Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maTe966

Manga

Polecane posty

Czy są na "sali" fani mangi ? Mamy już temat o komiksach, ale myślę że jeśli ktoś choć trochę jest wciągnięty w kulturę japońską jest wstanie m zrozumieć, że komiks i manga to nie do końca to samo, przynajmniej dla mnie  :) Sam osobiście przeczytałem trochę pozycji, teraz już raczej zagłębiam się bardziej w anime, ale kto wie może na systematyczne czytanie też znajdę w przyszłości czas. Zapraszam do dyskusji :)

Widzę, że ktoś założył ciekawy temat i zgodę się z tobą "Manga" i "Komiks" można by rzecz, że to dwa odrębne gatunki. 
Jeżeli chce się ktoś zagłębić w tych sprawach, to polecam dla mniej wymagających książkę pod tytułem "Komiks Japoński w Polsce" autorstwa Ewy Witkowskiej. A jeżeli chce ktoś poczytać naprawdę trochę dogłębniej polecam "MANGA 1000 LAT HISTORII" autorstwa "BRIGITTE KOYAMA-RICHARD". Jest wiele różnić pomiędzy tymi dwoma gatunkami, zaczynając od genezy gatunków, do teraźniejszości. 

Aktualnie czytam: Naruto, Bleach, Sun-Ken Rock, Fairy-Tail, Minamoto-kun Monogatari, Tora Kiss - A School Odyssey, Rising x Rydeen. chyba to wszystko, ale raczej coś przeoczyłem.
Oglądam: Naruto, Fairy-Tail, Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo, OreShura, Boku Ha Tomodachi Ga Sukunai NEXT, Sakurasou no Pet na Kanojo
Oglądałem: Death Note, Dragon Ball, i o wiele więcej 

Heh, widzę ktoś gustuje w Ecchi :D
Ja nie będę wymieniał wszystkiego, bo w sumie nie mam ochoty tyle pisać, ale mogę szczerze polecić kilka pozycji. O Dragon Ballu chyba nie muszę pisać, Klasyk przez duże K, po prostu to trzeba znać :). Jeśli ktoś kupował mangę DB to nie mógł nie zauważyć reklamy Naruto na tylnej okładce, która też bardzo szybko osiągnęła sukces, czyli kolejna mocna pozycja na liście. Do tego oczywiście dochodzą anime z TV ( np. stary dobry Yattaman, Pokemon, Digimon, Beyblade itd.

Obowiązkowo każdy powinien przejrzeć Death Note. Nie jest to długa seria ( 12 tomów i 33? odcinki ), a historia naprawdę wciągająca. W skrócie młody licealista znajduje tytułowy "Death Note", upuszczony przez shinigami ( Bóg Śmierci ) dzięki któremu, poprzez wpisanie imienia i nazwiska, powoduje śmierć tej osoby. Light ( gł. bohater ) zaczyna wybijać kryminalistów, lecz na jego drodze staje tajemniczy detektyw "L".

Jeśli ktoś by szukał jeszcze czegoś krótszego, to śmiało może obejrzeć Afro Samurai ( 2 tomy , 5 odcinków ). Pokrótce: Humorystyczna i krwawa sieczka opowiadająca historię samuraja dążącego do zdobycia przepaski Numer Jeden. Jako ciekawostkę można dodać, że ścieżkę do Anime robił Wu Tang Clan.

Hellsing ( 10 tomów 13 odcinów + 10 ) http://pl.wikipedia.org/wiki/Hellsing

Późno już, a rano egzamin, Jutro postaram się coś ciekawego jeszcze dopisać od siebie.

Pozdrawiam !

Miło że powstał taki temat ^^

Oglądam: Bleach, SAO, Dragon Ball Z

Czytam: Bleach

Obejrzałem: Bleach, Death Note, Chobits, Dragon Ball i wiele więcej

Ja może tak ujmę moje zainteresowania. Oglądam i czytam wszystko, jednak wyłączając "yaoi".

Najbardziej podoba mi się: 

1. Vinland Saga ( fan wikingów, więc najbardziej mi przypadła do gusta )

2. 666 Satan

3. Bleach

4. Claymore 

5. One Piece

i wszystko inne...

Anime, oglądam to co wychodzi obecnie + nadrabiam stare serie, które ciężko dostać z tłumaczeniem.

Kiedyś, kiedyś mangą się interesowałem teraz już mniej, oglądam jeszcze czasami Naruto. Mam kilka tomów(Naruto, Bleach, One Piece) i czasami coś kupię w empiku. 

Nie czytałem mangi ale czasami oglądałem różne anime, jak byłem mały to Dragon Balla, potem Naruto, ale jakoś mnie to nie wciągnęło :P

Oglądałem Bleach'a, a teraz oglądam i czytam Naruto, choć powoli się do niego zniechęcam przez to co się dzieje chociażby w Anime, bo w mandze klimacik jest i trzyma w napięciu. Ale Anime narazie mnie nie satysfakcjonuje.. były fillery, minęły teraz znowu są. No idzie dostać szału, powoli do Anime się zrażam, ale jako, że Naruto oglądam i czytam od 2 klasy podstawówki to zostanę z nim do końca. :)

Obejrzałem Death Note , Dragon ball , Bleach , Angel Beats , High Scholl of The Death i kilka innych. Oglądanie Naruto przerwałem gdyż mi się znudziło i do tego te filery eh ;/ natomiast mangę czytam regularnie ale też powoli zaczyna mi się nudzić.Oprócz tego czytam jeszcze Bakuman .

Raczej widać różnicę miedzy mangą a komiksem. To są dwa różne światy. Już nie mówiąc o dwóch odrębnych kulturach.

Czytam: Ao no Exorcist, Ubel Blatt, FT, Gantz, Kissxsis, Naruciak.

Przeczytałam: 666 Satan, DN, DB, FMA, Rurouni Kenshin i jeszcze kilka znanych.

Anime? Nie wypowiem się. To jest temat o mandze, nie anime. : (

Raczej widać różnicę miedzy mangą a komiksem. To są dwa różne światy. Już nie mówiąc o dwóch odrębnych kulturach.

Nie zawsze, Lir.

Pojawiają się tytuły bez cech charakterystycznych dla japońskiej kultury. W tej chwili przychodzi mi na myśl Afro Samurai, który miał więcej wspólnego z amerykańskią kinematorgrafią, mimo to jest anime. To częsta przypadłość wśród tytułów tworzonych przez gaijinów.

@Wodzu fakt, są wyjątki. Aczkolwiek ja nie napisałam,że każda musi mieć takie cechy. : ) Do tej pory jeszcze nie spotkałam takiej mangi,ale dziękuję za poprawienie mojej myśli. ^^

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Havcik
      Cześć!

Mam na imię Kacper i już od ponad roku pod pseudonimem "Avcik" prowadzę kanał poświęcony tematyce anime i mangi. Jeżeli jesteście ciekawi czyjejś opinii na temat danej serii, chcecie dowiedzieć się o czym jest dany tytuł zanim go obejrzycie, czy po prostu chcecie wiedzieć czym są te chińskie bajki i kolorowanki to dobrze trafiliście. Znajdziecie tu także garść audiologów/vlogów traktujących o rzeczach związanych z fandomem, zjawiskiem "otaku" i wiele więcej, jednym słowem każdy fan anime i mangi znajdzie tu coś dla siebie.

Link do kanału https://www.youtube.com/channel/UCwm1BO8-ES1kVn6yFSV9-EA

To tyle słowem wstępu, teraz garść suchych faktów dla ciekawskich.

Poziom audiowizualny wg autora: Dźwięk 8.5/10      Wideo 6/10 (często pojawiają się "ziarna")
      Ilość serii na kanale: 7 w tym 2 zakończone
      Regularność wydawania: Średnio 2/3 filmy w tygodniu bez większej regularności względem serii (nagrywam co mi się podoba i kiedy mi się podoba)

Więcej możecie dowiedzieć się z mojej serii Q&A https://www.youtube.com/watch?v=b5XaqJetcZQ&list=PLd-RDCxS_Nb7OQPOpMv-7m6jLY7kT33cH

Polecane filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=w4n3tct37ow

https://www.youtube.com/watch?v=WcUgjq-TNvU

https://www.youtube.com/watch?v=IiCrMDsUB4c

• Przez Avcik
      Cześć!
      Ja jestem Avcik i od pewnego czasu prowadzę kanał na yt o tematyce M&A. Na kanale można znaleźć filmy typu:
      - zestawienia top
      - krótkie filmiki polecające mniej lub bardziej znane anime
      - opinio/recenzje różnych tytułów
      - opinie na temat chapterów świeżych rozdziałów mang 
      i wiele więcej, więc jeżeli jesteś fanem japońskiej animacji i komiksu to serdecznie zapraszam cię na mój kanał. https://www.youtube.com/channel/UCwm1BO8-ES1kVn6yFSV9-EA

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik