Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SoldierPL

Co obejrzeć? Filmy z lat 80 i 90

Polecane posty

Jakie polecacie filmy (dramaty, thrillery, akcja itp.) z końcówki XX wieku? Chodzi mi o filmy pokroju Zielonej Mili, Skazanych na Shawshank, Strażnik Teksasu (swoją drogą super serial, nadal oglądam :P), Se7en i tak dalej. Będę wdzięczny, jeśli zasypiecie mnie propozycjami :D

- Vabank

- Wybrzeże Moskitów ( genialna produkcja )

- Predator

- Powrót do przyszłości

- Indiana Jones

- Star Wars ( coś pięknego)

- Szklana Pułapka

- Robocop

- Szeregowec Ryan

- Forrest Gump ( jak nie oglądałeś, to lepiej, byś się na forum nie pojawiał :P)

- Jurassic Park

Chyba na chwilę obecną starczy. Jak oblukasz wszystkie to zapodam jeszcze kilka innych ;)

Byliśmy Żołnierzami, Wróg u Bram,Pluton czy Full Metal Jacket,Lista Schindlera, Das Boot,Imperium Słońca, 9 Kompania, Helikopter w Ogniu (Idziak, świetne zdjęcia),Pianista to pozycję obowiązkowe.

Z tego, co podaliście oglądałem: 

-Szeregowiec Ryan

-Forrest Gump

-Szklana pułapka (wszystkie części, niegdyś Bruce Willis był moim ulubionym aktorem właśnie z powodu Die Hard)

-Powrót do przyszłości (wszystkie części)

-Predator

-Jurrasic Park

-Indiana Jones

-Byliśmy żołnierzami

-Wróg u bram (zajebisty film swoją drogą :D)

-Helikopter w ogniu (czyli nieudolne tłumaczenie tytułu przez polaków :D Blackhawk down oglądałem dziesiątki razy i nadal się nie nudzi)

Resztę obejrzę na pewno, dziękuję bardzo :P Możecie dalej sypać propozycjami, nie obrażę się  :kappa::D

Łzy słońca... Film jest naprawdę mocny, wszystko wydaje się bardzo realistyczne. Żadnych pierdół typu romanse w tle. Za to mamy poświęcenie, walkę o życie, o wolność innych, śmierć za zupełnie obcych ludzi.

Od siebie dorzucę filmy:

Filadelfia z Tomem Hanksem, Denzelem Washingtonem i Antonio Banderasem

Cast away poza światem z Hanksem i Helen Hunt

Złoto dla zuchwałych z Clintem Eastwoodem

Pan życia i śmierci z Nicolasem Cagem

Truman Show z Jimem Carreyem

Gladiator z Russelem Crowem

Klik i robisz co chcesz z Adamem Sandlerem

Zabić wspomnienia z Sandlerem

A ja tu troszkę nietypowo, ale serial "Friends" (1994-2004) jest jednym z najlepszych jakie oglądałem. Jeśli lubisz komedie to jest to pozycja obowiązkowa do obejrzenia. A "Twin Peaks" (1990-1991) - nie oglądałem, ale podobno świetny i sam zamierzam się w końcu za niego zabrać.

Dzięki za propozycje i sorry za odkop lekki :D Zapomniałem o tym temacie szczerze mówiąc.

@Glock, lubię komedie, ale nie aż tak, by brać się za serial :D Wolę filmy z mocną, rozbudowaną fabułą i skomplikowaną psychiką bohaterów. Do tego jakieś post apo, ew. szare, brudne amerykańskie miasto. Filmy przedstawiające zachowanie ludzi w różnych skrajnościach, wybory moralne i tego typu rzeczy. Dzięki wszystkim, mam co oglądać do usranej śmierci :D

- Vabank

- Wybrzeże Moskitów ( genialna produkcja )

- Predator

- Powrót do przyszłości

- Indiana Jones

- Star Wars ( coś pięknego)

- Szklana Pułapka

- Robocop

- Szeregowec Ryan

- Forrest Gump ( jak nie oglądałeś, to lepiej, byś się na forum nie pojawiał :P)

- Jurassic Park

Chyba na chwilę obecną starczy. Jak oblukasz wszystkie to zapodam jeszcze kilka innych ;)

Szczególnie ten powrót do przyszłości  obejrzyj.... To se kiedyś ludzie planowali przyszłości i wyobrazenia mieli hahaha

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować