Skocz do zawartości
InnoS

Proponowane zmiany na serwerze jarock.pl w Battlefield 4

Polecane posty

Veto!

Wolę zwykły podbój;

Max do 40 slotów, ale teraz jest ok;

Liczba snajperek na nie. Jeśli jest taka broń to dlaczego nie można z jej korzystać? Dlatego gram na tym serwerze - nie ma żadnych durnych zasad.

Btw. śmieszą mnie te posty, że 48 slotów załatwi kolejki. Teraz jest 32/32 (10), a tak byłoby 48/48 (10).

Ustawienia są jak najbardziej okej.

No stupid rules on JaRock!

Problem leży nie tyle, co w snajperach, co w karabinach wyborowych. Każda klasa może jej używać - niemal wszyscy latają właśnie z nimi robiąc za "tankowych" snajperów, przykładowo leżący inżynier na dachu ze stingerem, DMRem z sporym zoomem. I siedzi Ci na dachu takich 5 kolesi - snajper, medyk, inżynier i 2 supportów. Wszyscy z DMRami. Jak któryś padnie to go leci medyk-snajper podnieść. W tym leży problem. Tu nie mówimy tylko o ograniczeniu klasy snajper, ale ograniczeniu ilości osób, które latają z karabinami wyborowymi i również znajperkami.

Pamiętaj, że to jak serwer wygląda ustala zlot graczy :) Mam na myśli wiele głosów za tą samą zmianą ;) Jeżeli na przykład gracze będą chcieli 48 slotów to (jeżeli Rock da) będzie 48. Raczej sądzę, że większość osób chciałaby jednak większy serwer, by po prostu był większy fun.

Co do ograniczenia snajperek na srv. Wgrałem plugin, ale coś pochrzaniłem i muszę to naprawić. Ze względu na to, iż dzisiaj skończyła mi się sesja, możecie się spodziewać limitu po tym weekendzie ;) 

Będzie on wynosił 3 snajpy na stronę konfliktu ( limit nie obowiązuje graczy vip )

Będzie on wynosił 3 snajpy na stronę konfliktu ( limit nie obowiązuje graczy vip )

I gdzie tu sprawiedliwość? Na jednej stronie może być np. 6 snajperów, na innej 3.

Ehh, a było tak fajnie.

Nie wiem czemu blokujecie snajperów, Równie dobrze można zablokować szturmowców. No bo czemu nie? Po to jest snajper w tej grze, żeby grać nim.

Ile masz przegranych godzin na serwerze? Ja mam blisko 200. Na 32 graczy średnio 20 gra z karabinami wyborowymi z lunetami typu holo/2x albo snajperami. Czemu? Bo tymi broniami najłatwiej zabić na HC. Wystarczy władować w kogoś 2-3 pociski z wyborówki i mieć spokój, niż ładować cały magazynek z normalnego karabinka. Tu leży problem, nie w samych snajperach, bo to klasa jak klasa, ale w używaniu przede wszystkim karabinów typowo snajperskich. Przykład mapy Flood Zone (Strefa Powodziowa), gdzie na dachu ustawia się jeden squad - 2 medyków, 1 support, 1 eng ze stingerem oraz 1 snajper z punktem respawnu. Wszyscy oczywiście z karabinami wyborowymi z lunetami. Logic? F... logic. Dlatego limit być powinien.

Wydaje mi się, że z ISDNem spróbujemy zrobić limit osobny - na 4 snajperów w całym teamie oraz np. 6 karabinów wyborowych. Nie wiem jakie wtyczka ma ustawienia, to jeszcze zobaczymy.

Zauważ też, że VIPów jest mało i bardzo rzadko się zdarza by grały 2-3 VIPy na raz. Aktualna lista aktywnych VIPów to - Rock, Vejxell, Brodatv, Highstyl3d. Ta czwórka. Czasami zagra s1cko (Liptonex) ale to raz na kilka dni. Resztę może widziałem 1 raz na miesiąc. Dlatego argument mówiący, że występuje dysbalans przez VIPy chodzące ze snajperkami jest chybiony :)

Myslisz ze grac snajperka jest latwo to sie mylisz, tu trzeba myslec gdzie sie ustawic ktoredy pojsc bo ze szturmowcem na bliskim dystansie nir masz szans. To pozostalymi pukawkami jak nie pobiegniesz to cos zabijesz.

Myslisz ze grac snajperka jest latwo to sie mylisz, tu trzeba myslec gdzie sie ustawic ktoredy pojsc bo ze szturmowcem na bliskim dystansie nir masz szans. To pozostalymi pukawkami jak nie pobiegniesz to cos zabijesz.

Myśleć? Serio? Myśleć snajperem trzeba na normalu, bo tam rzadko ginie się na hita od snajpy. Na HC nie trzeba ani w 5% myśleć snajperem. Przeciwnie, tutaj trzeba myśleć wszystkim co porusza się bez snajperki i DMRy bo snajperzy kampią wszędzie. A więc śmieszy mnie mówienie, że na HC trzeba myśleć snajperem. Bierzesz SRR-61, Shorty i znacznik i robisz 50 do 5, koniec. Tak samo śmieszy mnie mówienie, że snajper jest po to żeby grać więc po co go blokować. A teraz pomyślcie. Tak jak Broda napisał na cały serwer jest 20-25 osób którzy grają snajperkami jak i DMRami, pozostałem klasy to może po 3-5 osób na daną klasę. Na jarocku gra się ostatnio jak na serwer gdzie jest Sniper/DMR Only albo gdzie jest Assault Limit, Engineer Limit i Support Limit. Tyle mam do powiedzenia. Oczywiście kamperów nie przekonam, bo przecież oni tylko potrafią na HC grać snajperkami/DMRami, no to nie ma się co dziwić, że nie chcą limitu.

Haha, a to dobre  :lol: Snajper nie jest od kampienia. To jest zwiadowca. On powinien iść w "1-szym rzędzie". Po to ma znacznik odrodzeń, czujnik ruchu i inne śmieci. Wiesz co to agresywny snajper? Jeśli dla Ciebie gra snajperem to kampienie w krzakach albo bieganie po obrzeżach mapy jak Rock to się mylisz.

Granie DMR'ami to zwykłe noobstwo.

To jest gra i ktos wymyslil to po to by ktos tym gral. A snajper chyba jest od tego zeby zabijac z daleka a nir pchac sie na 1 linie, chyba jak mu 3 wyskoczy to jednym strzalem trzech nie zabije. Mysl. Zreszta nie widze sensu tej dyskusji skoro i tak macie swoje zdanie.

Każdy ma swoje zdanie, ale decyzja należy do społeczności. Liczy się też jakość głosów. Mam na myśli to, że głosy osób, które mają spory staż na serwerze, są często widywane, znane obsłudze i innym graczom - te osoby mają "silniejsze" głosy. Oczywiście mowa tutaj o tym, by nie pojawiały się "konta-zombie" stworzone po to, by zawyżyć ilość głosów po jakiejś ze stron. Limit nie jest jeszcze wprowadzony - wtyczka nie działa poprawnie, to temat dyskusyjny.

Dobry przykład podany jest powyżej - DMR (czyli karabin wyborowy) może posiadać każda klasa, jeżeli do tego domontujemy celownik na długi dystans to mamy praktycznie snajpera. Na normalu musisz trafić kogoś z normalnej mocnej i ciężkiej snajpy w łeb, bo w klatę nie zabija. Na HC możesz nawet średnią snajperką trafić w ramię i zabić na miejscu. Co dopiero DMRem, który ma szybsze przeładowanie i lepszą szybkostrzelność od ciężkiej snajpy. Siedzę na Proconie i widzę, co robi każdy gracz. Z czym biega, jak gra. Średnio na 16 osób w teamie 8 lata z DMR i celownikiem na bliski dystans. Sru sru sru, 3 celne trafienia np. z 8 w magazynku i przeciwnik leży. Jak wyglądają logi z ostatnich 10 minut?

SVD-12, SRR-61, MK11 Mod, SRR-61, JNG-90, RFB - to 80% wszystkich zabić z ostatnich 10 minut, nie licząc granatów czy zabić pojazdami! Jako admin/mod serwera widzę ile zabić przypada na jaką broń i w jakim czasie. Kto czym kogo zabija. I to jest nie fajne, że prawie każda mapa to marksman-paradise, gdzie tylko raz na kilkanaście zabić przewija się jakiś typowy karabinek.

Oczywiście, każdą broń stworzono po to, by ją używać... Ale jak na 16 graczy 11-12 lata z wyrobowymi/snajperkami, to coś jest nie tak, prawda?

Druga sprawa do omówienia w najbliższym czasie to mapy. Jak wiemy niedługo drugi dodatek, prawdopodobnie nowe mapy. Łącznie na serwerze będzie ich całkiem ładna ilość. Wydaje mi się, że można rozplanować wyrzucenie dwóch najbardziej znienawidzonych map - Flood Zone i Operation Locker. Oczywiście wszystko idzie pod dyskusję.

Myślę, że Sniper Limit sprawdziłby się doskonale np. 1 snajper w drużynie (Alfa,Bravo...) Duży podbój na 48 osób ze śmigłowcami szturmowymi jak najbardziej popieram ;)

Ja bym wyrzucił Linię Kolejową. Jak dla mnie za duża mapa na taką ilość graczy. Flood Zone również, a Locker... cholera, polubiłem tą mapkę. W sumie i tak bym nie mógł chyba grać (bez dodatku będzie można grać na serwerze?), ale ja bym odstrzelił Golmud Railway i Flood Zone.

To ja się też dołączę do tematu :)

*Co do snajperek, to faktycznie na Zalewajce (flood zone) jest fatalnie, dużo odkrytej przestrzeni, żeby dobiec do B trzeba skakać i robić slalomy, a dookoła tylko tss tss tss, jak ktoś wali... Więc limit snajperek wg mnie jest najbardziej uzasadniony (chociaż mimo wszystko, latając z karabinkiem ma się statystyki ujemne, ale o kilka tysięcy punktów więcej niż kampy... Najczęściej team kampiący przegrywa)

*Co do Wyborowych... Moją ulubioną bronią ogólnie w BF4 jest mk11 mod0, zawsze mam tylko na niej kolimator, więc trafienie z dalszej odległości jest mało prawdopodobne. Niestety wprowadzenie DMR-ów dla wszystkich klas, wprowadziło problemy jakie napisał wyżej Broda.. Ekipa siedzi na dachu i nic się nie da zrobić, bo heli respi się rzadko, a jak ktoś bierze heli to tylko po to by podrzucić siebie i marnuje się okazja, by "zmiotnąć" dachowców. 

*48 slotów... Są za i przeciw..
Za:
-Więcej osób wejdzie większy fun.
-Na dużych mapach Paracele, Jedwabny Szlak, będzie więcej przeciwników, bo czasem na prawdę biega się kilka minut i nikogo nie ma (Może snajperzy po krzakach siedzą ;d)

-Mniejsze kolejki (pomijając streamerów; wtedy nawet i 64 sloty nie starczają.)

Przeciw:

-Na niektórych mapach (nie na wszystkich, bo np Paracele są wystarczająco duże) trzeba by powiększyć teren działań.
-Większa sieka=mniej taktycznych zagrań

-Jeszcze więcej kamperów

*Ktoś poruszył temat adnotacji na czacie. Wg mnie są okej, tylko jest błąd.. przy nicku są "^", np ^Murdelio^, może da się to jakoś usunąć :)

*Moja sugestia: Czy przy głosowaniu na mapy, dało by się jakoś te ostatnie mapy, które były usunąć? Załóżmy była mapa Zavod 311, dlatego przez następne kilka (3-4) map nie będzie mogła brać udziału w głosowaniu. Wykluczyła by się opcja powtarzania non stop tej samej mapy :)

To tyle ode mnie :)

Jezus Maria!!!!;) tylko nie wyrzucajcie Lockera!! To jedna z moich ulubionych, to jest odskocznia od wszystkich innych bo jest "zamknięta', jako jedyna przypomina CQ z bf3. Jest fajną odskocznią od reszty otwartych map. Flood Zone, to wywalcie, bo nie lubię kampić ze snajpą, a tam muszę;) Czyli muszę kupić premium, bo nie pogram z Wami.... Wie ktoś czy jest gdzieś za 100zl?;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.