Skocz do zawartości

Polecane posty

Dziwię się że ten temat się nie pojawił jeszcze na forum, aż się zalogowałem i postanowiłem go napisać. Zapewne wszyscy wiecie co aktualnie dzieje się na Ukrainie, i nie chodzi tu o Majdan a o jawny atak Rosji pod przewodnictwem Putina na Krym, czyli na Ukrainę.
Wiele osób uważa iż jest to początek trzeciej wojny światowej, ja bym do tego aż tak pesymistycznie nie podchodził, choć prawda jest taka, iż sytuacja jest rzeczywiście poważna.
Co sądzicie o tym konflikcie?
Chyba wiele osób się zgodzi ze mną w tym, iż Putin pojawił się na Krymie pod byle pretekstem, który został wyjęty z tak zwanej "du*y".

Nie zdziwił bym się jak by wybuchła wojna, dawno nie było żadnej w Europie.

"Towarzysz Putin dba o to, byśmy nie zostali ofiarami przeludnienia. Wiwat Rosja!!"-głosi ministerstwo propagandy

Europa popelnilapowazny blad juz dawno temu. Trzeba bylo sie godpodarczo i czesciowo odciac od rosji . Chodzi o gaz i rope . Jestesmy od nich zalezni i to oni maja w garsci europe a nje my ich. Jesli chodzi o trn konflikt to bedzie tak samo jak z Gruzja

Opiszcie w skrócie co się dzieje, bo nie oglądam TV, ani nie szukam w necie co tam się dzieje, bo tak w sumie nie jara mnie to zbytnio. Najwyżej upierdzielą Ukrainę na dwie części i tyle. Biedne tereny, nie ma się o co tam kłócić.

Może Lwów odzyskamy.

Fuzzik ma racje tam nie ma o co się bić ;) Poza tym ludzie w Ukrainie myślę,że chcieli by dołączyć do Rosji ;) Jeśli tak by było to została by mała garstka patriotów,których Rosja by szybko się pozbyła.Czemu mało patriotów? Nie jest tak jak dawniej,teraz ludzie nie chcieli by walczyc bezinteresownie.Nie te czasy.Tym bardziej ze można stracić życie.Świat zeszedł na psy :D

Ja raczej bym niczego nie komentował, wątpię żeby na tym forum był ktoś odpowiedni do wypowiadania się w tym temacie. Każdy może myśleć swoje, ale nie trzeba tego upubliczniać.Grunt,że dobry dział,szkoda tylko, że temat jest o 'niczym'.

Dokładnie Qba. Nie widzę sensu rozmowy na temat o którym nikt z nas tak na prawdę nie ma zielonego pojęcia.
Wiemy tyle co mówi TV i politycy. Tusk jedno, Kaczyński drugie, a pani Olejniczak jeszcze coś innego.

Co prawda, to prawda, nikt z Nas nie wie do końca jak jest i jak będzie. Jednakowo odnoszę wrażenie, że Rosja już od dłuższego czasu gra, żeby przyłączyć choć część ziem dzisiejszej Ukrainy do kraju Władimira:) Wątpię, że będzie wojna, bardziej bym obstawiał plebiscyt na ziemiach wschodnich :)

Plebiscyt byłby tutaj dziwnym rozwiązaniem, chociaż przy zjednoczeniu Włoch zdał się :P Raczej obstawiałbym zbrojny nacisk i przyłączenie ziem na siłę. Dziwi mnie, jaką Ci Rosjanie mają zawziętą mentalność. 

Wojnę to wy sobie u Rocka na kanale możecie oglądać , albo sami w Bf'a zagrać. :P

To co naprawdę się tam dzieje wiedzą tylko oni. Telewizja podaje informacje, które zostały odpowiednio przerobione i trafiają do nas odmienione o 180°. Nie ma co się rozpisywać i trzeba zamknąć temat, bo co nowy komentarz się pojawi, tym coraz większe odmiany w sposobie myślenia są widoczne. Tyle z Majdanu i oddaje głos do studia ;)

III Wojna? Wątpię żeby Putin był aż tak głupi, albo miał coś z psychiką jak Hitler. Przecież on by "całemu" światu wypowiedział wojnę wtedy. Dlaczego "całemu"? Bo mówię tutaj tylko o USA, Europie i chyba Japonii, reszta państw w to raczej nie jest zaangażowana. Na jego miejscu bym nie wywoływał wojny... jak już by była to pewnie nie obędzie się bez bomb atomowych więc trzeba budować Krypty i będzie taki Fallout :P

Ludzie. Nie będę się bał i tych którzy porównują Hitlera z Putinem,albo nawiązują do II Wojny Światowej nazwę idiotami.Dajcie im spokój, sami zaczeli sami skończą, stali na Majdanie od 3 miesiące,a wy się teraz budzicie. Oddajcie im troche szacunku, i skończcie te dywagacje,aż żal człowieka za serce chwyta..

@TheReaperV11 zapominasz o NATO? :)

@czarny2100pl technologia idzie do przodu, ale nie zdobędziesz gazu czy ropy jeśli nie masz takowych złóż. 

Nie wiem o czym by tu powiedzieć, wojna raczej nie wybuchnie, za dużo państw przeciwko nim. Zaatakują Ukrainę i co? Ruszy wiele państw, które ją obronią.

@Glock

A jakie państwa głównie należą do NATO? Te co są w Europie i USA, nie wiem czy Japonia też należy, ale z tego co pamiętam to też zadeklarowali swoją pomoc Ukrainie.

Jeżeli ktoś studiował politykę międzynarodową, stosunki albo inny kierunek tego typu, to mielibyście wałkowane pojęcie "Efektu domina". Jest to sytuacja, w której dochodzi do eskalacji konfliktu, często przeradzającego się w konflikt zbrojny poprzez niekontrolowane i przypadkowe ruchy czy to militarne czy polityczne. Działa to mniej więcej na takiej zasadzie - Rosja zajmuje siłą Krym, dochodzi do referendum w sprawie oderwania tej części od Ukrainy i przyłączenia do Rosji lub stworzenia osobnego państwa. W tym wypadku Europa i USA kładą naciski na bezstronność referendum lub podsuwają własne możliwości militarne pod Krym. Wystarczy wtedy jedno popchnięcie kostek by zaczął się efekt domina - niekontrolowane ruchy doprowadzają do mylnego odebrania intencji drugiej strony, co za tym idzie zaognienia całej sprawy. Krok po kroku i wojska są w gotowości bojowej po obu stronach, a dzieli je kilkadziesiąt kilometrów. Przykład Gruzji.

Czy wierzę w jakąś III Wojnę? W sporej mierze tak, ale jeszcze nie teraz. Czemu? Powód jest prosty - na świecie są trzy główne siły, z czego dwie są w jako takim sojuszu. Mowa tutaj o USA, Chinach i Rosji. Czemu w tym zestawie nie ma Europy? Bo Europa to gunwo, zarówno militarne, jak i dyplomatyczne. Idea wspólnoty narodów jest dobra, ale chybiona w obliczu konfliktu zbrojnego. Na dobrą sprawę jedyną sprawną i silną armię w Europie posiadają Niemcy i Francja. NATO to praktycznie jedynie USA, Niemcy, Francja i Turcja. Z czego ta druga nie kiwnie palcem, bo ma problemy z Iranem i Izraelem. Reszta krajów Unii posiada jedynie namiastki armii. Wyobraźcie sobie scenariusz z takich filmów jak "Gry Wojenne". Każdy kraj wschodni - Litwa, Estonia, Łotwa, Finlandia, Ukraina, Rumunia - nagle wołają o wsparcie z powodu ogólnej agresji i wizji wojny światowej. Europa jest w stanie obronić jedynie wszystko na zachód od Odry. Dodatkowo jesteśmy całkowicie zależni od Rosji - dwa miesiące bez gazu w zimę i przypominamy świat znany z Metro: Last Light. O zgrozo, unijne czołgi jeżdżą na rosyjską ropę, a przemysł zbrojeniowy zasila rosyjski gaz.

Złoty lek? Destabilizacja Rosji od środka. Wywiad, kontrwywiad, sabotaż polityczny. Jest to niebezpieczne, ale niezwykle skuteczne - zmuszenie Rosji do zajęcia się swoimi problemami lub kontaktami z Chinami może odwrócić rolę na korzyść zachodu. Problem jest taki, że Unia nie potrafi i nie może być stanowcza - sama idea Unii jak mówiłem jest dobra, ale nie ma głosów przywódczych. Nie ma wymagań dla innych krajów. Jest tylko rozdawanie i pompowanie pieniędzy w rozpadające się budy w Rumunii czy na Bałkanach.

Broda, ciebie już pewnie teraz KGB będzie sprawdzać za propozycję inwigilacji Władka. Mnie najbardziej martwi, to że jak dojdzie do wojny to zaś nas ruscy przejmą i kolejne xxx lat niesuwerenności

Na dobrą sprawę jedyną sprawną i silną armię w Europie posiadają Niemcy i Francja.

Bitch please xD

Znamy historię i wątpię, żeby się "nawrócili".

Już kilka lat temu mówiłem, żeby Polska wydobywała gaz łupkowy na masową skale, ale jak wiadomo, po co brać jak mamy od Rosji.

Na szczęście zima mija, więc jakoś przeżyjemy braki gazu/ropy ;]

Co do wojny, to wątpię, Putin to mądry i sprytny człowiek. Nie wpierdzieli się na pałę z czołgami i nie wywoła wojny, bo wie jak to może się skończyć.

Broń Boże przed wojną, według mnie to zakończy się co najwyżej podziałem Ukrainy, i to najwyżej.

@up

Gaz łupkowy jest podobno nieopłacalny, dlatego nie jest wydobywany. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik