Skocz do zawartości
Radek988

Technikum kierunki

Polecane posty

Ja polecam technik informatyk - w moim przypadku zostałem przeczołgany głównie przez matematykę (dobry i wymagający nauczyciel) oraz programowanie (mało kompetentny nauczyciel :( ). Tak czy tak, w technikum sporo się nauczyłem, dzięki czemu w sumie studia licencjackie nie były dla zbyt wymagające, gdyż pierwsze 2 semestry poszerzałem wiedzę z technikum, a dopiero później było coś "nowego". Wydaje mi się, że tej matematyki nie ma się co tak obawiać, wszystko jest do ogarnięcia, chociażby na 3.0.

Minusem tego ukierunkowania jest dość szeroki zakres wiedzy wpajany uczniom/studentom, ponieważ na informatykę składa się: programowanie, programowanie stron/aplikacji internetowych, systemy i sieci komputerowe oraz różne multimedia/grafika. A tu wiadomo, nie wszystko wszystkim pasuje, dla mnie programowanie było trudne, ale do ogarnięcia, a multimedia to był dla mnie prawdziwy cierń w du...szy.

Skończyłem technikum mechatroniczne w tamtym roku. Cóż kierunek jak kierunek, ale jak nie chcesz iść na studia to raczej odradzam. Ja sam nie poszedłem i teraz robię na frezarkach CNC..

Mam takie pytanie. Otóż czy mechatronik jest to trudny zawód? Ogólnie z matmy i fizyki mam 4, egzaminy próbne z matmy pisałem na 80%. Dam radę?

Nie jest taki trudny. Jeżeli potrafisz logicznie myśleć i kombinować to powinieneś sobie dać radę. Egzamin faktycznie może być dosyć trudny ale jest to do zdania :)

Egzamin faktycznie może być dosyć trudny ale jest to do zdania :)

O egzaminie mu nic nie mów, bo i tak ta informacja mu się nie przyda. rocznik 96+ leci nową podstawą programową i ma totalnie inny egzamin, np. dla tech-inf. jest to 6 egzaminów (3 pisemne i 3 praktyczne), po 2 na każdą kwalifikację (budowa + konfiguracja kompa, sieci oraz aplikacje internetowe, bazy danych ect.).

O egzaminie mu nic nie mów, bo i tak ta informacja mu się nie przyda. rocznik 98+ leci nową podstawą programową i ma totalnie inny egzamin, np. dla tech-inf. jest to 6 egzaminów (3 pisemne i 3 praktyczne), po 2 na każdą kwalifikację (budowa + konfiguracja kompa, sieci oraz aplikacje internetowe, bazy danych ect.).

Oo to o tym nie wiedziałem, że się pozmieniało:) Dzięki. Mimo to stwierdzenie "Egzamin faktycznie może być dosyć trudny ale jest to do zdania :)" wciąż może mieć rację bytu :)

Masz rozłożone to na 3 lata i  jeśli nie zdasz jakiejś kwalifikacji, to masz bodajże 5 lat (po ukończeniu szkoły) na zdanie egzaminu z danego zakresu bez dodatkowej nauki (obowiązkowej).

Z drugiej strony dane działy będą dogłębniej sprawdzone, czy należało by się uczyć dokładniej.

Więc zależy, od której strony się patrzy,

[...] rocznik 98+ leci nową podstawą programową i ma totalnie inny egzamin,[...]

Fuzzik nowa podstawa programowa zaczyna się od rocznika 96

Tak, tak owszem (sam jestem rocznik 96, dlatego tak dużo wiem), nie wiem czemu napisałem 98, pewnie miss click. Już poprawione.

Ja niestety nie załapię się na egzamin z CISCO i w sumie nie wiem czy to dobrze, czy źle ;]

Wydaje mi się, że zawsze lepiej mieć taki papierek, niż nie mieć. Ponoć w UK czy w Niemczech pracę znajdziesz od strzału czy to z czy bez takich certyfikatów. 

Niemce zaczęły uczyć się angielskiego, także angielski raczej wystarczy. Wg mnie niemiecki jest bezsensownie dokładany nam obowiązkowo w szkołach. Uczę się 9 lat tego okropnego języka i nadal nic nie umiem...

Nie wiem skąd takie zdanie, jedziesz do Niemiec musisz mówić po niemiecku,to język urzędowy i tyle. Co z tego, że się uczą, angielski w niemieckich szkołach jest od lat 70' i nie oznacza to, że możesz olać urzędowy,w Polsce też jest angielski od podstawówki i co z tego? Sam sobie odpowiedz.

Po ang to się prawie wszedzie dogadasz, jedyny wyjątek niektóre państwa Azji. Ucze się ang i niem 9 lat. Po niemiecku ledwo się wysłowie, w ang spokojnie porozmawiam :)

Co do języka. Jak człowiek w szkole ma Niemca 2 godziny w tygodniu ( zazwyczaj tak jest) to nie spodziewajcie się cudów. Tak się nie nauczysz niczego. W większości szkół lekcje są prowadzone po polsku, co z mojej perspektywy jest błędem. Rozmawiając po niemiecku człowiek się lepiej osłucha z językiem.

Problemem na początku jest gramatyka, której większość nie może znieść. Odpycha to od nauki i nikomu nie chcę się iść na lekcje. To powoduje też, że tak ciężko jest się tego nauczyć, bo raczej nie nauczysz się gramatyki przez 2 godziny. Angielskiego jest o wiele więcej i dodatkowo jest promowany. Używamy go w grach, na lotniskach,na targach, większość stron jest też w języku angielskim. Nic więc dziwnego, że wielu z Was lubi właśnie bardziej ten język.

Sam stacjonuję w Niemczech i wiem co było ze mną w Polsce na lekcji języka niemieckiego. Też go nie cierpiałem i nie miałem ochoty się go uczyć. Tak samo jak Was dobijało mnie to, że nie idzie się niczego nauczyć i masz wrażenie, że nic nie umiesz -  jednak teraz dopiero widzę, że to wszystko wina małej ilości godzin. 

Niemce zaczęły uczyć się angielskiego, także angielski raczej wystarczy. Wg mnie niemiecki jest bezsensownie dokładany nam obowiązkowo w szkołach. Uczę się 9 lat tego okropnego języka i nadal nic nie umiem...

Zgadza się to, że Niemcy posługują się językiem angielskim. Jednak nie wszędzie. W małych firmach ludzie gadają po niemiecku. Tak jak Qba napisał w urzędach też jest niemiecki. Kilka osób zawsze umie po angielsku, ale możesz trafić na jakąś 40 - letnią laskę, która nie umie nic i wtedy jest problem. Firmy cieszą się jak ktoś umie angielski i macie rację, że jest to plus dla składającego podanie, ale zawsze lepiej jest chociaż trochę znać język ojczysty pracodawcy ;)

Prawie zawsze jak jesteś w kraju, którego uczysz się języka, nauka jest łatwiejsza. 

Co racja, to racja Kubox. Ja mam teraz godzinę niemieckiego tygodniowo, na której robimy... nie robimy zupełnie nic. Jakieś ćwiczenia z gramatyki, budowa zdań, coś czytamy i gadamy. Nauczycielka mówi do nas po niemiecku, a momentami mamy wrażenie, że robi sobie z nas jaja, bo żadnego słowa nie znamy. Mam za to kolegę, który kilka lat był w Niemczech i posługuje się ich językiem lepiej niż wszystkie nauczycielki, ma lepszy akcent i wymowę. Przez to na lekcjach pisze sobie jakieś egzaminy maturalne czy kij wie co jeszcze. W każdym razie... szacun dla takich, którym chce się tego języka uczyć :) 

@up ja również. Jak dla mnie system nauki jest źle rozplanowany. Kali jeść, kali pić i się dogadasz. Co rok jestem w Niemczech i jakoś nie mam problemu z dogadaniem (a prawie nic nie rozumiem), z kolei na lekcjach wręcz zasypiam bo nie mogę nic zrozumieć. Jak mamy się nauczyć jeśli wszystko jest zadawane do domu, a w szkole prawie nic nie zrobimy, a jak mamy zrobić to wszystko sami (i tak, mamy się sami tego nauczyć, nauczycielka nic sobie z tego nie robi). Z angielskim jest tak, że on (przynajmniej mi) bardzo łatwo wchodzi. Pojadę gdzieś na wakacje to zawsze się dogadam, bardzo rzadko jest tak, że nie wiem o czym ta osoba mówi. Z Niemcem się dogadasz, języka się nauczysz, ale nie z tą podstawą programową. Pojedziesz na tydzień do Niemiec i da Ci to więcej niż miesiąc nauki.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik