Skocz do zawartości
Titus

Dobra fantastyka dla laika.

Polecane posty

Witajcie.

Wstyd się przyznać ale w życiu jak na razie krótkim (w kwietniu 17 lat) przeczytałem niewiele książek. Chciałem się w końcu przełamać, a jako że zagrywałem się w wieśka pierwszego  przeczytałem wszystkie książki o białowłosym.W sumie spodobało mi się i chciałbym kontynuować przygodę z czytaniem więc takie pytanie dla was. Jakie ciekawe książki polecacie o tematyce fantastycznej. Chciałbym aby nie były zbyt obszerne jak Harry Potter abym mógłbym się wkręcić. Liczę na wasze ciekawe komentarze.

Polecam Ci oczywiście dzieła mistrza Tolkien'a* :) Jest ich parę, i początkowe książki są dosyć nurzące i trudne, ale jak się przełamie to można wejść w fantastyczny świat. Oczywiście polecam Ci także książki mistrza Lewis'a*, czyli między innymi Opowieści z Narni do których też się aktualnie przymierzam (niestety wybrałem inne książki jako priorytet czego troszkę żałuję). Książki Jacka Piekary też są świetne, i nie zapomnieć o pani Le Guin z jej cyklem o Ziemiomorzu (książki, o niesamowitej fabule)

Tyle z fantasy.

*przypisuję im tytuły mistrzów, ponieważ to oni są ojcami tego gatunku.

Witam

Światy fantasy -  fantastyki są bogate jest w czym wybierać.Jako początkującemu zapoznaj się z Przygodami Gotreka i Felikxa  np.William King - Zabójca Trolli(Warhammer),Peter V. Brett - Malowany Człowiek i jak wyżej.

Ja Ci polecam serię książek "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" autorstwa Rick'a Riordana. Sam przeczytałem wszystkie tomy i naprawdę mi się podobały :) Książki nie są zbyt obszerne, mają koło 250 stron - w porównaniu z innymi książkami typu Harry Potter jest to naprawdę niewiele. Polecam :).

Bardzo dla mnie przyjemną i łatwą książką są "Dzienniki gwiazdowe" Lema. Sam bardzo naprawdę bardzo mało czytam, ale ta książka mnie okropnie zafascynowała i zmusiła wręcz do refleksji. Wiec chyba coś musi w niej być ;)

Ja bym polecił całą sage o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary ;) Rock nawet nakręcił filmik o tym :) Fajne są akcje i wciąga cholernie ;)

Jeśli masz ochotę na coś zabawnego, a co jednocześnie "pobudza nieznane rejony wyobraźni" jak to ujęła moja współpracowniczka, polecam dzieła Prachet'a:) wszystkie:)

Bardzo mi się spodobała saga "Orcs" autorstwa Stan`a Nicholas`a, jest to książka z gatunku Dark Fantasy czyli pełna detalicznych opisów bardzo brutalnych scen czy też oraz scen erotycznych.

Tylko że problem w tym iż ja czytałem tą książkę w wersji angielskiej, nie jestem pewny czy jest dostępna po polsku.

W alternatywie propnuje ci sage "Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana, znajdziesz książki z tej serii w każdym empiku.

Ja bym polecił całą sage o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary :) Fajne są akcje i wciąga cholernie ;)

O tak cykl o Mordimerze Jacka Piekary to fantastyczna  lektura,warto przeczytać cały.Nasz uniżony sługa licencjonowany inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu to wyjatkowy człowiek :D 

Sapkowski, rodzimy autor wybitnej serii Wedźmin. Do tego drugi również wspaniale piszący Piekara. Coś lżejszego to już wymieniane wyżej Harry Potter ( sam przeczytałem całą serie 2 razy, naprawdę mimo uprzedzeń jakie może nałożyć na tą historie cała masa ludzi warta jest przeczytania ), Eragon oraz Tolkien, do którego obowiązkowo trzeba zajrzeć ( ale jeśli jesteś "początkujący" to polecam Eragona, szybko i przyjemnie zleci Ci przy niej czas )

Pozdrawiam

Jeden autor

PRATCHETT :)

Jego świat dysku jest po prostu fenomenalny i stawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle fantasy. 

Polecam Trylogie Czarnego Maga napisaną przez Trudi Canavan ^^'' Od tej samej autorki są jeszcze dwie trylogie , "Era Pięciorga" oraz " Trylogia Zdrajcy " . Nie tak dobre jak Czarny Mag , ale też godne polecenia :)

Dobre fantasy dla laika hmmm : Władca Pierścionków , Hobbit, Dragon lance (8 wg mnie najlepszych książek poniżej) Warhammer Herezja horusa (teraz fajne wydanie z Fabryki słówek) Cykl: Drizzt-a  *** Jak Amerykańskich bogów i Nigdziebądź zaliczymy do fantasy to one również oraz Malowany Człowiek.  Polskie książki - Wiedźmin , książki o Maderdinie , Kłamca.  Metro (nie polskie) :) miłej lektury

1. Smoki Jesiennego Zmierzchu
  2. Smoki Zimowej Nocy
  3. Smoki Wiosennego Świtu
  4. Smoki Letniego Płomienia
  5. Czas Bliźniaków
  6. Wojna Bliźniaków
  7. Próba Bliźniaków
  8. Drugie pokolenie czytać przed nr 4

edit :P Diuna i ksiazki Warhammer fanasy battle lub 40k (Uwaga na tłuaczenia bo czasem boli np Mark of Chaos)

Ja poleciłabym Ci książkę pt." Opiekunowie" Koontza. Zawiera ona w sobie nie tylko elementy typowego kryminału, ale też sporą dawkę science fiction - co dodało książce nietypowego uroku. W zasadzie była to pierwsza którą wzięłam do ręki po za lektórkami szkolnymi i naprawdę się w niej zakochałam :) Jak dla mnie świetna i polecam Ci ją.

Polecam Olivera Bowdena książki o Assasynach jednak są napisane w 90 % jak wydarzenia z gier lecz, gdy ja przeszłem całą serię tych gier to te książki czytałem z zapartym tchem naprawde polecam . Oczywiście też mistrzu Tolkien , wszystkie książki to bogactwo dla laika fantastyki , Harry Potter także świetna seria , Eragon świetna seria , a może " Malowany Człowiek " , jest też Trudi Canavan i jej wszystkie książki jak narazie to tylko tyle przychodzi mi na myśl , troche moich wypocin . 

PrzemkoPLMcCat

Przemek Antczak 

Łohoho

Mój temat :D 

Jeśli chodzi o dobre, a zarazem lekkie dzieła fantastyki, to na razie odpuść sobie Tolkiena ( nie żebym coś do niego miał, bo książki są cudowne, ale dla laika będą strasznie ciężkie do przeczytania).

Pierwszą książką którą mogę ci z czystym sumieniem polecić jest pierwszy tom "Wojen świata wynurzonego" autorstwa Licii Troisi... w sumie wszystkie jej książki będą tutaj pasować:

-Kroniki świata wynurzonego (3 tomy)

-Wojny świata wynurzonego (3 tomy)

-Legendy świata wynurzonego (i jaka niespodzianka- również 3 tomy :D)

Oraz jak napisali wyżej- Brett i Malowany Człowiek/Pustynna Włócznia.

Ze swojej strony polecić mogę wszelkie książki autorstwa Davida Eddingsa oraz jego żony, Leigh, z którą później współtworzył. Wszelkie książki ich autostwa są godne przeczytania i naprawdę warte czasu, ale w szczególności:

Seria Elenium:

"Diamentowy Tron"

"Rubinowy Rycerz"

"Szafirowa Róża"

Jak również późniejszą serię, w której autor kontynuował przygody rycerza Sparhawka, Tamuli:

"Kopuły Ognia"

"Świetliści"

"Ukryte Miasto"

Napomknę tu jeszcze o jednym autorze, a właściwie dwóch - Warren'ie Murphy oraz Molly Cochran - którzy wspólnymi siłami napisali dwuczęściową sagę o kolejnych wcieleniach Króla Artura i jego Rycerzach Okrągłego Stołu, próbujących się odnaleźć we współczesnym świecie. Są to "Król Wszystkich Dni" oraz "Złamany Miecz". Serdecznie polecam.

Witam.

Ja ze swojej strony mogę serdecznie polecić serię Grzędowicza - Pan Lodowego Ogrodu. Przyjemnie się czyta, fabuła wciąga, postacie są barwne a w szczególności główny bohater i ten jego specyficzny charakter.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez Puchacz
      No więc jestem Puchaczem książkowym i liczę sobie 18 wiosen . Lubię czytać dobre powieści i opowiadania. Na swoim kanale, komentuję jednak te, które niekoniecznie wyszły dobrze  
      Przyjmuję każdą, konstruktywną krytykę. W końcu to forum YouTuberów, a nie kółko wzajemnej adoracji  

Link: Puchacz - YouTube

• Przez Pr!m0S
      Witam
      oddaję się waszej sugestii w sprawie czysto ciekawskiej, chciałbym poczytać trochę książek o tematyce wojennej, żołnierskiej oraz wojskowej . Jeżeli macie jakieś dobre tytuły warte uwagi to śmiało piszcie je tutaj. A może kupię jakąś fajną książkę z ,której będę miał dużo frajdy

Pozdrawiam

• Przez Barcode©
      Cześć.Znacie jakieś ksiązki warte uwagi cos ciekawego,strasznego a może poruszającego? .Dajcie znać jeśli coś wpadnie wam do głowy.Pozdrawiam Barcode
    • Przez dymolpc
      Jakie tytuły polecacie? Nie mam ulubionego gatunku, ponieważ nie wiele czytałem do tej pory. Głownie spowodowane jest to nudnymi lekturami w gimnazjum. Może to być fantasy, coś wojennego (przeczytałem połowę Battlefield 3: Rosjanin, lecz jest strasznie słaba) nie pogardzę też jakąś ciekawą książką przygodową. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik