Skocz do zawartości
Radek988

Technikum kierunki

Polecane posty

Mój brat jest na tym kierunku i nie narzeka... Ma lekkie trudności ale to bardziej z przedmiotami typu Język czy Matematyka... Również mam kuzyna który ukończył to technikum i postanowił je kontynuować na studiach o których się wypowiadała w złym świetle... Ciężkie i Trudne... Dawno z nim  nie rozmawiłem więc nie wiem czy nadal studiuje czy może zrezygnował...

Dwie godziny niemca w liceum przez trzy lata... skończone z 3 na świadectwie ( średnia 4.4). Aktualnie dorabiam sobie sprowadzaniem aut z austri i niemiec, na początku była tragedia. Prawda jest taka, że jak mówili poprzednicy w urzędzie można trafić na gorącą 25 i spokojnie pogadać po angielsku ( raz w Austri trafiłem na polkę, myślałem że jebnę jak usłyszałem "weź facet nie pi****** tylko dawaj dokumenty XD ) albo na 40 i nic nie idzie załatwić bo baba nie wie ocb. Dlatego dobrze radzę wykupić sobie lekcję prywatnie. Przez 10 miesięcy chodziłem na kurs niemieckiego biznesowego i aktualnie nie ma dla mnie najmniejszego problemu żeby załatwić coś w urzędzie a i targowanie ceny auta idzie lepiej :D

Kurs niemieckiego to świetna sprawa,ja jakoś sam bym dał radę,ale bez papierka nie przyjeliby mnie do szkoły, oraz na praktyki/pracy musiałem odbyć 10 miesięczny kurs.

Ja chodzę na prywatne lekcje angielskiego. Myślę, że niedługo trzeba by coś wykombinować z niemieckim również. Ogółem dają bardzo dużo, kiedyś chodziłem 3 lata, ale to było udoskonalanie i rozwijanie tego co w szkole miałem.

Ja chodzę na prywatne korepetycje z angielskiego od września i dały mi one wiecej, niż 6 lat nauki w szkole z dwoma badziewnymi nauczycielkami. Ilość godzin to 2 w tygodniu, czyli tyle co w szkole.

@up to samo. Nie ogarniałem gramy, teraz nawet podczas rozmów z niej korzystam. Szkoła tj. wskazuje czego się uczyć, ale sama prawie nic nie daje, ew. wyjaśnienia czegoś i słówka.

Odkop i troszkę offtop, ale nie widzę sensu robienia nowego tematu. Czy na forum są osoby, które są/były na biochemii lub technikum ekonomicznym? Zastanawiam się nad którymś z tych kierunków i nie mam pojęcia co wziąć. Na pierwszym nie miałbym zapewne problemów ze znalezieniem pracy, a także rodzice mi mówią, że byłby to dobry kierunek, a na drugim nie miałbym problemów z nauką (wolę matmę niż chemię czy biologię), jednak znowu o pracę byłoby trudniej. Co sądzicie?

Doradzę ci coś w kierunku ekonomii - logistyka. Więcej myślenia, niż nauki. Chemia i biologia znika ci po pierwszej klasie, matmy mało (liczenie na zawodowych jest też). Sam jestem na tym kierunku, co zapewne wiesz. Problemów z pracą nie ma, ponieważ każda firma potrzebuje logistyka. Nawet głupim magazynem musi ktoś zarządzać. Kierunek ten jest nastawiony pod właśnie zarządzanie: transportem (najciekawsze moim zdaniem), produkcją, dystrybucją, magazynowaniem, własną firmą itp. Po samym technikum możesz wyciągnąć 5 kafli, natomiast po studiach i 30 kafelków jako zacny kierownik.

Wszystko spoko, tylko zobacz jak popularne teraz jest technikum logistyczne. Masa ludzi na to idzie. U mnie w szkole będą otwierać ten kierunek od września. I nie sądzę, żeby mając samego technika wyciągać 5 kantów. Z pewnością za kilka lat będzie o wiele trudniej o taką pracę, bo teraz jest na to bum i pewnie niedługo będzie to samo co z humanem. 

Odnośnie logistyki się też wypowiem :). Mam znajomego który pracował w firmie typowo logistycznej w Gdańsku zarabiał około 2500zł na rękę lecz dla firmy przynosił 15-19tyś zysku. Obecnie sam prowadzi firmę i z tego co ostatnio słyszałem jest zadowolony :) 

Zależy jaką kto ma łepetynę. Śliwa, ja się nie martwię o brak pracy, bo za 2 lata planuję otrzymać dyplom technika logistyka, więc będę już na rynku, a moją przewagą będzie doświadczenie. Poza tym codziennie otwierane są tak naprawdę różne firmy i zawsze będzie potrzebny ktoś, kto ma trochę więcej rozumu od szefa :D

Poza tym codziennie otwierane są tak naprawdę różne firmy i zawsze będzie potrzebny ktoś, kto ma trochę więcej rozumu od szefa :D

Za takie coś się nawet wylatuje z pracy :)

długo myślałem nad kierunkiem i chyba wybiorę elektronikę wtedy zdobędę wiedzę i sam nawet w przyszłości będę mógł coś projektować itp chyba że mogę na 2 na raz :P

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik