Skocz do zawartości

Polecane posty

Co do III wojny to raczej nie. Konflikty były i będą. Z jedną rzeczą należy się oswoić: Ziemia jest tak duża, że choćby nie wiem co pokoju totalnego nie ma, nie było i nie będzie. Poza tym Ukraina to kraj powstały w wyniku odłączenia się od Rosji o ile się nie mylę co delikatnie zmienia sytuację. A z tego co czytałem sporo Ruskich też tam żyje. Poza tym przy konfliktach koreańskich też był ,,szum'', a III wojny jak nie było tak póki co nie będzie :) 

Ehh a jeszcze z parę miesięcy temu było tak spokojnie i nikt nawet nie myslał o tym :D Moim zdaniem wojny nie będzie. Dlaczego? Ludzie są już na tyle rozwinięci i cywilizowani, że jakby wojna się zaczęła to byłaby duża szansa, że Metro z serii fantastycznej stałoby się książką historyczną :P Oj potłuką się jeszcze trochę na Ukrainie i będzie rozejm. Jaki ? Tego nie potrafię przewidzieć. Najpewniej podział Ukrainy albo w końcu wkroczą inne państwa, zrobią mały rozpierdziel i któraś z stron odniesie zwycięstwo (najprawdopodobniej rewolucjoniści).

Tak czy siak póki jesteśmy w NATO jesteśmy (chyba) nie do ruszenia. Mowie chyba bo w 1939 Francja miała nam pomóc a zamiast tego zrzucali ulotki nad już zajętą Warszawą :/

Co do III wojny to raczej nie. Konflikty były i będą. Z jedną rzeczą należy się oswoić: Ziemia jest tak duża, że choćby nie wiem co pokoju totalnego nie ma, nie było i nie będzie. Poza tym Ukraina to kraj powstały w wyniku odłączenia się od Rosji o ile się nie mylę co delikatnie zmienia sytuację. A z tego co czytałem sporo Ruskich też tam żyje. Poza tym przy konfliktach koreańskich też był ,,szum'', a III wojny jak nie było tak póki co nie będzie :)

A wiesz co to patriotyzm ? :P

Francuziki to memlaki, nie chca się mieszać bo boją się o swoje piękne miasta i budynki.

Według mnie wojna i tak nastąpi, ale dopiero wtedy, gdy będzie przeludnienie na ziemi.

Jesteśmy w NATO, ale porównywanie państw do czasów rozpoczęcia II WW wg mnie jest średnio mądre. Póki co NATO oraz Usa tylko są zaniepokojone sytuacją na Ukrainie i nic nie robią. Nawet był mem o tym w necie, ale coś znaleźć nie mogę.

Wojny na Bliskim Wschodzie były/są? Wybuchła wojna światowa? Spadła atomówka? Przejęto cudze państwa? 

Co najwyżej będzie konflikt, ale nie zamieni się to raczej w wojnę otwartą. Rosja będzie naciskać na nich aby nie dołączali do Unii i to od Ukrainy będzie zależeć kogo wybiorą.

Panowie naprawdę większość z was mogłaby pisać scenariusze do jakichś telenowel po 2000 odcinków.

Dam wam fajne tematy.

Wojna na Bałkanach.

Wojna w Somalii (1993)

Wojna w Wietnamie

Wojna Secesyjna

Wojna Polsko-Bolszewicka

Wojna w Zatoce Perskiej

Jak widać wyżej, jesteście naprawdę zdolni,musicie wpleść jakoś te tematy i będzie hit.

Jak wyczerpiecie wyżej wymienione, to podeśle więcej.

Do roboty!

Radziłym się zająć czymś ważniejszym, niż gdybanie co będzie. Nie mamy wpływu na to co się stanie, bo to nie od nas zależy. Możemy się tylko przyglądać i śledzić polityczne rozwiązania.

W mojej opinii, jest to zwykła gra polityczna Putina, a chyba nikt nie podważa tego, że Putin jest jednym z najlepszych polityków świata, gra z Obamą za każdym razem jak dziadek z dzieckiem. Unia naruszyła strefą wpływów Rosji, i jest to zwykła gra obronna, która ma na celu pokazanie, że bez nas na Ukrainie nic się nie odbędzie. Gdyby Putin chciał zaatakować Ukrainę to by tyle nie czekał, a przeszedłby do czynów. Zwykłe granie na politycznym nosie i nic innego, jedyne co w tym momencie mogło wywołać wojnę byłaby, interwencja NATO lub puszczenie nerwów jakiemuś oddziałowi Ukraińskiej armii. 

@edit

Co nie zmienia faktu, o czym wspomniał Brodaty, jeden niewłaściwy ruch może spowodować efekt domina i mamy 3 WŚ w kilka godzin. A nie przejmowanie się obecną sytuacją, jest co najmniej nie poważne, ponieważ na pierwszy front pójdziemy my, później Niemcy i zatrzyma się aż do Anglii. Rosja ma niesłychaną potęgę militarną i ani Niemcy i ani Francja nie jest im straszna. Nie trzeba przypominać, że w Kaliningradzie są rozmieszczone rakiety, które obejmują zasięgiem całą Polskę i połowę Niemiec, a tarczy antyrakietowej jak nie mieliśmy tak nie mamy.

"Negocjacje USA z Rosją trwają" 

Tak jest i będzie, nikt palcem nie kiwnie w stronę Ukrainy, bo to kaszka nie interes. Nikt normalny oprócz Komorowskiego nie będzie ryzykował konfliktu zbrojnego, żeby i tak doszło do rozpadu Ukrainy bo nie ma innej wersji wydarzeń, to tylko kwestia czasu. Cały czas nie rozumiem i nie ogarniam tego co robi rząd Polski. Nikt nie otwiera paszczy ani nie podjudza atmosfery głupim i niepotrzebnym gadaniem wywołanym emocjami. Nasi oczywiście muszą wyjść przed szereg, tylko niech mi ktoś wytłumaczy w jakim celu?

Najgorzej mamy my Polacy, bo jesteśmy pośrodku tego całego syfu. Gdyby Putinowi odwaliło na maxa to przy podskakiwaniu jako samozwańczy dyplomata Unijny jesteśmy na przegranej pozycji bo nie wierzę by USA byłoby w stanie podwijać rękawy by nas ratować tak samo jak i cała śmieszna Unia.

Co z tego, że Rosja ma dużo czołgów itp, jak ich technologia jest gowno warta. A co było ostatnio podczas dzialan wojsk rosyjskich w (nie pamiętam gdzie)? Ich technologie szlag wzięło i tyle z tego było.

Co z tego, że Rosja ma dużo czołgów itp, jak ich technologia jest gowno warta. A co było ostatnio podczas dzialan wojsk rosyjskich w (nie pamiętam gdzie)? Ich technologie szlag wzięło i tyle z tego było.

Wiesz co... Myślisz, że Rosja będzie się chwaliła swoim sprzętem? Czy jedno z największych i najgroźniejszych państw ma "gówno wartą technologię"? Ja bym się trochę zastanowił :)

Nie mam pojęcia dlaczego myślicie, że potrzeba czołgów,lotnictwa,karabinów.Co z tego, że Rosja ma 850 tysięcy czynnej armii i 20 milionów na zawołanie.Wystarczy,że Amerykanie zechcą rozpylić bakterię wąglika z jakiegoś drona i bez strat własnych zmieść Rosjan z militarnej mapy.Nie trzeba mieć bomb atomowych,żeby zakończyć historię Rosji może i nawet Europy,oddziela ich ocean więc bać się nie muszą.

Nie mam pojęcia dlaczego myślicie, że potrzeba czołgów,lotnictwa,karabinów.Co z tego, że Rosja ma 850 tysięcy czynnej armii i 20 milionów na zawołanie.Wystarczy,że Amerykanie zechcą rozpylić bakterię wąglika z jakiegoś drona i bez strat własnych zmieść Rosjan z militarnej mapy.Nie trzeba mieć bomb atomowych,żeby zakończyć historię Rosji może i nawet Europy,oddziela ich ocean więc bać się nie muszą.

Dalej dla mnie cała "ta wojna" to brednie...

Ale jeśli USA użyje czegoś "potężniejszego" na Rosji, to świat będzie dobrze na to patrzył? Wiem, że dla większości państw USA to drugi Bóg, ale dla mnie użycie czegoś większego, równa się z nowym zagrożeniem, że USA kiedyś może coś odbić i mamy nowego wroga :P.

Dla mnie wojna to też utopia,chodzi mi o to,że nie potrzeba naukowców do tworzenia broni masowego rażenia, natura już to zrobiła

Będziemy mieli Rockmagedon :P

Putin nie jest głupi. Juz zrobił to co chciał. Postawił Ukraińców przed faktem dokonanym. Uzyskał to o co walczył od dawna.

Jeżeli jednak do wojny by doszło - to Ukraina by ostro walczyła bo pamiętają jeszcze sytuację z lat 30ych.

Jak dla mnie to po prostu jest jakaś jedna wielka polityczna gra. A ja się bawić w politykę nie lubię :P I dla mnie to jest tak, że Putin po prostu grozi Ukrainie, że wjedzie tam z wojskiem co jest krótko mówiąc złe. Każdy człowiek, oraz każdy kraj ma prawo do wolności.

Rosja ma 2x więcej jednostek na samym Krymie, nie mówiąc o armii swojego kraju, także wojna dla Ukrainy byłaby albo masakrą, albo inni musieliby jej pomóc (sami na tym tracąc). :P

Panowie. Dajcie spokój do cholery z postami wyciągniętymi z pewnej części ciała. Niektórzy może będą chcieli temat rozwinąć dodając swoje uargumentowane i sensowne przemyślenia. Posty z cyklu "mamy piratów na pokładzie i Ruskich przeżyjemy" albo "zamknąć temat w skrzyni i zatopić" będą usuwane, a autorzy z czasem mogą być wręcz od razu zbanowani, nie ważne ile będą mieli postów i jaki staż na forum. Nie trollujcie i nie testujcie cierpliwości, już z 10 durnych postów w tym temacie usunąłem. Nawet jeżeli nie zgadzacie się z sensem tej dyskusji, inni ten sens widzą i wymieniają się uargumentowanymi zdaniami.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik