Skocz do zawartości
Patrykk

Wszystko o urządzeniach wyposażonych w system Android

Polecane posty

Nie no nie przesadzajmy. Ja na HTC mam tylko hardcase na tył telefonu, a jakoś dużo rys nie zauważyłem na wyświetlaczu.
Patrykk w jaki sposób jest ograniczone menu? :P Bo nie kumam :D

Ale co rozumiesz przez menu? Dla mnie menu to ten lagacy button, albo inaczej zwany menu button of shame (tak developerzy mówimy tym developerom którym w aplikacji pokazuje się menu na pasku z przyciskami nawigacyjnymi, a w HTC One to w ogóle robi się wtedy cały czarny pasek na dole z jednym przyciskiem na środku)

Himi kup sobie folię na wyświetlacz :P

A co do One to gdzieś czytałem, że w tym telefonie menu jest strasznie zamknięte i ograniczone, przez co mamy mała swobodę ruchu.

Folię? Wolę bez, jakoś strasznie uważam z telefonem, a pod mocnym światłem widać przeróżne krechy, kółka :D. Niestety to jest według mnie jedyna większa wada.

Menu jest dobre i dla mnie nie jest zamknięte (nie jestem jakimś specem, więc mi wystarcza).

Maatt, no ja mam kilka, ale strasznie denerwują mnie w mocnym świetle :/.

A co do One to gdzieś czytałem, że w tym telefonie menu jest strasznie zamknięte i ograniczone, przez co mamy mała swobodę ruchu.

Po części się z naszym kolegą zgodzę. Chyba nawet wiem o czym mowa. Chodzi o Menu ( to gdzie mamy  spis wszystkich aplikacji). Nie jest ono na zbyt mocno rozbudowane, ale to nie był kiedyś najgorszy mankament w tym telefonie. Jeżeli chodzi o samą możliwość modyfikacji oraz edycji wyglądu, to totalną porażką  było menu pulpitów. Htc Seanse z nakładką noszącą nr.5 strasznie ograniczył użytkownikom możliwość edycji. Nie można było wybrać ekranu głównego. Nie było zbyt wielu opcji personalizacji. Potem wyszedł patch, który to porawił i wraz z Androidem 4.3 została dodana możliwść większej personalizacji. W aktualnym systemie możemy teraz wyedytować więcej rzeczy niż w edycji tej nakładki, która była podana razem z telefonem po jego premierze. Jeżeli ktoś lubi jednak ład i ogar, to moim zdaniem nakładka od Htc z nr. 5 jest idealna i wygląda bajecznie. 

Chcesz telefon gdzie możesz wyedytować wszystko??? Kupujesz sobie Lg G2 i zmienisz wszystko na co masz ochotę. Zaczynając od wielkości i rodzaju czcionki, po rodzaj blokady ekranu i wygląd aparatu.

Folię? Wolę bez, jakoś strasznie uważam z telefonem, a pod mocnym światłem widać przeróżne krechy, kółka :D. Niestety to jest według mnie jedyna większa wada.

Te plamki i rysy, są zależne od rodzaju folii, którą posiadasz. Kupując najtańszą po kilku miesiącach jak nie po tygodniach ( przy intensywnym użytkowaniu) będzie ona wyglądać tak:

folie-8.jpg

Możesz jednak zapobiec jakimkolwiek rysom czy też odciskom. Kupując folię taką, którą pisiadam np. ja nie ma mowy o takich przykrościach. Podpisałem zdjęcie, co byś nie myslał, że nie posiadam takiego sprzętu i zmyślam. Nie będzie, że widziałem u kolegi i sam nie wiem czy tak jest naprawdę, ale sam posiadam i wiem co mówię. ;)

Byłem na IFA 2013 gdzie zaprezentowano ten towar i byłem mile zaskoczony. Walili płotkiem, wkręcali się wiertarką. Nic nie dało. Dlatego też ją zakupiłem.

P1150098.jpg

OMG to nie jest menu tylko launcher i Android pozwala na zmianę launchera i nie trzeba roota.

Ja używam Nova Launcher Prime czy Pro (płatny) i jest najlepszy na rynku.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher

To jest link do darmowej wersji, można dokupić klucz na pro i wtedy jest więcej opcji.

Coś słyszałem, że S5 ma mieć ten czytnik siatkówki w oczach, odcisk palców i dwa wyświetlacze. Według mnie to przesada :P

Z tym odciskiem to ściema. Tak samo jak w Iphonie. Nie zawsze działa i dzięki temu wejście do danych naszego fona, staje się jeszcze łatwiejsze. Dwa ekrany też są bez sensu.  Z tymi oczyma, to jak ktoś lubi bajery, może być fajne.

Ja mam Sony Xperie Miro. :)

Telefon w swoim przedziale cenowym bardzo fajny.

Zaczynając od obudowy i gabarytów - telefon nie jest za duży, nie jest za mały (jak na moje standardy) i zdecydowana zaleta to jego klapka, która co prawda brudzi się od palców, ale nie ma prawa zostań na niej nawet rysy. Telefon raz spadł mi na beton (kantem) i powstało tylko małe zadrapanie w górnym rogu klapki, czego na pierwszy rzut oka nawet nie widać. ;)

Dalej - telefon jest wyposażony w Android'a 4.0 jeśli się nie mylę i po przerzuceniu się na ten telefon myślałem, że płynność i czułość dotyku to magia.

Do dzisiaj korzysta mi się z telefonu przyjemnie, aczkolwiek nie tak jak na początku. Jest to za sprawą tego, że telefon niestety ma ograniczone parametry i przy wgraniu większej ilości aplikacji,

czyli powiedzmy dwóch "ścian" menu aparat (komórkowy, a nie fotograficzny) zaczyna troszkę zamulać - na całe szczęście zauważyłem spowolnione działanie tylko podczas pisania na klawiaturze w Chrome. (piszcząc sms'a było wszystko dobrze).

Tak więc polecam ten telefon jak na ten przedział cenowy, przeglądam na nim internet bezproblemowo, nic się z nim raczej nie dzieje. Robię format raz na jakiś czas i jest git. :P

Co nie zmienia faktu, że kiedy będę przedłużać umowę o abonament to wyłożę kasę już na coś mocniejszego jak np. iPhone 4S (no chyba, że uprzednio ktoś mi go odda (czyt. rodzicielka :P))

Niektóre tak, ale nie wszystkie, sporo jest takich co są lepsze na Androidzie głównie dlatego że wielu rzeczy się wręcz nie da zrobić na iOS (np widgety, albo chat heads z komunikatora Facebooka czy samo Androidowe udostępnij)

Po prostu Android ma dużo bogatsze API, a to że wiele aplikacji niestety jest nieudolną kopią z iOS zamiast wykorzystać potencjał Androida to inna sprawa.

Jemu chodziło o aplikacje :P

Tak czy inaczej na dzień dzisiejszy takich aplikacji co są lepsze na iOS jest nie wiele, a co raz więcej jest w drugą stronę, nie wiem których jest więcej obecnie, ale to raczej zależy od tego co nam jest akurat potrzebne. Dla mnie to co jest niezbędne jest wręcz niewykonalne na iOS więc nawet bym sobie nie miał jak napisać :P

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się