Skocz do zawartości
Titus

Dobra fantastyka dla laika.

Polecane posty

Polecam jeszcze Trylogię Doliny Lodowego Wichru , z bardziej mrocznych Cykl Shannary , klasyka Gra o Tron no i oczywiście Oko Świata ( tylko z zaznaczeniem, że to nie jest krótki cykl a nawet najdłuższy jaki mi się zdarzyło czytać ale i tak wart polecenia ) 

Ja ze swojej strony polecam kilka książek od których zaczynałem:

- "Nigdziebądź" Gaiman'a- lekka, przyjemna, w miarę krótka no i ciekawa  

- "Kroniki Jakuba Wędrowycza"- tak egzorcysta z Polski, jest dobry na początek, pierwsza i najlepsza część jego przygód

- "Xanth" P.Anthonego- chociaż wydaje mi się że jest głównie dla nastolatków (14-16lat), ale może też wciągnąć starszego

I to ode mnie wszystko  :)

Dobre bo Polskie ;)

1.Klamca Jakuba Cwieka (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4802/klamca)

2. Trylogia Narrenturm A. Sapkowskiego (moze to nie stricto fantasy ale reweacyjny cykl ktory uzupelnia (tu brak mi slow ale fajne, bo REWELACJA, nie oddaje istoty) Audiobook Narrenturm

A dalej Klasyka: Tolkien, Ursula Le Guin, Gibson i moze na poczatek wystarczy ;P

Dziękuje za duży odzew z waszej strony :D. Kilka książek na razie wypożyczyłem i czytam lecz patrząc jaką ilość mi zaproponowaliście to nie wyrobię się do końca roku :P

1. ''Hobbit''   Tolkiena

2. ''Harry Potter''   Rownling

3. ''Zwiadowcy''   Johna Flanagana

4. "Wampiraci"   Justina Sompera

5. ''Władca Pierścieni''   Tolkiena

6. ''Eragon''   Christophera Paoliniego

7. ''Tunele"   Rodericka Gordona&Briana Williamsa

8. "Mroczna Wieża"   Stephena Hawkinga.

Ode mnie polecam Brandona Sandersona. Na początek "Elantris". Bardzo ciekawa i wciągająca do tego stopnia, że zapomniałem o świecie realnym. Mimo swoich prawie 700 stron :P  czyta się ją bardzo szybko i łatwo. :)

Kolejne książki tego samego autora to trylogia:

1. "Z mgły zrodzony"

2. "Studnia wstąpienia"

3. "Bohater wieków"

W moich zasobach mam jeszcze jedną książkę B.Sandersona "Siewcy Wojny". Po skończeniu 3 części trylogi zabieram się za Siewc-ów.

Titus, myśle, że może Ci się spodobać seria "Kroniki Żelaznego Druida". Akcja tej książki dzieje się w "naszych czasach" z tym, że na Ziemi żyją wrzystkie kiedykolwiek wymyślone przez człowieka potwory, bogowie itp.

Sądze, że Ci się spodoba.

Widze że masz taką samą sytuację jak ja..;-) też mam 17 lat i przygode z książkami zaczołem dopiero od października ubiegłego roku..;-) jak narazie przeczytałem 20 ksiażek z róznych gatunków ponieważ szukam swojego..;-).

Z książek Fantazy nie możesz przeoczyć

-Serii "Malowanego Człowieka" Peter.V.Brett : (w Rocku z książką wystąpiło) z kontynuacją "Pustynnej Włóczni: i wydanej niedawno bo premiera ma 23 kwietnia "Wojny w blasku dnia"...;-) Świeżynke dorwałem wczoraj i już nie mogę się doczekać kiedy ją zacznę.

-Polecam również Trylogie Anioła Nocy Brenta Weeksa...;D

Witam, ja co prawda w temacie, ale odrobinę z innej beczki  

W zeszłym roku napisałem swoją pierwszą powieść Sci-Fi (oczywiście, przez skromność nie wypada mi oceniać czy jest ona dobra) pt. "Rubież". Proszę nie traktować tego posta jako nachalnej akwizycji - 80% książki zamieściłem na blogu - być może kogoś ona zainteresuje.

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich!

Ja CI polecam gorąco na początek książki Ricka Riordana - kupa frajdy przy czytaniu, zawsze ciekawa intryga, mitologiczny świat, który się przenika ze współczesnym, ciekawi bohaterowie. Ja sam zaczynałem od Riordana, ale wciąż od wielu lat wracam do niego. Teraz na pewno przeczytam "Hotel Walhalla" (już wyszedł) i "Młot Thora", który ma wyjść za miesiąc. I znowu się poczuję jak w dawnych czasach, gdy dopiero odkrywało się fantasy! Pozd. ;)

Jeśli kogoś ciągnie do dark fantasy, mistycznych klimatów, to polecam opowiadania H. P. Lovecrafta, ojca Cthulhu i innych Wielkich Przedwiecznych. Muszę kiedyś do nich powrócić, ale osobiście polecam opowiadanie "Muzyka Ericha Zanna", a także "Kolor z innego Wszechświata". Jednym z dłużych (a napewno najdłuższym z jakim miałem do czynienia) opowiadań jest Przypadek Charlesa Dextera Warda, które też mi się podobało. Jest jeszcze kilka innych, które mi się podobały, ale nie pamiętam tytułów. Za to wiem, że wszystkie można znaleźć w zbiorze "Zgroza w Dunwich i inne przerażające historie". Swoją drogą, jeśli dobrze myślę, to "Zgroza w Dunwich" też była bardzo "przyjemna"

Edytowano przez Wilkokłak

Xan    0

Trochu odkopię temat. Z dobrych książek polecam:
-Sagę Miecz Prawdy autorstwa Terry'ego Godkinda (dla leniwych jest jeszcze serial, ale mało się trzyma książki i jest wiele uproszczeń)
-Trylogię Czarnego Maga autorstwa Trudi Canavan (mega książki, tak wsiąknąłem w ten świat, że jak się historia zakończyła to miałem mega doła przez tydzień)

-Sagę o Wojnie Swiatów autorstwa Raymonda E. Feist'a (z początku może się wydawać trochę drętwe, ale potem opowiada świetną historię)

-Trzytomową powieść Achaja autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego (również świetne książki, czyta się bardzo przyjemnie i zżywa z dziewczyną która dała się porwać wojennej zawierusze)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się