Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheRaq

Streamowanie Avermedią GameCapture HD

Polecane posty

Witam !

Od około 2 miesięcy z niezłym powodzeniem streamuję swoje poczynania podczas grania w LoLa. Prócz grania dążę także do castowania gier dla esl_polska, więc może ktoś mnie stamtąd kojarzy, gdyż miałem już okazję się na ich oficjalnym kanale zaprezentować i wkrótce znowu się pewnie pojawię :) Przejdę jednak do meritum, żeby post nie miał kilometra długości.

Nie jestem profesjonalnym graczem, więc zdaję sobię sprawę, że nie przyciągnę tłumów samym LoL'em, poza tym nie gram w niego całymi dniami. Gram też w inne gry, głównie w FIFĘ, GTA V, ale nie tylko. Poza tym planuję też rozruszać mój kanał na yt (aktualnie około 110 subów, jakieś nagranie mojego komentarza do gry Roccat Team z niemal 1k wyświetleń w kilka dni i reszta na poziomie 200-300), a akurat LoL jest niezbyt przyjazny jeśli chodzi o nagrywanie gameplaya (o ile to nie jest poradnik/coś nowego, to przecież nie będę wstawiał 50minutowych nagrań, jak gram soloq, a z takiej choćby FIFY można robić jakieś fajne sklejki, serie z FUT czy coś w tym stylu). Chciałbym poszerzyć swoją działalność o inne tytuły, jednak mój PC z nowszymi grami + streamem radzi sobie dosyć przeciętnie (LoL'a czy Diablo streamuję w HD bez najmniejszych spadków jakościowych, no ale jakieś bardziej zaawansowane tytuły już sprawiają trochę kłopotów). Ponadto gram we wspomniane : FIFĘ oraz GTA V na PS3. Stąd pomysł, który chodził mi po głowie od dłuższego czasu - kupno nagrywarki (czy jak to się fachowo nazywa, jestem raczej laikiem :P ).

Na oku mam Avermedię Game Capture HD Portable (ewentualnie zwykłą, jeżeli różnica w cenie będzie duża). Pozwoliłaby mi ona nie tylko streamować gry z PS3, ale jeśli dobrze rozumiem, także na streamowanie tytułów, z którymi mój PC spokojnie radzi sobie bez streama, jednak już z włączonym strumykiem spadki jakości są spore. Chciałem się upewnić, czy dobrze rozumiem zasadę działania, mianowicie, czy rzeczywiście mógłbym wtedy streamować (tu przykłady pierwsze z brzegu) BF czy FIFĘ, które śmigają płynnie na wysokich detalach bez streama, jednak po włączeniu streama jakość jest niewystarczająca, żeby pokazywać to publicznie z szacunku do widzów, a i ja sam odczuwam mocny dyskomfort w grze? Czy Avermedia niejako "przejmuje" wtedy te obciążenia z PC i to, co mój komputer jest w stanie normalnie udźwignąć przenosi w takiej właśnie jakości na streama?

Ostatnią kwestią jest cena. Szukam od paru dni używanych urządzeń na allegro i podobnych stronach, jednak nic konkretnego nie znalazłem. Zdarzają się jakieś sensowne oferty (jak ma być 50zł taniej, to już wolę kupić nówkę) i czy w ogóle jest sens kupować taki sprzęt z drugiej ręki? Ktoś może kupował używaną Avermedię? Z tego co widziałem, nówka to wydatek około 450zł, więc musiałbym się wstrzymać do początku maja, a już się nie mogę doczekać ^^

Z góry dzięki za pomoc :)

Nigdy nie miałem styczności z taką kartą ale wydaje mi się, że ona obciąża jedynie sprzęt od samego przechwytywania obrazu więc czegoś co jakoś super nie obciąża kompa. Prawdziwą udręką dla procka jest za to kodowanie i z tym Ci żadna karta do przechwytywania. Jak używasz OBS to w ustawieniach, w kategorii zaawansowane będziesz miał coś jak profil konwertera x264 - spróbuj tam dać superfast (o ile pamiętam to veryfast jest domyślnie). Im bardziej "fast" tam dasz tym mniejsze obciążenie dla procka, jednakże spada przy tym jakość wideo. Przy superfast jest to znośne w 720p. Ultrafast już nie za bardzo. Ewentualnie jak masz możliwość to możesz dać bitrate większy niż jest zalecany przez Twitcha. Myślę, że coś przed 4000 będzie okej, najwyżej jak ludzie będą narzekać, że laguje to zmniwjszysz i się będą męczyć z pikseloza :P pomocną rzeczą jest też ustawianie priorytetów za pomocą menadżera zadań. Na obs.exe dajesz powyżej normalnego i na grę w którą grasz też taki sam priorytet. Jak masz Windowsa 7 to najlepiej wyłączyć interfejs aero, OBS chyba to robi domyślnie, a jak nie to znajdziesz to w ustawieniach. Tak samo jak masz 7 to do przechwytywania gry używaj źródła o takiej właśnie nazwie, bo przechwytywanie monitora jest mało efektywne i bardziej obciąża na 7.

Dzięki bardzo za chęci, ale szczerze mówiąc, to są raczej same podstawy, a ja jestem laikiem jeśli chodzi właśnie o takie urządzenia jak Avermedia, na streamowaniu, ustawieniach OBSa etc. się znam :) Poza tym streamowanie w niższej jakości niż 720p nie wchodzi w grę (staram się prowadzić kanał profesjonalnie, to nie stream dla 5-10 kolegów jak sobie dłubię w jakieś mini-gry, więc jakość musi być HD).

Chciałem się dowiedzieć raczej jak wygląda kwestia z tym obciążeniem PC z i bez Avermedii. Z tym, że na obecnym setupie nie postreamuję nowszych tytułów, to ja już się pogodziłem :)

A jaka masz kartę graficzna?

Jeśli jesteś posiadaczem nV serii 600 lub 700, to możesz spróbować streamowac shadowplayem.

Odciąża CPU, kodując encoderem wbudowanym w Gpu. Rozwiazanie może nie dokonca satysfakcjonujące, ale może uratować od wydawania kilku stówek.

ATI Radeon 4850 HD.

Nie chodzi o kasę, to nie jest jakiś problem, po prostu muszę się 2 tygodnie wstrzymać aż będę w domu, a i tak interesuje mnie GŁÓWNIE streamowanie FIFY z PS3, więc nagrywarka jednak jest opcją konieczną :P O obciążenia PC pytałem po prostu przy okazji.

Avermedię Game Capture HD Portable - nie ma takiej nagrywarki.
Chodzi Ci albo o Live Gamer Portable albo o Game Capture HD II. 

Jeśli chcesz streamować to kup LGP, jest opcja LGP Lite poniżej 400zł, ale musiałbyś dokupić HDMI Splitter (ewentualnie streamujesz obraz z pulpitu, na którym masz grę dzięki LGP).

Odezwij się do averki poland na ich fejsie, maja dobry support.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Archo
      Hej! Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Chciałbym zaprezentować wam mój pierwszy film jaki zrobiłem, mile jest widziana konstruktywna krytyka! Zapraszam do oglądania

• Przez Pizmak
      Na FB jest nowa grupa dla streamerów gdzie każdy może zaprezentować swojego live, mam nadzieje ze taka grupa komuś pomoże dotrzeć do większej publiki.
      Na grupie można tez znaleźć wsparcie jeżeli jesteście całkowicie zieloni w tematyce streamów, serdecznie was zapraszam do dołączenia.
      Stwórzmy community o szerszym gronie odbiorców razem.
      Pozdrawiam Pizmak

Link:   https://www.facebook.com/groups/455119378361433/
    • Przez MaroCobtaG
      Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCv_BVCcvn-l1L2GLDqxXsxA?view_as=subscriber
      Czym się zajmuję: Podejmowanie różnorodnych wyzwań w grach, ciężkie poziomy trudności.
      Witam, już ponad rok goszczę na naszym polskim YT. Ogrywam różnorakie tytuły gier, jak i na PC, tak i również na PS4. Moją specjalnością są naprawdę wymagające poziomy trudności w grach. Naprawdę lubię wyzwania, staram się aby dana gra byłą czymś więcej niż tylko dennym elementem rozrywki, a stała się prawdziwym wyzwaniem dla danego gracza. Przed powstaniem tego kanału przechodziłem wszystkie gry na wszystkich dostępnych poziomach trudności, żeby docenić pracę twórców, i żeby przygoda z danym tytułem trwałą troszkę więcej niż jednorazowa podróż. To właśnie skłoniło mnie do powstania kanału. Wiele moich znajomych proponowało mi pokazać na tej stronie, więc postanowiłem zaryzykować ;-) Mam mało widzów, a poziomy trudności, z jakimi się zmagam są naprawdę ciężkie, i kosztuję mnie to naprawdę dużo pracy, żeby wytrwać w tym ciężkim  trybie do końca gry. Dlatego miło by mi było żebym chociaż mógł  to robić nie tylko dla siebie ;-) Także dziękuje za uwagę...
      Pozdrawiam, MaroCobraG

• Przez Miszel
      Cześć! Chciałbym zaprezentować wam mój nowy kanał o nazwie Miszka  poprzedni miał nazwę Mehow Gamer i miał 850 subskrybcji ale z racji, że miałem przerwe to umarł on śmiercią naturalną dlatego też poszedł do kasacji i zrobiłem coś nowego. Na kanale głównie skupiam się na streamowaniu, które odbywa się przeważnie 3-4 dni w tygodniu w zależności od tego jak stoję z czasem. Kobieta i te sprawy. W dni w które nie ma transmisji na kanał wrzucam odcinki z serii Zagrajmy W. Aktualnie na kanale znajduje się fabuła z Injustice 2 i dopiero co świeżo zaczęte Quantum Break, które swoją drogą jest grą kapitalną. 
      Ale kim ja w ogóle jestem? Cóż, mam na imię Michał i mam 25lat i pochodzę z małej miejscowości w wielkopolsce. Na codzień uwielbiam czytać książki, jeździć na rowerze i biegać. Ostatnio nałogowo oglądałem seriale i żarłem bez opamiętania ale człowiek spasł się jak świniak i trzeba było conieco zmienić  Ogólnie jestem kontaktową osobą i chętnię wchodzę w ciągłą interakcję z czatem. 
      W co gram na streamach?  Od jakiegoś czasu jestem konsolowcem (XBOX ONE X) bo szkoda mi wydawać pieniędzy na komputer dlatego też streamuję konsolowe gry. Na komputerze jedynie mogę ograć PUBG ale na streamach raczej nie planuje grać na PC. Przechodząc do gier to z racji iż do Call of Duty jest trochę czasu (12.10.2018) to pogrywam sobię to w Fallouta 4 ale wkrótce zagości też nowa Forza. Gdy już wyjdzie CoD no to wtedy będzie on na streamach 90% czasu później może uda się ograć nowego Assassina a o reszcie nie chcę pisać bo wiadomo, że plany mogą się zmienić dlatego też podaję pewniaki. 
      No i cóż, to by było chyba na tyle bo nie bardzo wiem co mógłbym jeszcze tu dodać. Link do kanału poniżej pozdrawiam!
      https://www.youtube.com/channel/UCmXt7_ZwV2vmsYetnOPhntA
    • Przez sudiup
      Cześć, jakby ktoś chciał wbić na stream to zapraszam  poniżej link do kanału youtube / twitch.
      Dodatkowo zapraszam do wspólnej gry na PS4, moje PSN: twitch_sudigames
      https://youtube.com/sudigames
      https://www.twitch.tv/sudigames
      Pozdrawiam!

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny