Skocz do zawartości
TheKaczorek178

Prośba o ocenę zestawu PC

Polecane posty

Nie potrzeba Ci tego kabla SATA bo w zestawie z MOBO już są bodajże 2 czy 3. Do tego nie brałbym takiego napędu bo przepłacasz, za 30-50zł dobry znajdziesz, tylko bez Blu-Ray który jak się domyślam nie jest bardzo Tobie potrzebny. Jeszcze HDD zmień na WD oraz upewnij się że te kostki się zmieszczą pod "macho".

No to tak. Jeśli ci nie jest potrzebny to bierz dysk 1 TB. Około 100 zł w kieszeni. Blue Ray też mało komu potrzebny. Jak będziesz korzystał (ja mam i korzystam) to zostaw, jak nie zmień na DVD. zostaje następne 200 zł lub wiecej. Czyli jesteś jakieś 300 zł w plusie razem. Osobiście bym to doinwestował w GPU na Radeon 280X lub MOBO-  http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-z87-extreme4-intel-z87-lga1150-box,38827.html, i zmienił bude na Zalmana Z9 Plus :) Zmieniaj jak chcesz :)

W tej cenie można złożyć znacznie wydajniejszą jednostkę napisz do czego ma służyć komp (gry, nagrywanie- renderowanie itp.) i podaj jaki posiadasz monitor i w jakiej rozdzielczości pozwala grać.

Komputer do gier, nagrywania i renderowania :D. Nie mam jeszcze monitora, zastanawiam się nad Samsungiem Ultra Wide. A ten GTX770 to nie jest najlepsza karta graficzna do grania? I zastanawiam się nad inną płytą główną.

@Edit

Skasowałem nagrywarkę i kable SATA bo mam ze starego komputera.

Ile będzie renderowania a ile grania? Najlepiej procentowo lub ile planujesz renderować (ilość filmów i ich długość przez dany okres czasu). Komp do 5 tys? Musi być na techplanet czy gdzie indziej też akceptujesz :) ?

Na techplanet jest chyba najtaniej.

Do takiej ilości materiałów nie opłaca się zbytnio iść w i7, więc ja bym został przy tej i5.

W zestawie musi być system?

Raczej tak, chyba, że gdzie indziej kupie, może taniej będzie.

PS

Ja na techplanet robię tylko listę, a prawdopodobnie kupie gdzieś "na mieście". Bo chcę kupić w ratach, a tam kupując za 5k spłacam 8k więc nie zabardzo mi to pasuję :D Dlatego kupie gdzieś w sklepie. Tak więc co mam tam pozmieniać itp? Proszę o konkretne przedmioty (linki ja można najlepiej do techplanet :D)

290X zjada na śniadanie twojego GTX 770 :) Nie jestem pewny co do chłodzenia na CPU (mało w tym siedze ale słyszałem dobre rzeczy o BQ jeśli o to chodzi.) Ew. można też pomyśleć nad innym zasilaczem, ale z tego co wiem dobra firma, którą dałem, 630W mocy wystarczy spokojnie i cena nie jest wysoka :D

Referenty - chłodzenia referencyjne, czyli takie jakie twórcy karty stworzyli (AMD i nVidia).

Autorskie (tudzież niereferencyjne) - chłodzenia producentów kart graficznych (MSI, Nigabajt, Zotac, Palit, Szafajer), często karty są też fabrycznie przez nich podkręcone.

@EDIT

Zalman z9 plus jest okej, możesz też sprawdzić z9 u3, z11, albo coś innej firmy, np. Fractal Design (Define r4, ale to już droższa, lecz cichsza).

No to podmienic na to chlodzenie co Sliwa wyslal i sprawdzic ceny na agito, esc i tyle :) Bo tam najtaniej. Ja akurat juz na fonie to najwyzej jutro moge to zrobic. Przy okazji zobacze tam za niereferentami 780Ti

Nie róbcie żartów Panowie przy 5tyś dawać Zalman Z9 zgadzę się obudowa jest dobra ale nie przy takim budzecie tu można sobie pozwolić na obudowę lepiej wykononą, druga sprawa pamięć ram nieopłacalne do tego na wysokim napięciu, trzecia sprawa dysk SSD 60GB przy takiej dysponowanej kwocie można śmiało brać 120GB.

Ode mnie taki zestaw http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72453&s=73636&s=77637&s=72512&s=80265&s=76569&s=73104&s=78656&s=85520

Na monitor ile masz na wydanie?

Co do RAMU masz rację, moja pomyłka. Na budach się mało znam, a o Zalmanie słyszałem wiele dobrego oraz sam go posiadam :) Co do SSD to można 120 GB, ale po pierwsze na niego się daje system, więc 60 GB spokojnie starczy (no chyba, że planuje jeszcze jakieś pojedyncze gry lub programy instalować o większej zawartości). Po drugie prawie 200 zł się dopłaca do twojego, więc Kingston 120 GB z polecanych na Morele jest tańszy (bo 300) i ma lepszy transfer :P Twój to 520/200, a king 450/450 :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik