. Trzeba mieć takie samo szczęście jak z graniem w lotto tylko, że szansa na wina wieksza :P

Atriks co do klawy od razer'a to  DEATHSTALKER ESSENTIAL jest w dostępny w kwocie którą posiadasz.

Jaka jest ta klawiatura? Sam jej nie posiadam. Widziałem parę opini pochlebnych ale i parę negatywnych takich np. że brakuje podświetlenia.

Wybór należy do Ciebie.

Ja ponownie proponuję Sidewindera X4. A cd. myszki - szukaj wersji starszej, ta wersja 'respawn' jest ponoć nieco gorsza (zmieniony sensor czy coś w ten deseń, nie wiem dokładnie).

Chyba jednak wybiorę Razer Deathstalker Essential.

Co do myszki to znalazłem informację, że wersje wcześniejsze od Respawn nie sa już produkowane, totez nie za bardzo mam mozliwość żeby je zdobyć, a co za tym idzie albo respawn albo wersja 2013. Która zatem wybrac?

jeszcze w sprawie klawiatury, w tej sałej Razer Deathstalker Essential, jest możliwość z korzystania jednoczesnie ( w sensie wiśniętych) więcej niż 3 przycisków ? Bo w obecnej mam taki przykrylimit :(

Google nie boli, Atriks :) 

Tutaj masz ładnie i prosto wytłumaczone co to jest anti-ghosting.

http://wiki.answers.com/Q/What_is_anti_ghosting#slide=1

A ze strony Razera dowiadujemy się, że Extreme Anti-ghosting Actuate keys with all ten fingers simultaneously and have all of them register with the extreme anti-ghosting capabilities on the Razer DeathStalker Essential tak więc nie będzie żadnych problemów z jednoczesnym wciśnięciem nawet 10 klawiszy ;) 

Okej okej :D Juz jestem bogatszy o parękilo wiedzy.

Pozwólcie że dokonam tego co zawszę robie na tym forum i zacznę zadawać mniej ważne pytania, otóż :

Mój dobry znajomy powiedział mi, żebym olał sprawę klawiatury i lwią część moich funduszy przeznaczył na myszkę. Oczywiście nie zrozumiałem nic z jego wyjaśnień. Zatem czy jest tu ktoś kto mógłby mi wyjaśnić czy to stwierdzenie jest słuszne, a jeśli tak to dlaczego ?

Jakoś nie sądze żeby róznice wmyszkach były jakieś ogromne w granicach 300-500 zł. Chyba że są.

Wypowiedzcie się proszę

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik