Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mmaksiu

Jaki dysk ssd 128gb do Macbooka pro 13'

Polecane posty

Witam!

Proszę Was o radę jaki dysk ssd 128gb kupić do Macbooka pro? Czy wszystkie wejdą? Jaki będzie najbardziej wydajny w dobrej cenie? Użytkował będzie go mój tato, głównie na tym dysku będą ważne dane, nuty. Wiec zależy mi na trwałości tegoż nośnika. Pozdrawiam i liczę na pomoc. ;)

Powiny wejść i być widoczne wszystkie dyski SSD- musi je bez problemu wykrywać.

Ciężko coś poradzić, bo mało kto tu chyba ma Macka. Pierwsze co mi wyskoczyło w Google to :

http://sklep-komputerowy.pl/pl/p/Zmiana-na-dysk-SSD-128GB-dla-MacBook-Pro/213

Nie wiem czy to zaufany sklep, ale możesz poczytać gdzie najlepiej kupować. Ludzie na forach skupionych bardziej na Appl'u doradzą lepiej niż my i opiszą dlaczego jakiś konkretny dysk warto kupić.

Możliwe. Pisałem, że nie wiem nic zbytnio na ten temat. Czytałem i akurat na dwuch forach polecali ten. Prawdopodobnie masz rację. Jeżeli tak jest, to już edytuję post i przepraszam za wprowadzenie w błąd ;).

Możliwe. Pisałem, że nie wiem nic zbytnio na ten temat. Czytałem i akurat na dwuch forach polecali ten. Prawdopodobnie masz rację. Jeżeli tak jest, to już edytuję post i przepraszam za wprowadzenie w błąd ;).

Nic nie szkodzi :) Ja głównie te informacje mam od Benchemarkowiczów.

Co do OCZ to ich produkty były kiedyś bardzo awaryjne. Nigdy jeszcze nie zawiodłem się na Kingston'ie, ani jeśli chodzi o RAM, ani jeśli chodzi o dysk. Jeśli chodzi o Mac'i to rzeczywiście dziwne jest to, że najbardziej polecane wśród ,,apple'owiczów'' są dyski OCZ Vertex. Nie wiem co o tym myśleć. Ale polecam popytać się na jakiś anglojęzycznych forach/ ewentualnie o ile się nie mylę na oficjalnym forum apple'a, chociaż po pierwsze nie wiem czy mają polską wersję, a po drugie najlepiej było by się popytać na anglojęzycznej wersji forum apple'a. Z tego co jest napisane na tych forach to ten OCZ rzeczywiście jest dobry, ale ja z własnego doświadczenia znam raczej zaprzeczenie tej teorii. Jednakże Toshiba drugiego grudnia 2013 roku wykupiła OCZ, a dyski Toshiby też mają nie takie złe oceny. Podsumowując ja poleciłbym ci Kingston'a, ale to jest opinia pecetowca :) Korzystałem i korzystam z wielu ich produktów i do tej pory się nie zawiodłem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś od osób korzystających ze sprzętu Apple sprawdź ich oficjalne forum :)

Może coś tam rzeczywiście się zmieniło :) Ja już od około trzech lat nie miałem kontaktu z OCZ, a cała firma była blisko zniknięcia z rynku. Trzy lata to sporo czasu, więc może awaryjność odeszła w niepamięć :D

Z tego co czytałem polecają Plextory, Ocz i Samsungi. Co będzie lepsze ? Samsung raczej odpada ponieważ jego ceny są straszne :D 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik