Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hardkor

Karta Graficzna po obrazkach

Polecane posty

Witajcie

Mam za zadanie opisać kartę graficzną pokazaną na zdjęciach. Szukałem w necie i bardzo mało znalazłem. Jedyne informacje, że jest to grafika Western Digital 256 kb, taktowana 45 Mhz (rdzen) i 56 Mhz (pamięć). Jest 8 lub 16 bitowa. Jej rdzeń oznaczamy "WD90C00-JK". Szukałem po necie i niewiele więcej znalazłem :) Może wam lepiej pójdzie :D

uzrl.jpg2ug2.jpg

Skąd ty taką wziąłeś? Aż jestem ciekawy, to karta z 1989r. w Polsce mało kogo wtedy było stać na komputer. Karta jest 16 bitowa, jak mniemam nie ma swojej jednoznacznej nazwy (mogę się mylić, lecz także nic więcej nie znalazłem), to nie te czasy. :)

Mój informatyk ma u sb takie karty, że głowa boli :D Przedpotopowe. No i to jedna z nich. Zlecił mi jej opisanie (takie zadanie dla chętnych). Samemu coś znalazłem, ale liczyłem, że może wam się uda :D

Ahhr ! :)

Twórczość Maxiego

"Kontroler VGA, o wbudowanej pamięci 256KB, oparty na układzie scalonym WD90C00 firmy Western Digital, wykorzystujący do komunikowania się z komputerem

16 bitową magistralę ISA.

Dzięki wprowadzeniu analogowego sygnał wideo, karta ta, oprócz trybu tekstowego 80x25 w 16 kolorach, dawała również użytkownikom dwa tryby graficzne, wykorzystujące znacznie większą paletę kolorów w nowych, na te czasy, rozdzielczościach.

Na przykład, pozwalała graczom wyświetlać 256 kolorów z 18-bitowej palety barw w rozdzielczości 320 x 200 lub 16 kolorów z 18-bitowej palety w rozdzielczości 640x480.

Karta była wyznacznikiem standardów w ówczesnej informatyce, stając się protoplastą kart graficznych posiadających funkcję grafiki trójwymiarowej, opartych na 32 bitowej magistrali PCI."

Pomocne linki: 

1. Instrukcja do karty VGA WD90C00

2. ISA - Wikipedia

Pozdrawiam 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik