Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie!

W tym temacie chciałbym, aby ktoś wypowiedział się na temat smartfonu Nexus 4. Chcę, aby ktoś podał:

-podstawowe informacje,

-jego wady i zalety, 

-informację na temat aparatu,

-jak u niego z wydajnością,

-jaką posiada wersję androida.

Telefon będzie mi służył do grania (od razu chciałbym się zapytać, czy dam radę na nim zagrać w gta vice city) oraz przeglądania internetów.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Hej, jak, że Patrykk podał Ci link, w którym sprawdzisz specyfikacje techniczną (www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-nexus-4-test.html) to sobie daruje natomiast mogę Ci napisać co nieco o telefonie, ponieważ posiadam do od jego premiery do dzisiaj.

Ogólna ocena tel ode mnie w skrócie:
Bardzo, ale to bardzo solidny telefon za rozsądną cenę. Co dla mnie najważniejsze posiada czysty system Android bez żadnych nakładek od producenta jak inne telefony. Nie ma żadnych nakładek jak np. HTC ma sense, itd. Dla mnie jest to niezawodny sprzęt do każdego zadania, nieważne czy chce zadzwonić (nie mam problemu z jakością rozmów, ani odbiorcy nie narzekają, że mnie źle słychać), czy chcę pograć w jakieś gry np. w podróży, poczytać coś, posłuchać muzyki, etc. Nie ma naprawdę elementu, na który mógłbym narzekać. Kolejna bardzo ważna rzecz - aktualizacje Androida, wychodzi nowy Android dostajesz aktualizacje np. wyszedł ostatnio Android Kit Kat bardzo szybko dostałem oficjalnie wersję do zaktualizowania. Nie raz jeszcze do dziś czytam np. model tel XYZ otrzyma aktualizacje do Androida KitKat, myślę sobie "oooo,to ludzie jeszcze tego nie mają" :D Na oficjalne wsparcie aktualizacji możesz za to liczyć, oczywiście nie dożywotnio, bo jak każdy Nexus i z czasem to się kończy, ale wtedy bez problemu możesz liczyć na nieoficjalne aktualizacje. Dodam, że Nexusy bardzo łatwo modyfikować, jesli potrzebujesz i zależy Ci na takich rzeczach. W kwestii wydajności - ja naprawdę nie mam na co narzekać, nie mam żadnych zwieszek, restartów, czy niechcianych crashów do dziś więc to o czymś świadczy. Naprawdę solidny sprzęt nawet do bardziej wymagających gier, grając np. w Need for Speed Most Wanted nie miałem jakiś spowolnień podczas gry, czy ścinek. A graficznie muszę przyznać, że gra jest wymagająca i prezentuje się świetnie.

Aparat:
Według mnie bardzo przyzwoity i na pewno nie jest gorszy od konkurencyjnych tel. Zdjęcia robi ostre, wyraźne, a dodatkowo flash pomaga przy gorszych warunkach. Pod tym linkiem możesz sobie obejrzeć przykładowe fotki robione Nexusem 4:
http://www.engadget.com/gallery/google-nexus-4-sample-shots/
Tutaj przykład genialnej opcji zdjęć 360:
https://www.youtube.com/watch?v=R3KKiyEyu3o
oczywiście zdjęcie trzeba robić dookoła wtedy efekt jeszcze lepszy

Android:
Wcześniej już o tym pisałem bazowo ma on 4.2.2, ale od razu zaktualizuje Ci się do aktualnej wersji Kit Kat

Czy telefon nadaje się do gier?
Ja osobiście nie nabywałem go w tym celu, ale tu masz testy wydajności w różnych grach:
DUNGEON HUNTER 4
Real Racing 3
Shadowgun: Deadzone
Dead Space
Dead Trigger - " Ultra settings"
Modern Combat 4 (Full graphics)
Need for Speed: Most Wanted
GTA Vice City - Maximum Settings
GTA Vice City - Medium Settings
GTA Vice City - Minimum Settings
GTA 3
KILLER ZOMBIES 2
GANGSTER RIO CITY OF SAINTS
N.O.V.A 3
MODERN COMBAT 3
MAX PAYNE

I to by chyba było na tyle z mojej strony powiem jeszcze, że to najlepszy tel jaki miałem do tej pory i polecił bym go chyba każdemu.

Ja tylko dodam to co wcześniej już napisałem na pw, może innym się przyda.

Sam posiadam Galaxy Nexus (czyli model z 2011), Nexus 4 (2012) poleciłem już kilku osobą i są zadowoleni, teraz raczej polecam Nexus 5, chyba że możesz dostać 4 dużo taniej (np 500zł) inaczej lepiej dopłacić :)

Zależy co chcesz wiedzieć, przede wszystkim dostajesz najwyższą wydajność, za najlepszą cenę, do tego czysty Android prosto od Google (co też na wydajność wpływa).

Wsparcie jest przez 18mc od premiery, czyli Nexus 4 powinien dostać jeszcze jedną nową wersję Androida gdzieś w połowie tego roku, a ta co wyjdzie pod koniec roku już raczej nie dostanie. Przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne wsparcie, bo wsparcie nieoficjalne będzie jeszcze bardzo długie (np Nexus S z 2010 i Galaxy Nexus mają w pełni działającego Androida 4.4.2 nieoficjalnie dzięki temu że Google daje wszystkie potrzebne sterowniki i kod)

Na Nexus 4 akurat nie działa też OTG (np pendriva nie podłączysz, chyba z dodatkowym źródłem zasilania się da jak na Nexus S, ale to nie takie proste), na Galaxy Nexus i Nexus 5 to działa.

Napisz raczej czego najbardziej oczekujesz.

A i jeszcze jedno, załóż taki temat lub dopisz to do odpowiedniego i tam zadaj to pytanie i mi napisz link do tematu to dam tę odpowiedź, nie chce dalej pisać na prywatnym bo te informacje mogą się innym też przydać :)

+

Tak czy inaczej N4 zły nie jest, parametry ma prawie takie same jak Nexus 7 2013 którego kupiłem niedawno i jestem bardzo zadowolony :)

ramu mają tyle samo N4 i N5, więc aż takiej przepaści nie ma, więc jak dasz radę N4 dorwać taniej i szkoda Ci te 500zł to bierz :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Arcyk_Gaming
      Witajcie
      Jestem ArcyK i mam 30 lat. Regularnie nagrywam na YT od listopada zeszłego roku choć kanał mam tam od bardzo dawna! Nagrywam gameplaye z gier, poradniki do nich, sporadycznie uboxingi sprzętu i gier, a także bije rekordy w grach bądź wykonuje wyzwania zaproponowane przez widzów. Staram się by mój kanał był różnorodny i by każdy znalazł coś dla siebie. Staram się robić live'y, ale nie zawsze mogę sobie na to pozwolić, więc po prostu nagrywam i wrzucam filmy gdy wiem, że nie dam rady streamować. Czasem rzucam troszkę mięsem w filmach, aczkolwiek staram się by pozostało to w granicach zdrowego rozsądku i nie korzystania z nich jako przecinki. Po prostu gdy gram to jestem sobą i od razu pokazuje swoje emocje. Zaskoczenie, śmiech związany z daną sceną czy też po prostu frustracje i wkur.... Nie robię nic pod publiczkę (pewnie dlatego mam tyle widzów ile mam ^^), po prostu jestem sobą. Najlepiej zobacz i oceń sam . Dzięki za możliwość zareklamowania kanału!
      Pozdrawiam, Artur
      AKTUALNIE NAGRYWANE SERIE GIER: FAR CRY 5 i ASSASSIN'S CREED ROGUE i KONIEC GTA V + pojedyncze filmy z innych gier np. BATTLEFIELD 4 MP
      LINKI:
      Subskrybcja kanału - https://tinyurl.com/y8c6rccq
      Strona na Facebooku - https://tinyurl.com/ydh8p7t4
      Strone na Twitterze - https://tinyurl.com/y84y5y2z
      LINK DO KANAŁU: https://www.youtube.com/user/ARCYK
      ZWIASTUN KANAŁU: 

• Przez RS16
      Cześć. Od pewnego czasu regularnie biegam, jednak chciałbym znać swoje osiągi i to czy je poprawiam itd.
      Myślałem nad jakąś aplikacją, ale jestem kompletnie zielony tzn. nie wiem na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji.
      Prosiłbym was o polecenie jakiś darmowych programów.
      Programy pewnie będą potrzebowały połączenia z GPSem, dlatego mam pytanie, czy GPS korzysta z internetu do działania, czy z czegoś jeszcze?
      Dzięki za pomoc
    • Przez Himiodzio
      Witajcie

Grupa Himiodzio:
      Jejku Kaadzik Michu Więc tak jak wcześniej zacząłem robić, od razu do konkretów.

Michu
      Świetne połączenie muzyki z grą .  Całość przedstawione według mnie bardzo dynamicznie. Każda scena to coraz więcej akcji. Świetnie wykonane tzw(ja to tak nazywam) miksy scen . Ogólnie - trzymasz poziom od samego początku.

Kaadzik
      Bardzo fajnie skomponowane napisy z "otoczeniem" i oczywiście muzyką .
      Dynamika jest! Akcja? Jest! Fajnie wszystko zrobione? Jest! Tak więc widzę, że Kaadzik pomału się rozpędzasz.

Jejku
      Bardzo spodobał mi się ten motyw z łapaniem "twojego nicka" (wreszcie jakieś ciekawe rozwiązanie, na polu tego tematu).
      Wszystko bardzo fajnie zmontowane, lecz dla mnie muzyka (trochę denerwujące "chodzenie muzyki" z prawego do lewego ucha) spowolniła dynamikę całej akcji. Całość dopiero zaczęła się "rozwijać" pod sam koniec, co niestety u mnie wywołuje mieszane uczucia. Niestety ze wszystkich tu zgromadzonych prac, uznałem, że to (niestety :/) ty odpadniesz Jejku. Każda z prac była inna i wybranie tej słabszej graniczyło z cudem (więc moim polem wyboru, były nawet najdrobniejsze błędy/złe/dziwne rzeczy).

Dziękuje ci za udział w bitwie na intra i zarazem zapraszam na kolejne edycje. Byłeś jednym z tych zawodników, którzy mieli dziwny styl. Jak coś zrobili "słabego" (nie w znaczeniu negatywnym) w intrze, to maskowali to perfekcyjnym wykończeniem całości (tak wiem, brzmi to dziwnie ). Nie wiem czy zrozumiałeś moje wcześniejsze zdanie, ale mniejsza o to.
      Widzę, że z zadania na zadanie, robiłeś coraz lepsze filmy/intra, mam nadzieję, że w następnej edycji (jak będziesz brał udział) pokażesz coś co da ci wstęp do finału.

Tak więc co? Zadanie finałowe tej grupy pojawi się w czwartek. Jestem ciekaw kto przejdzie do finału ogólnego, aby załatwić zawodnika Ikarosa . Do czwartku!
    • Przez Fluuuorek
      Heeej.
      Mam Tablet Yoga '10 chciałbym zmienić czcionkę jest to możliwe lub przez jakaś aplikacje? Mój android to 4.2.2 Bardzo ważne to dla mnie.
    • Przez PoznanskaPyra
      System Android znany z urządzeń mobilnych bez problemu można uruchomić na swoim komputerze PC. Zdradzę wam na to prosty przepis.

Potrzebne składniki

-VirtualBox
      https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

-System Android w formie pliku ISO.
      https://code.google.com/p/android-x86/downloads/list 

Przygotowanie

1.Pobieramy VirtualBox-a. Poradnik jest pod Windows więc pobieramy wersje dla tego systemu

2. Teraz pobieramy Androida x86. Występuje on w różnych wersjach, ja wykorzystałem wersje podstawową.

3.Instalujemy VirtualBox

4.Uruchamiamy program VirtualBox

Cc-by_new_white.svg/64px-Cc-by_new_white.svg.png][/i][/b][/right]

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec