Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grym98

Na czym nagrywa Rock ?

Polecane posty

Witam!
Chciałbym się zapytać o program w którym nagrywa rock, a nawet nie koniecznie ten sam program tylko jak to zrobić by nagrywać jednocześnie kamerką, i pulpit. Wie ktoś jak to zrobić? 

Rock nagrywa za pomocą karty AverMedia, a twarz nagrywa kamerą, potem to wszystko razem montuje. Z programów mogę Ci polecić Frapsa, Action, MSI Afterburner albo OBS. Ten ostatni służy głównie do streamowania, ale nagrywać też nim można. Dobre w nim jest też to, że możesz od razu bezpośrednio do nagranego filmu dodać kamerę. Jedynym minusem jest to, że obciąża dosyć mocno. Można zmienić profil w nim ale wtedy zmniejsza się jakość. Można to zniwelować ustawiając większy bitrate, ale wtedy plik więcej waży. Musisz przetestować kilka programów i wybrać ten, którym Ci się najlepiej nagrywa.

A nie nagrywał przypadkiem frapsem jednym pecetem z drugiego? Coś kiedyś o takim rozwiązaniu mówił. Kamerkę nie musisz jednocześnie, a nawet lepiej oddzielnie. Polecałbym ci nagrać kamerkę oryginalnym sterownikiem do kamerki (zazwyczaj ma tą funkcję). Potem nagrywasz obraz frapsem jak masz w miarę PC, albo Actionem, który delikatnie mniej obciąża komputer. A co do urządzeń to lepiej wziąść jakieś zewnętrzne, ponieważ wogóle nie obciążają komputera np.AverMedia Game Capture II. Poza tym możesz tym nagrać ze wszystkiego co ma HDMI. Wadą jest to że musisz wyposażyć się w dysk USB, lub sporego pendrive'a. Drugą opcją, która jest taka raczej prowizoryczna jest wzięcie jakiegoś starego dysku i wyprowadzenie kabla SATA, oraz zasilającego poza PC. E: Zapomniałem dodać, że jeszcze oddzielnie komentarz, albo camtasią i kamerkę i komentarz. Potem wszystkie zabiegi obróbki audio, a następnie wklejasz efekt do programu montującego i wszystko synchronizujesz. Jeśli użyjesz tej opcji z camtasią/programem z internetu który także to oferuje to możesz wkleić zwykły, nieobrobiony dźwięk, na innej linii obrobiony i po długości dopasować :) I tą metodą z 3,4 plików tworzysz jeden. Robisz wszelkie cięcia itp. (z kontekstu podejrzewam, że let's play, albo poradniki, więc za dużo tego nie będzie), ewentualnie muzyczkę, efekty itd. I możesz się cieszyć materiałem  z obrobionym dźwiękiem, kamerką, grą/pulpitem :)

Mi się wydaje że drugi pc ma odciążać pierwszy przy stream-ach, wtedy jeden procesor zajmuje się grą a drugi kodowaniem do h264. Sam testowałem takie rozwiązania, tyle że używałem do tego dwóch xeonów e5 i pojedynczej platformy. 

Jeśli mogę ci polecić jakiś program... Afterburner spisuje się świetnie, na konfiguracji C2D E6400 2,5 GHz (by OC), 9600 GT i 4096 MB RAM mogłem nagrać bez problemu Battlefielda 3 (TDM, kanały Noushar) w wysokiej jakości.

Testowałem nagrywanie podczas BF3: https://www.youtube.com/watch?v=pezkNx7_yWQ 

Nie powala montażem ani killami (jak nagrywam, to lamię :D), jednak pokazuje, że można na "przestarzałym" sprzęcie nagrać materiał z niezłej giery :) Przy nagrywaniu poprzez OBS nawet GTA:SA łapało lagi i gra wywalała jedynie 30-35 FPS. Jedyny minus programu jest taki, że nagrywa ci obraz, dźwięk z kompa i mikrofon do jednego pliku i musisz to potem rozdzielać (ew. nagrywać mikro czym innym).

@up Afterburner jest świetny, z darmowych lepszego bym nie podał. Jakość nie jest na poziomie Fraps czy Action!, ale i tak jest na wysokim poziomie.

Tak by the way, próbował już ktoś edytować filmy nagrane Afterburnerem w Camtasii? Wiem, że Camtasia nie lubi się z niektórymi (większością, lol) formatów więc chcę się zapytać czy z tymi z Afterburnera też. Może nie chodzi o same formaty, a raczej o te inne aspekty typu bitrate, kodek itp.

A, i jeszcze jedno - ten MSI Afterburner służy głównie do podkręcania. Jak się podkręca kartę graficzną w AMD Catalyst to wyskakuje powiadomienie, że się traci gwarancję jeśli w ogóle się tam wejdzie. Czy w przypadku MSI Afterburner też tak jest? Nawet nie wiem jak by to mogli sprawdzić, ale jakoś wolałbym grawarancji nie tracić, a być może gdzieś się to zapisuje na karcie skoro mają wbudowaną pamięć. Teraz wszystko jest możliwe jak podobno dyski twarde zbierają informacje o użytkownikach i wysyłają do NSA :P

No nic, nawet jakbym przez to mógł stracić gwarancję to jeszcze się wstrzymam, bo póki co komp wydala z nagrywaniem w 1080p nowych gier Frapsem, jak już się zacznie krztusić to się przerzucę na MSI Afterburner albo Actiona ze stron Ahrr, lub jak stanieje :P

Przed podkręcanie traci się gwarancję? Pierwsze słyszę, przecież to bez sensu. Producenci przecież zostawiają nam, użytkownikom, pewien zapas mocy, który możemy z karty wydobyć właśnie przez OC, także to się kupy nie trzyma i gwarancji się nie traci :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Pixel Player
      Witam ! Mam problem z programem OBS mianowicie, gdy zaczynam nagrywać wszystko normalnie działa, ale tak w 5 sekundzie nagrania obraz się zacina i dalej nie nagrywa a audio tak, przez co słychać mnie a obraz stoi w miejscu.  

Jeżeli macie jakieś pomysły lub rady prosiłbym bardzo abyście je napisali  

Z góry dzięki !   

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik