Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maraqia

Za małoo!

Polecane posty

Witam wszystkich. Mam problem z miejscem na dysku. Komputer wszystkie najnowsze gry "mieli" lecz ma dysk SDD co z jednej strony jest dobre a z drugiej nie gdyż nie wiem jaki dysk dobrać do środka / na zewnątrz abym mógł sobie bez problemu grać w większą ilość gier bez koniecznośći dezinstalacji poprzednich. Widziałem w filmie u rocka , że ma lokalny SDD (100 ileś GB) i nowy 2TB. Chciałbym wiedzieć jak to zrobić i czy instalować gry wtedy na tym SDD czy na HDD bo z tego co wiem to na SDD szybciej się wczytują lokacje itp.

Bardzo proszę o pomoc ; > Pozdrawiam, Maraiqa.

Jeśli jesteś maniakiem gier i grasz w kilkadziesiąt gier naraz to nie zmieścisz tego wszystkiego na SSD. SSD działa na pamięci flash, która jest szybsza, ale ma krótszą żywotność, etc. nie będę Ci tłumaczył, jak chcesz to ci podeślę linka na PW do fajnego artykuły. Jednak jeśli grasz w kilka gier, na przykład, BF 3, Fifa 13 czy co tam, to zainstaluj na SSD bo zauważysz skok wydajności nie porównywalny z HDD. Warto też tam system zainstalować.

Ostatnio benchmark opublikował ranking dysków HDD, więc ci podam te najlepsze, nie podałeś budżetu to mogę zaszaleć, a co tam :).

WD Red

WD_RED.png

• Format: 3,5 cala
  • Pojemność: od 1TB do 3TB
  • Prędkość obrotowa: zmienna (IntelliPower)
  • Pamięć podręczna: 64MB
  • Interfejs: SATA III

Cena od 350 zł do 670 zł (od pojemności).

W środowiskach NAS i RAID bezproblemowa integracja, dobra ochrona danych i optymalna wydajność ma szczególne znaczenie. WD Red to dysk twardy zaprojektowany specjalnie dla systemów NAS do użytku domowego i w małych firmach. Wyposażony w nowoczesne technologie zapewnia mniejsze zużycie energii i niższą temperaturę pracy, co pozwala uzyskać bardziej niezawodne rozwiązanie dla środowisk NAS działające 24 godziny na dobę.

WD VelociRaptor

WD_Velociraptor.png

• Typ: magnetyczny
  • Format: 2,5 / 3,5 cala
  • Pojemność: od 250GB do 1TB
  • Prędkość obrotowa: 10000 obr/min
  • Pamięć podręczna: 64MB

Najszybszy dysk magnetyczny na świecie. Dyski VelociRaptor są wyposażone w interfejs SATA 6 Gb/s, pracują z szybkością obrotową 10 000 obr/min  i posiadają 64 MB pamięci podręcznej, zapewniają najwyższą wydajność niezbędną do edycji zdjęć i nagrań wideo. Dysk 2,5" jest umieszczony w ramie 3,5" przystosowanej do płytek montażowych i wyposażonej w radiator, który zapewnia chłodzenie. Ponadto dyski te są objęte pięcioletnią gwarancją.

Cena od 350 zł do 670 zł (od pojemności).

WD Black

WD_Black.png

• Typ: magnetyczny
  • Format: 3,5 cala
  • Pojemność: od 500GB do 4TB
  • Prędkość obrotowa: 7200 obr/min
  • Pamięć podręczna: 32MB do 64MB

Dyski Caviar Black stanowią niezwykle wydajną część rodziny dysków Western Digital. Połączenie technologii dwuprocesorowej, dużej ilości pamięci cache, potężnej pojemności (do 4TB!) i szybkich interfejsów robi swoje. W kategorii dysków magnetycznych tej firmy mogą z nimi konkurować jedynie dyski WD Velociraptor. Plusem jest też 5 letnia gwarancja.

Cena od 350 zł do 1150 zł (od pojemności).

Link do artykułu mogę podać na PW jakbyś miał ochotę się odezwać.

Tak, możesz. Możesz mieć nawet 10 dysków (obojętnie czy SSD, HHD, czy mieszane), ograniczenie sprawia tylko ilość wejść, pod które musisz je podpiąć :P

Tak, możesz. Możesz mieć nawet 10 dysków (obojętnie czy SSD, HHD, czy mieszane), ograniczenie sprawia tylko ilość wejść, pod które musisz je podpiąć :P

Dokładnie i jak cię nie odstrasza SSD to nie kupuj 120 GB tylko więcej. Jak masz odpowiednią obudowę to będziesz miał łatwy dostęp do nich oraz będziesz mógł z nich robić pamięć przenośną, łatwo odpinając i wpinając je na przedniej części tworzywa. Potem poszukamy jak się ta obudowa nazywała, na tą chwilę nie pamiętam.

A dysk SSD to ci polecam ten:

Specyfikacja dysku Intel SSD 335 180 GB:

• pojemność: 180 GB
  • kości pamięci: 20 nm MLC NAND
  • kontroler: LSI SandForce SF-2281
  • interfejs: SATA 6 Gb/s
  • transfery: 450/500 MB/s
  • IOPS: 42 000 (odczyt) / 52 000 (zapis)
  • pobór mocy: 0,275 W (spoczynek), 0,35 W (praca)
  • format: 2,5 cala
  • grubość: 9,5 mm
  • MTBF: 1,2 mln godzin

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Trypekk
      Ostatnio zakupiłem mikrofon novox nc-1 wraz z zestawem do przymocowania i pop filtrem. Niestety gdy podłączam mikrofon do komputera z najnowszym windowsem i procesorem intel core i5 nie działa komputer albo go nie wykrywa albo jest jakiś problem z kablem nie wiem pomóżcie (o pomoc prosze z niewykrywaniem mikrofonu na komputerze ;0 ) Z góry dzięki
    • Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez Kapitan Frost
      Witam mam problem z grą Rust gra nie włącza się ale od razu jest brak odpowiedzi 
      -Spełniam wymagania sprzętowe
      -robiłem spujność plików gry 
      -reinstalowałem gre 
      -reinstalowałem steama

Tak to wygląda

https://www.youtube.com/watch?v=6_kk33YDXO0
    • Przez TediPL
      Witam
      Mam problem ponieważ wszystkie pliki pobieram sobie na dysk D, i dziś chciałbym przenieść sobie jeden z plików.
      Lecz wyskakuje mi "Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji". Link do zdjęcia: https://zapodaj.net/...b70588.png.html
      Dodam że posiadam Windows 10 
    • Przez Tasaka
      Witam serdecznie,
      Pojawił się u mnie problem z grą Rust. Otóż zawsze grałem na jakości good i zużywało mi to około 5GB RAMu. Chciałem wczoraj pograć i gra się nie uruchamia ponieważ zużywa mi ponad 9GB RAMu... Musiałem zmniejszyć jakość grafiki na najniższą i zużywa mi na niej 6.5GB. 
      Co może być powodem takiego zwiększenia pamięci podczas grania? Zaznaczę że sam system zabiera mi około 1.5GB. Dodatkowo podczas grania wszystkie inne programy i aplikacje mam wyłączone by nie zjadały mi dodatkowej pamięci. 

Oto moja specyfikacja:
      Procesor - Intel Core i3-4130 
      Graphics - AMD Radeon HD 7700 Series 
      Motherboard - Gigabyte H81M-S 
      RAM DDR3 - 8 GB

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu