Skocz do zawartości

Polecane posty

Wpadł mi do głowy pewien pomysł. Stworzenia na forum biblioteki gier, w której każdy mógłby poszukać czegoś dla siebie lub w paru słowach przeczytać o jakiejś grze - jej krótki opis, zobaczyć parę screenów, trailer oraz przejrzeć 4 największe zalety i 4 największe wady danej produkcji. Dzięki temu otrzymamy dział forum, w którym do dyskusji o każdej grze będzie JEDEN temat. Unikniemy wtedy pierdyliarda dyskusji z cyklu "Czy ktoś tu gra w BF4, co sądzicie o tej grze?". Można do tego stworzyć odpowiednie działy i przebudować dział "Gry". Na jakiej zasadzie miałoby to działać?

Wszystko, co do tej pory mamy w dziale "Gry" przerzucamy do poddziału "Inne" i powoli jeżeli trzeba wyciągamy niektóre tematy do takich poddziałów jak "FPS / Strzelanki / Shootery", "MMoRPG", "Sim, budowanie miast, symulatory" albo "Hack'n'Slash" czy inne. W tych poddziałach moglibyśmy tworzyć ową bibliotekę wspólnie. Każdy użytkownik mógłby nadesłać do tych działów prezentację gry, która przed zatwierdzeniem zostanie przewałkowana przez moderatorów (których też się do tego działu najmie).

Przykład prezentacji gry Cities XL Platinum: http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/5120-cities-xl-platinum-czyli-czemu-warto-zagra%C4%87-w-konkurenta-simcity/

• Prezentacja nie może zawierać opisów czy tekstów skopiowanych z innych portali internetowych, musi być napisana własnoręcznie i zawierać przynajmniej kilkanaście zdań opisujących tytuł, trzy szerokie screeny z gry (750 pikseli szerokości, nie rendery, concept arty czy tapety). Jeden trailer opublikowany na oficjalnym kanale (jeżeli takowego nie ma lub gra pochodzi z odległych czasów może być inny materiał), nie umieszczamy swoich recenzji/lecplejów jako głównych materiałów filmowych.
  • Prezentacja musi zawierać cztery uargumentowane powody, dla których warto zagrać w ten tytuł oraz cztery powody, które mogą się w danej grze nie spodobać. Tworzymy jako tako obiektywną prezentację gry, zawierającą zarówno najlepsze zalety jak i najbardziej dokuczliwe wady. Staramy się je opisać tak, by nie były "ohajpione" ale również nie przesadnie negatywne.
  • Najpierw należy sprawdzić czy dana gra nie znajduje się już w bibliotece - najlepiej do tego posłuży ewentualny temat ze spisem gier, które już są w bibliotece. Prezentacje mogą zostać odrzucone i usunięte, nawet jeżeli autor włożył w nie wiele pracy, a dana gra jest już szeroko opisana w innym temacie i posiada już swój "kącik" na forum. Kto najpierw nie szuka, ten potem cierpi :P
  • Do prezentacji dodajemy dwa linki - do sklepu (np. Steam albo Origin) oraz do oficjalnej strony jeżeli istnieje.
  • Staramy się nie prezentować w opisach własnych wrażeń czy doświadczeń, opis ma przedstawiać fakty. Podobnie jak zalety i wady. Moderatorzy i użytkownicy będą mieli pełne prawo do oceny prezentacji i proponowania korekt.

Wymaga to nieco zabawy, ale sądzę, że byłoby to wykonalne i z pewnością zachęciło ludzi do prezentowania gier, nie tylko tych najpopularniejszych, ale również małych lub klasycznych tytułów :) Otworzyłoby to drogę do stworzenia na forum jakiegoś "standardu" dyskusji o grach i uporządkowało bajzel związany z 10-cioma tematami z cyklu "gracie w lola?".

Można byłoby również dodać ankietę do każdego tematu, czy dana gra nam się  podoba albo po prostu na ile ją ocieniamy w danej skali.

Pomysł bardzo fajny, ponieważ sam często mam problemy ze znalezieniem gry ale tak jak napisałem, przydała by się również ocena innych graczy w ankiecie oraz ew. w komentarzu z argumentacją, z tego powodu, że dalej byłby to normalny opis gry, których w internecie znajdziemy setki, a ocena gry od naszego przytulnego grona forumowiczów jest bardziej cenniejsza :>

@ Edit

Własnie, trzeba jeszcze się zastanowić, czy rzeczywiście ludziom będzie się chciało pisać takie "recenzje", opisy, bo jeśli nie to raczej cieńko to widzę, chyba, że masz zamiar broda Ty opisać wszystkie gry. 

To nie jest kwestia robienia recenzji. Moim pomysłem nie jest tworzenie biblioteki, w której byłyby 3294843098432-stronnicowe recenzje. Proste kilka zdań czym dana produkcja jest, trailer, 3 szerokie screeny z gry, 4 zalety i 4 wady. Tyle. Nic trudnego. Jeżeli ktoś gra w jakąś grę i ma zamiar się podzielić nią na forum - kwestia 15 minut roboty ;)

Tak, ale ja cały czas mówię o takich krótkich opisach, dla niektórych i to może być problem.

Jednak myślę, że jednak to wypali, chociaż gwarancji nie ma.

Jeśli pracę są już przyjmowane to bardzo chętnie mógłbym opisać jakąś grę,ale cały czas jestem ciekawy jak szybko biblioteka będzie już zapełniona po części.

Założyć temat w dziale Gry w tym stylu jak opisane powyżej możesz od razu, jeżeli idea się nie przebije i nie będzie zainteresowania to nic się złego Twojemu tematowi nie stanie ;)

Pomysł dobry, ale moderator musiałby pilnować,żeby opisy się bezsensu nie powtarzały. Może osoby dział Recenzje załatwiłby sprawę, ale mógłby zawierać również recenzje filmów,książek i albumów muzycznych.Powstała już masa recenzji może warto byłoby upchnąć to w jednym dziale i powołać moderatora ?

Oczywiście popieram. Miłej pracy i powodzenia.

Czy można dodać więcej niż 3 screeny? Mam grę, która jest ciekawa i można dać więcej zdjęć, które pokazuja kilka trybów rozgrywki.

Chciałem coś w tym stylu działać w temacie o grach, ale zainteresowanie było mizerne, a do tego doszło zamykanie starych tematów dyskusyjnych.

Temat jak najbardziej za.

Tylko takiego bf4-a to zaraz 10 recenzji będzie. 

Chyba trzy razy w pierwszym poście pisze, że każda gra będzie miała max JEDEN temat ogólny do dyskusji :P Nie istotne jest kto go napisze, istotne jest jak będzie stworzony, czy będzie powiedzmy "obiektywny" oraz ile gier uda nam się na forum w taki sposób przedstawić.

Czy można dodać więcej niż 3 screeny? Mam grę, która jest ciekawa i można dać więcej zdjęć, które pokazuja kilka trybów rozgrywki.

Myślę, że dla przejrzystości tekstu 3 to tak akurat, ale oczywiście można dać więcej w spoilery na końcu np.

Pomysł bardzo mi się podoba. Z pewnością w wolnych chwilach wstawiałbym tutaj jakieś tytuły :) 

Mam jedną sugestię - zamiast wyrzucać do kosza pracę osób, które zrobią wpis na temat gry drugi/trzeci/czterdziesty raz, możnaby założyć osobne podforum, zawierające cały ten śmietnik (powtórzone wpisy). Tam nadal wrzucone byłyby tylko 'prace', które przeszły przez moderację, a w temacie pierwotnym wstawiałoby się linki do tych powtórzonych opisów, jako alternatywne spojrzenie na grę.

Albo po prostu wrzucać poniżej, jako odpowiedź na temat. 

Tak czy siak, pomysł super, jeśli zajmą się tym odpowiednie osoby, będzie w czym przebierać. Część z nas, jak sądzę, nie zamierza się z forum usuwać przez dłuuuugi czas. Taka 'biblioteczka' uzupełniana przez lata byłaby prawdziwym skarbem. 

W tych poddziałach moglibyśmy tworzyć ową bibliotekę wspólnie. Każdy użytkownik mógłby nadesłać do tych działów prezentację gry, która przed zatwierdzeniem zostanie przewałkowana przez moderatorów (których też się do tego działu najmie).

Macie odpowiedź dotyczącą moderacji ... Więc Glock nie widzę sensu sugerowania rzeczy, która została przemyślana i objaśniona :>

Pomysł bardzo mi się podoba. Z pewnością w wolnych chwilach wstawiałbym tutaj jakieś tytuły :)

Mam jedną sugestię - zamiast wyrzucać do kosza pracę osób, które zrobią wpis na temat gry drugi/trzeci/czterdziesty raz, możnaby założyć osobne podforum, zawierające cały ten śmietnik (powtórzone wpisy). Tam nadal wrzucone byłyby tylko 'prace', które przeszły przez moderację, a w temacie pierwotnym wstawiałoby się linki do tych powtórzonych opisów, jako alternatywne spojrzenie na grę.

Albo po prostu wrzucać poniżej, jako odpowiedź na temat. 

Tak czy siak, pomysł super, jeśli zajmą się tym odpowiednie osoby, będzie w czym przebierać. Część z nas, jak sądzę, nie zamierza się z forum usuwać przez dłuuuugi czas. Taka 'biblioteczka' uzupełniana przez lata byłaby prawdziwym skarbem. 

Na pewno nikomu nie chciałoby się czytać 10 prac, które wnoszą jedno i to samo, więc najlepiej po prostu zatwierdzić pierwszą lepszą recenzję i ew. w przyszłości gdyby miały pojawiać się nowe, bardziej rozwinięte i ciekawsze prace, zastępować je nimi. Mam w pomyślę również dodanie możliwości wysyłania nowych informacji, ciekawych filmików, zdjęć do administracji, która by je umieszczała w recenzji pod zgodą osoby, która upublikowała opis, oczywiście tylko w sytuacji, gdyby zabrakło ważnej informacji w recenzji albo gdyby znaleziono rzecz, która wprowadza ludzi w błąd.

Osobiście dodam również, że bardzo chętnie mógłbym się zająć moderowaniem tych działów oraz publikacją ciekawych recenzji, ponieważ naprawdę uważam, że pomysł jest świetny oraz, że powinno się go wprowadzić w życie, przyniesie ta propozycja wiele plusów, minusów raczej nie. 

Pozdrawiam

Broda, chyba dobrą opcją będzie utworzenie jak najszybciej działu o nazwie Biblioteka. Tam dać poddziały typu : wyścigowe, FPS, przygodowe.

Co do moderatora- moim zdaniem jeżeli chcecie dać lub przydzielić do tego działu jakiegoś moda, to powinniśmy poczekać kilka dni. Zobaczymy kto będzie sie wysilać przy rozbudowie działu oraz czyje recenzje ( opisy) będą ciekawe. Niech ludzie sie trochę wysilą. Wiadomo, że zrobicie to, co uważacie za stosowne, ale ludzie na forum ( tak myślę) wolą kogoś kto naprawdę będzie o ten dział dbał, a nie napisze jedną recenzję i potem..... no właśnie, na tym się kończy.

Można też włączyć opcję edytowania i zatwierdzania tematu, by uniknąć powtórek. Najlepszy tomat na temat jakiejś gry się da jako główny, a resztę do jakiegoś osobnego poddziału się przeniesie.

To się wyjaśniło.

Moja propozycja nr.2:

Skoro ludzie będą pisać ( jeżeli będą, a nie skończy się to na 5 recenzjach, oby) to powinni mieć coś, co będzie ich motywować do pracy. Pewnie i tak tego nie będzie, ale można dać komuś rangę recenzent lub jakiś bibliotekarz. To będzie zachęcać do pracy i może ludzie będą się bardziej starać. Na inne rangi na tym forum nie ma co liczyć, więc może chociaż komuś taki pomysł się spodoba ;)

Recenzent to nie wiem, wydaje mi się, że powinien taki temat służyć również do opisywania gier, które premiery jeszcze nie miały. Bibliotekarz już prędzej.

Wszystko w porządku, tylko trzeba zwrócić uwagę na to, żeby nie powtarzać się po innych serwisach, przecież portali o grach jest w 3 d... Zatem pisanie o grach, które dopirro wyjdą, przyjmie chyba formę oczekiwań, a nie konkretnych faktów, skoro za wiele ich zwykle nie ma. Trzeba też określić czy stawiamy na krótki, zwięzły opis czy dłuższą recenzję? Bo to dwie różne rzeczy. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Któż wie, może ktoś z forumowiczów ma talent do pisania czegoś amobitnego jak właśnie rozbudowane recenzje, a nie ma gdzie tego zaprezentować? To mogłoby chyba być dobre ku temu miejsce, taka wyskocznia, jeżeli myśli się o pisaniu dla dużych portali. Co sądzicie?

Jak najbardziej. To jest okazja by się wykazać i może za jakiś czas kogoś zdolnego się wypromuje.

Pomysł z pisaniem zapowiedzi gier raczej nie przejdzie, by było to już wałkowane na forum i Administracja twierdzi, że jest masa portali tego typu.

Ja postaram się dzisiaj coś wstawić i zobaczę jak mi to wyjdzie.

Tak naprawdę ważne jest to, co będzie się w tym temacie działo za pół roku, a nie dzisiaj czy jutro. Zobaczymy, na ile zapału wystarczy:)

EDIT: A, no i jeszcze jedno, co do prac alternatywnych. Nie zgadzam się z opinią, że "nikomu nie będzie się chciało czytać" - jeśli jakiś tytuł mnie zainteresuje, z przyjemnością poznam jak najwięcej opinii czy opisów. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik