Skocz do zawartości
Skrypious

Problem z Grami pomimo wystarczającego sprzętu...

Polecane posty

Witam,

Otóż mój problem wygląda następująco:

Ostatnio chciałem zagrać sobie w ArmA II na Najwyższych ustawieniach, jednak miałem olbrzymie lagi, pomimo tego że mój sprzęt powinien spokojnie udźwignąć grę :/

Próbowałem też na Niskich i również mam lagi w niektórych miejscach...

Wymagania Army 2:

Procesor 2 rdzeniowy 2,8 GHz

Karta Graficzna 512MB

2GB Ram'u

Mój sprzęt:

Procesor 2 rdzeniowy 3,1 GHz

Karta graficzna Radeon HD 5570 ( 1GB )

8GB Ramu

+++

Jak widać mój sprzęt jest wystarczający, ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 

Chciałbym też dodać że ten problem objawia się tak że w innych grach, które powinny płynnie działać...

+++

Czy to wina mojego systemu itd. Czy może fatalnej optymalizacji?

+++

Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje to oczywiście mogę odpowiedzieć na komentarz ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Ccleaner

Antimalware

Sterowniki do karty graficznej,

Napisz czy pomoglo

coś tam ruszyło, ale to nadal za mało - czekam na więcej odp. :) póki co to dzięki ;)

Karta graficzna jest za slaba, nie sugeruj sie jedynie pamiecia. 

Ale karta spełnia wymagania tych wszystkich gier, które mam, więc to nie jej wina :/

Uzywaj opcji Edytuj.

Jakiego masz windowsa? W jakiej rozdzielczosci grasz? Moze sprobuj na nizszej. Karta graficzna szczytem wydajnosci nie jest wiec nie ma co liczyc na fajerwerki raczej, chociaz chyba najgorsza tez nie jest

Ale karta spełnia wymagania tych wszystkich gier, które mam, więc to nie jej wina :/

Masz podane jedynie wymagana pamiec karty graficznej. Nie przeklada sie to na jej wydajnosc.

Fajne stwierdzenie.

Edytowano przez Liptonex
Staramy się używać innego języka.

1. Gram Na rozdzielczości swojego ekranu (1440x900)

2. Mam Windows 7 Professional

3. CoD MW2 i MW3, ArmA 2, Company of Heroes 1, Rust    -   w te gry gram a mi się lagują :( tylko MW2 i MW3 jakoś chodzą :/

Masz podane jedynie wymagana pamiec karty graficznej. Nie przeklada sie to na jej wydajnosc.

Ale po sprawdzeniu taktowania i innych dupereli też spełnia :/

Dawno formatowales kompa? Wyczysciles wszystko tym programem? Rejestr itd? Zbedne programy powylaczane? Sterowniki zainstalowales najnowsze mozliwe?

1. Komputer był formatowany tylko raz, kiedyś gdy mi się popsuł, ale udało się go uratować :) (około 2 lata temu)

2. Tak wszystko wyczyszczone CCleanerem i innymi programami

3. Stery najnowsze ze strony AMD bo te co proponuje Windows same problemy robią + zbędne programy powyłączane 

4. Myślałem nad Defragmentacją dysków ale program "Defraggler" (czy jakoś tak) "mówi" mi że dyski są w dobrym stanie...

5. Mój procesor: Pentium ® Dual-Core CPU E6600 @ 3.06GHz   3.07GHz 

+Mam jeszcze pytanie - czy program Catalyst Control Center może obniżać wydajność?

Jeśli nic nie pomoże to mam 2 pytanie:

Otóż, czy opłaca się wyposażyć w ten komputer jak na dzisiejsze standardy?:

http://allegro.pl/platinium-2-i7-4770k-z87-16gb-gtx760-1tb-usb3-i3932974272.html

Edytowano przez Skrypious

CCC to program sterujący kartą graficzną - o ile nie grzebałeś w jego ustawieniach, nie będzie Ci psuł wydajności.

Przypuszczam, że problem leży właśnie w tym, że masz procesor typu Pentium - u mnie na i5 wcale gra nie chodzi jakoś niesamowicie, nie wyobrażam sobie tego na Pentium odpalać.

Ok dzięki za pomoc :)

Chyba muszę się zaopatrzyć w nowego PC'ta ...

Tak więc czy opłaca się kupić ten komputer? : http://allegro.pl/platinium-2-i7-4770k-z87-16gb-gtx760-1tb-usb3-i3932974272.html

Czy będą na nim działać takie gry jak np. BF4 itp.?

Ja się za bardzo nie znam na tym więc prosiłbym kogoś obeznanego czy opłaca mi się ten komputer jak na dzisiejsze standardy, jeśli nie to jeśli ktoś jest tak miły to niech zarzuci linkiem do jakiegoś kompa (cena nie gra roli) :) 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Podaj budzet i preferencje oraz co juz masz np ram, dysk naped, z monitorem czy bez czy z windowsem czy bez i ktos ci cos zlozy, na pewno bedzie to lepsze niz ten z allegro

Około 4 tyś. musi być złożony w całości - najlepiej z Systemem Windows 8.1, ale nie trzeba (mogę dokupić), monitor i głośniki mam, myszkę i klawiaturę też. Najlepiej taki (podobny) do tego z Allegro. Choć mój wujek kupił słabszego od tego na allegro a BF4 działa mu na bardzo wysokich w 65FPS :D

Nie kupuje się komputerów w całości, szkoda kasy na taki szajs, w tym zestawie na Alledrogo masz gówniany zasilacz, co widać po tym, że sprzedający nie podał jego modelu. Zamierzasz iść w OC?

Ale to jest proponowany "zestaw" to nie jest komputer w całości. X @dict na allegro oferuje części i z nich właśnie składają taki komputer jak w linku :)

W sprawie zasilacza napiszę do sprzedającego i zapytam się o informacje na temat zasilacza, lub o jego ewentualnej wymianie na lepszy :)

EDIT!:

Dobra widzę że komputer już nie jest na aukcji :/

W takim razie jeśli ktoś chce mi pomóc to prosiłbym o jakieś linki do komputerów do 5000tyś zł. - takie, które mi się będą opłacały na dzisiejsze standardy :)

Tak jak piszecie najlepiej takie, które są składane z części do 5000tyś. zł - ale dobre (muszą uciągać najnowsze gry)

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, ludzie piszą ci że za te 5 tyś będziesz mieć komputer potwór czyli potężny.

Składakom z allegro mówimy nie!!!

Zazwyczaj wszystko jest ok ale zawsze znajdzie się za słaba karta graficzna, badziewny zasilacz itp.

Poczekaj ktoś ci złoży komputer np w esc.pl lub morele.net i oni ci na miejscu złożą jak sam nie umiesz.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Vinir
      Witam jestem Vinir. Mam 27 lat i chciałem przedstawić wam mój kanał na którym będę wstawiał krótkie filmy ze starszych gier. 

• Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez MaroCobtaG
      Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCv_BVCcvn-l1L2GLDqxXsxA?view_as=subscriber
      Czym się zajmuję: Podejmowanie różnorodnych wyzwań w grach, ciężkie poziomy trudności.
      Witam, już ponad rok goszczę na naszym polskim YT. Ogrywam różnorakie tytuły gier, jak i na PC, tak i również na PS4. Moją specjalnością są naprawdę wymagające poziomy trudności w grach. Naprawdę lubię wyzwania, staram się aby dana gra byłą czymś więcej niż tylko dennym elementem rozrywki, a stała się prawdziwym wyzwaniem dla danego gracza. Przed powstaniem tego kanału przechodziłem wszystkie gry na wszystkich dostępnych poziomach trudności, żeby docenić pracę twórców, i żeby przygoda z danym tytułem trwałą troszkę więcej niż jednorazowa podróż. To właśnie skłoniło mnie do powstania kanału. Wiele moich znajomych proponowało mi pokazać na tej stronie, więc postanowiłem zaryzykować ;-) Mam mało widzów, a poziomy trudności, z jakimi się zmagam są naprawdę ciężkie, i kosztuję mnie to naprawdę dużo pracy, żeby wytrwać w tym ciężkim  trybie do końca gry. Dlatego miło by mi było żebym chociaż mógł  to robić nie tylko dla siebie ;-) Także dziękuje za uwagę...
      Pozdrawiam, MaroCobraG

• Przez NitroooGRY BuschCraft
      Zapraszam Was do oceny tego filmu badz innych

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec