Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dapo24

Wsparcie dla referencyjnego chłodzenia R9 290X

Polecane posty

Witam.

Kombinowałem ostatnio z moim referencyjnym coolerem intela i podczas ,,oględzin'' GPU zauważyłem, że na tyle obudowy jest wylot powietrza. Powietrze z niego lecące było bardzo gorące, ale nie leciało jakimś wielkim podmuchem. Stąd moje pytanie: Czy warto podłączyć tam jakiś wentylatorek, który będzie ,,wyciągał'' powietrze, które tam dosyć długo siedzi i nagrzewa GPU? Póki nie zrobię czegoś na stałe oczywiście :)

Hmm. Kombinuję ostatnio nad schłodzeniem tego ,,potwora''. Czy dałoby się jakoś przerobić tą kartę? Np. kupując wentylatory z radiatorem i podmienić aktualne chłodzenie?

Hmm. Kombinuję ostatnio nad schłodzeniem tego ,,potwora''. Czy dałoby się jakoś przerobić tą kartę? Np. kupując wentylatory z radiatorem i podmienić aktualne chłodzenie?

Zastanów się nad blokiem wodnym, oczywiście wtedy byś musiał całą "instalację" zamontować.

Trochę za drogie te bloki wodne. O ile na sam blok mógłbym uzbierać to pompa, rezerwuar, chłodnica itd. zmieniają to w nieopłacalne przedsięwzięcie. Mam już jakieś wentylatory na oku, jutro jak będę miał dostęp do PC(korzystam z komórki) to podeślę link.

Wybaczcie, że piszę post pod postem, ale inaczej mój temat ,,zakopie się'' i najprawdopodobniej zostanie zapomniany. A więc myślałem nad tym chłodzeniem, lecz ponoć nie jest kompatybilne https://www.cooling.pl/arctic-cooling-accelero-xtreme-7970,produkt,553862.html , więc rozmyślam nad tym: https://www.cooling.pl/gelid-icy-vision-rev-2,produkt,553974.html?from_category=103_96 Czy będzie ono odpowiednie dla tej karty? Póki co jak gram w cokolwiek to GPU dochodzi do 90 C, więc próbuję coś zaradzić :)

Z tego co widzę karta miała na 1150mhz 50-parę stopni C. W porównaniu z obecnym 90C na 1000mhz to będzie Sahara a Antarktyda. Chyba wezmę ten cooler. Czy może jest coś lepszego?

Dzięki. Nie zauważyłem że sam dałem zły link, bo chodziło mi o tą z testu od Pyry :) O mały włos kupiłbym złe chłodzenie. Raczej zdecyduję się na tego Arctic Accelero Extreme III, więc temat można zamknąć :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik