Skocz do zawartości
czkalaka147258

Technikum informatyczne

Polecane posty

Zwracam się z prośbą do was o waszą opinię wobec technikum informatycznego, chciałbym wybrać się na taki kierunek, jednak mało znam się na tym, więc dlaczego chcę się wybrać na taki kierunek? Informatyka bardzo mnie interesuje, ale nie chciałbym pójść do szkoły gdzie niczego nie rozumiem, teraz zwracam się do was z prośbą co ja powinienem wiedzieć? Chciałbym sprawdzić czy nie jestem aż takim matołem. :D

Jeżeli interesuje Cię informatyka to nie próbowałeś nigdy poszukać czegoś w internecie? W sieci można znaleźć wiele informacji o każdej dziedzinie, więc nie trudno zdobyć chociażby podstawową wiedzę z danego zakresu. Dla mnie absolutnie normalnym jest, że jeżeli się czymś zajaram to staram się znaleźć więcej informacji na ten temat w sieci na własną rękę ;)

Chodzę do takiegoż właśnie technikum (swoją drogą - najlepsze w woj. śląskim, a 25. miejsce zajmuje w Polsce - tak nam podawali) i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że jestem zadowolony. W pierwszej klasie mam 4 przedmioty zawodowe - programowanie (póki co Pascala męczymy, jakieś podstawy trzeba mieć, później do C++ przejdziemy), systemy operacyjne (czyli konsola CMD, sporo o systemach, tworzymy sprawozdania z prostych zadań po to, żeby na egzaminie zawodowym umieć to ogarnąć, bo tam musisz wszystko opisywać, nawet tak banalne czynności jak tworzenie nowego użytkownika czy formatowanie dysku), urządzenia techniki komputerowej (czyli teoria - podstawowe urządzenia i układy cyfrowe, a także elementy tychże układów takie jak rezystory, kondensatory, cewki itd), pracownia urządzeń techniki komputerowej (tutaj z początku pracowaliśmy w programach projektując układy, o których mówiliśmy na UTK, teraz już czarujemy przy kompach, ale dla większości z nas są to czynności, które wykonujemy z zamkniętymi oczyma - instalacja drukarki, wymiana tonera, opis podzespołów, interfejsów itd.). po pierwszej klasie odpadają takie przedmioty jak chemia, biologia, geografia, WOS czy historia, a zamiast tego będzie bodajże przyroda i wiedza o czymś tam, połączenie WOSu i historii. Co roku zmieniają się też przedmioty zawodowe. Egzaminy mamy po 2., 3. i 4. klasie. W razie czego pytaj, postaram się pomóc, a na pewno będę się starał zachęcić Cię do pójścia na ten właśnie kierunek, a nie liceum :) 

Pozdrawiam,

Śliwa.

Informatyka bardzo mnie interesuje, chciałbym wiedzieć tylko czy w takim technikum trzeba mieć mega pojęcie o tym kieunku czy po prostu idzie się tam z nie wielką wiedzą po to aby się nauczyć. Jak wiadomo w gimnazjum informatyka to prosta nauka a raczej zabawa w wordzie. Ziomeczku ja bym chciał tylko wiedzieć czy takie technikum jest aby się nauczyć czy aby już wiedzieć.

Nie chciałbym zajść do technikum gdzie wszyscy będą rozmawiać o czymś czego ja nie rozumiem ;) czytając opinie obawiam się że nic z tego kierunku nie wyniosę. Dzięki ziomeczku za twoją opinię jestem coraz bardziej podjarany tym tematem, chciałbym umocnić swoją wiedzę wchodząc na ten kierunek. :D Pomyślę o tym, jeszcze raz dzięki ziomeczku. :)

Spokojnie, mam kumpla co na ostatnich zajęciach pierwszy raz widział kompa w środku, także nie myśl, że tu przychodzą sami tacy, którzy wszystko mają w małym palcu. Od tego jest szkoła (teoretycznie), żeby nas czegoś nauczyć.

Jak chcesz iść do liceum to albo masz już pewną robotę, albo od razu idziesz na studia, albo... satysfakcjonuje Cię zmywak w McDonald's. Po technikum o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć pracę bez studiów aniżeli po LO. Wiem po przykładzie mojego brata - poszedł do najlepszego w regionie LO, matury pozdawał na 100%, a pracy znaleźć nie mógł długi czas, teraz pracuje jako monter precyzyjny, a studiuje zaocznie na geodezji i kartografii... To chyba powinno Cię przekonać ostatecznie do tego, żeby pójść do technikum :) 

Śliwa ci ładnie wytłumaczył :) ja akurat jestem na teleinformatyku (najlepsza szkoła chyba na Podkarpaciu i w top 100 polski). Póki co przez pół roku niewiele się nauczyłem fizycznie o kompie i systemach (chujowy nauczyciel), ale już o sygnałach i internecie już dosć wiele :) A co do klasy to mozna powiedzieć, że mam 3 sprzętowców i jednego od neta. Reszta kompletnie sie nie znam i najczesciej obija.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik