Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lajconic

ASUS vs. MSI Karta graficzna

Polecane posty

Witam forumowicze!

Noszę się z zamiarem kupna karty graficznej Nvidia GeForce GTX 760. Mam jednak problem: czy brać tę od ASUS'a czy MSI? Macie jakieś doświadczenia z tymi firmami? Co możecie o nic powiedzieć?

Pozdrawiam, Lajconic.

PS Chciałbym, aby każda odpowiedź poparta była odpowiednim argumentem

Jeśli już miałbym wybierać to MSI. Asusy są głośne. Co do samej karty to posiadam ją od Gainward'a w wersji Phantom i mogę ją polecić.

Jeśli GeForce, to tylko Gigabyte. Świetne i ciche chłodzenie Windforce - trzeba tylko uważać, żeby wziąć wersję Rev 2.0. Można ją poznać po czarnej 'obudowie' [pierwsza ma niebieską].

O tej rewizji cenna uwaga, jednak niezbyt trafna, bo z tego co się orientuję, to problemy z systemem chłodzenia występowały w dwóch modelach kart - R9 290 i R9 290X, o GeForce nic mi nie wiadomo :)

Od siebie również polecam Gigabyte, a z podanej dwójki wybrałbym MSI.

MSI i Gigabyte korzystają z tej samej firmy produkującej wentylatory. Wentylatory te są bardzo nędznej jakości, jeżeli karta będzie dużo używana, padną. Nie wiem jak u Asusa. 

Najlepsze chłodzenia dla NV robi moim zdaniem EVGA, tak jak dla AMD robi Sapphire. 

@Pyrka

Moim zdaniem też EVGA ma na prawdę dobre chłodzenia, patrzyłem na testy, na filmach itp, i jest bardzo fajnie :)

Wentylatory te są bardzo nędznej jakości, jeżeli karta będzie dużo używana, padną. 

A to ci ciekawe. Mówisz chyba o ich używaniu na poziomie 100% obrotów wentylatorów, wielu znajomych posiada karty Gigabyte i jeżeli już ktoś narzeka, to na cewki, o wentylatorach nigdy nie słyszałem. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Baran
      Siemanko ja jestem BARAN z ksywy oraz zachowania ! ;D

To mój pierwszy filmik. Nagrywane sceny zostały Telefonem ;D (tak w kilku momentach auto focus dał się we znaki)
      Obraz nie jest Ostry, ostry ale wystarczający jak na start. 

Dobra... nie umiem pisać wstępów wiec... Konkret 
      Co myślicie o filmie pod względem technicznym ?

• Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez xkubvix
      Witam wszystkich, otóż mam taki problem że posiadam od około 2 tygodni laptopa asus rog gl553 vd (i 5, gtx 1050). Wczoraj normalnie użytkowałem laptopa i klawiatura była podświetlona. Dzisiaj włączyłem laptopa i podświetlenie nie działa, oprócz przycisku on/off który świeci się na czerwono. Jakieś porady co mogę zrobić?
    • Przez AdamXD
      Witam. Mam problem. Kupiłem dziś r9 290 od asusa używaną, ale widziałem, że działała, więc u mnie też powinna. Podłączyłem wszystko tak jak być powinno (akurat to umiem xD) i nie wykrywa mi karty graficznej, tylko integrę, mimo, że kabel HDMI jest podpięty pod kartę. Pomocy! Dodam: Procesor i5 4690, płyta msi81m-p33, 8gb ram, windows 7 home premium    (ROZWIĄZANE)
    • Przez Hvba111
      milion pięćset sto dziewięćsetny temat
      z racji, że słabo się znam potrzebuje pomocy
      budżet do 2000zł
      złom aktualny:
      procesor: i3 4130
      płyta główna: Asrock H81M
      ram: 8GB Crucial 1600
      GPU: Gefore GTX 750Ti 2GB
      Zasilacz: Thermaltake smart se modular 530
      Obudowa Zalman z1
      HDD jakiś WD 500gb 5500obr
      Monitor: FHD
      proszę o propozycje co by tu zamienić itd

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/ i
      http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/
      wystarczy czy płytę główna też trzeba ?

poebalem dział trzeba przenieść

Przeniesione. //Fuzzik

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec