Skocz do zawartości
DeXter.

Origin - Pare pytań.

Polecane posty

Witam, witam, witam.

Mam pare pytań co to platformy podanej wyżej w temacie.

Ogólnie - Jak działa origin? Działa to na takiej samej zasadzie jak steam? Pobieramy, aktywujemy konto, po czym kupujemy gry, a wpisująć kody aktywacyjne w platforme? Chodzi mi też o gry - Chce kupić BF4, ale jeszcze nie wiem do końca czy wersje pudełkową, czy na zasadzie klucza. Czym to się różni ? Bo jeśli kupie klucz do origin, to wpisuje klucz i gram (tak przypuszczam) a jeśli kupie płyke, to zainstaluje i muszę pobierać jakieś dodatkowe rzeczy? Prosiłbym o wyjaśnienie mi tej sprawy ^^. Chodzi mi bardziej o grę MP.

Origin działa prawie tak samo jak Steam. Każda wersja pudełkowa gry ma odrazu klucz. Z pudełkiem o tyle łatwiej, że nie musisz ściągać gry. Zaś klucz kupiony osobno czy w pudełku razem z płytą to bez różnicy. Instalujesz/ściągasz i aktywujesz klucz.

Cześć :)

Wersja pudełkowa od elektronicznej różni się... Pudełkiem. Tylko tyle.

Jeśli kupisz pudełko to wrzucasz płytkę do napędu instalujesz origin z płyty (ja tak miałem że program origin instalował się z płyty przy BF3) program sam się aktualizuje, potem podajesz klucz i gra instaluje się z płyty, po czym pewnie i tak będzie się ściągała aktualizacja gry. Gdy wszystko się zainstaluje, wyciagasz płytkę (nie jest potrzebna do gry) i grasz! Tzn nie do końca bo jeszcze będziesz musiał ściągnąć battlelog (wtyczka do przeglądarki umożliwiająca połączenie się z serwerem).

Jeśli kupisz kod to ściągasz origin wpisujesz kod i ściąga się cała gra z aktualizacjami po czym się zainstaluje :) do tego battlelog i to wszystko.

Origin pracuje jak steam. Nawet z wyglądu jest podobny tylko gry w sklepie ma drogie :P

Konta steam są płatne, niestety. Myślałem, że w Tym przypadku również będę musiał zapłącić, ale najwidoczniej nie. :}

Dziękuje wszystkim za pomoc. ;]

Konto na steam jest płatne? 2 dni temu kupiłem pudełkówkę na steam i specjalnie dla tej gry ściągnąłem program, zakładałem konto na tej platformie i nie zapłaciłem ani złotówki (oprócz kasy za kod do gry :P)

Konta na Steam czy Origin są całkowicie darmowe.

Co do instalacji z płyt: Podam przykład BF4. Kupiłem pudełko w pre-orderze, zainstalowałem 30GB i do tego doszło około 4GB aktualizacji + 4GB za DLC.

Nie wiem czy kupno go na origin będzie dobrym pomysłem, gdzyż pobierać 30GB jest trochę czasochłonne i zajmie kilkanaście dobrych godzin. Niestety internet tylko 6mb/s.

Instalacja chyba potrwałaby troszkę mniej :D

Powiem tak, nie musisz się obawiać, ja mam 3mb/s i wszystko ściąga mi się ładnie, BF3 troszke się ściągał ale to nie był problem. Klucz zawsze masz taniej, polecam g2a.com, tam BF4 z dodatkiem 90-96zł chyba jest. Warto naprawdę gdyż pudełko raczej odstawisz a nie będzie potrzebne :)

Własnie zastanawiałem się o g2a.com, bo naprawdę dobra oferta. No nic, wszystko wiem, więc temat można zamknąć. :] Dzięki Panowie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik