Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adamp42

SPEEDLINK PC XEOX Pro – recenzja

Polecane posty

Kilka dni temu nabyłem pada SPEEDLINK PC XEOX Pro który współpracuje z komputerem również jako pad XBOX 360. Nabyłem pad dlatego, że mój poprzedni pad niechciał wspólpracować (wspólpracował ale były problemy) z grą Need for Speed Rivals

0.jpg

Wygląd.
Pad, jest to tańszy odpowiednik pada XBOX 360. Kontroler (moja wersja) jest koloru czarnego (ciemny szary), posiada kabel około 2m (niezbyt lubię tego typu rzeczy bezprzewodowe do grania). Kształt pada przypomina pada XBOXsa, ułożenie sticksów oraz przycisków jest w podobnym miejscu (co widać na zdjęciu). Ułożenie pierwszej gałki jest zamienione z krzyżakiem, niezbyt mi to pasuje ale ludzie twierdzą, że można się przyzwyczaić i to nawet szybko. Jedna różnica to, że niema kolorowanych przycisków ABXY, ale myślę, że jest to szczegół i zobaczymy w użyciu i grach. Materiał z jakiego został wykonany (moim zdaniem) to gumowy plastik i to w rękach trochę czuć.
IMG_4446.JPG

IMG_4447.JPG

IMG_4448.JPG

IMG_4449.JPG

Pad a komputer.
Pad XEOX może współpracować z komputerem według dwóch trybów DirectInput (D) i XInput (X), co sygnalizują 4 diody usadowione wokół loga. Przełącznik (suwak) między trybami usadowiony jest u spodu pada, podczas grania nie będziemy mieli problemów z przypadkowym przełączaniem pada. W zależności od włączonego trybu pad jest wykrywalny jako zwykły pad (D) lub jako pad xbox 360 (X) i podczas grania nie zaleca się zmiany trybu gdyż możemy stracić kontrole nad postacią czy autem i będzie trzeba zrobić restart gry (niekiedy całego komputera).
 

Rodzaje trybów.
DirectInput – Ten tryb jest przeznaczony do starszych gier, nie oznacza to, że nowsze tytuły nie będą go czytać, będą ale nie wszystkie i nie wszystkie poprawnie. Wszystkie przyciski (również tylne trigegry i bumpery) działają jako zwykłe przycinki ponumerowane w systemie, możemy je w grze dowolnie ustawić. Ten tryb dzieli się na tzw. dwa pod tryby. Przełączanie między trybami odbywa się przyciskiem z logiem, a diody w zależności od włączonego trybu odpowiednio się świecą.
Dwie zapalone diody  - Każdy przycisk, każda sticks i krzyżak działają oddzielnie i każdy ma swoje oddzielne przeznaczenie.
Brak zapalonych diod – Krzyżak działa jako lewa sticks, prawy sticks jako przyciski ABXY, funkcja krzyżaka i prawego sticksu zostały tu usunięte. Pozostałe przyciski nie zmieniają funkcji.
Między tymi dwoma pod trybami można się w grze swobodnie przełączać i niema problemu.
2.png

XInput – Ten tryb działa z nowszymi grami które działają tylko z padem xbox. W tym trybie pad sam niejako emuluje pada xbox, a system widzi go właśnie jako pad xboxa. W tym trybie mamy o dwa przyciski mniej niż w trybie D, ale za to przyciski LT i RT to triggery i działają jako dodatkowa oś czyli wykrywana jest moc wciśnięcia przycisku (przydatne np. w wyścigach samochodowych).  W tym trybie nie mamy pod trybów, a o włączonym trybie sygnalizują zapalone wszystkie cztery diody wokół logu pada.
3.png

Podsumowanie.
Pad w moim odczuciu jest dobrym padem, choć długo go nie używałem. W grach w których go testowałem był faktycznie wykrywany jako pad xbox a nie zwykły (oczywiście z trybem X), był z automatu ustawiony i w podpowiedziach którego klawiszu użyć widniała nie liczba lecz litera (bądź dwie litery).
Choć nie miałem pada od xboxsa na dłuższą metę w rękach (dwa mecze w hokeja u znajomego) to mogę polecić wszystkim tego pada jako tańszy zamiennik do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nigdy nie uważałem gamepad'a jako ważnego sprzętu do grania. Jedyne gry które dla mnie bez tego sprzętu nie miałyby sensu to cała seria Assasin's Creed i Batman Arkham City. Skoro sprzęt odczytuje tego gamepad'a jako xbox'owego to może się przydać jeśli ktoś chce grać w jednym pokoju ze znajomymi,a nie podoba mu się perspektywa wydawania dużej kwoty na oryginalną wersję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego pada nie używałem i moja opinia będzie strasznie subiektywna. Miałem kiedyś dwa pady na wzór pada od Xbox'a i działały one spoko, ale dopiero jak kupiłem pada oryginalnego i podłączyłem go sobie do kompa poczułem cholernie ogromną różnicę :). Brak jakiegokolwiek porównania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego pada nie używałem i moja opinia będzie strasznie subiektywna. Miałem kiedyś dwa pady na wzór pada od Xbox'a i działały one spoko, ale dopiero jak kupiłem pada oryginalnego i podłączyłem go sobie do kompa poczułem cholernie ogromną różnicę :). Brak jakiegokolwiek porównania :).

Z tobą mogę się zgodzić tylko częściowo gdyż pada od XBOX 360 nie mam i pod tym kontem się wypowiedzieć nie powinienem.

 

1. Kolega kupił kiedyś pada który wyglądał jak xbox'sowy i już z pierwszą grą nie działał. Pad w systemie był wykrywany jako zwykły pad (tryb DirectImput) i w części grach nie działał, było trzeba użyć programu "TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator" by działał ale nie zawsze to skutkowało. Pyzatym triggery działały jako zwykłe przyciski. Pad nie chciał działać z pewna grą (nawet z emulatorem) i zirytowany kupił sobie pada oryginalnego XBOX 360. Ja się nie skusiłem jak kolega, wydałem o 70zł mniej i pad nawet z tą grą na moim komputerze działa w 100% (każda złotówka się dla mnie liczy).

 

2. Czytałem na innych forach, że w większości padach z trybem XImput triggery (jak są) działają jako jedna oś (nawet w grach) i często np. w wyścigach na wciśnięcie naraz gazu i hamulcu auto nie reaguje, a przy padzie xbox auto boksuje. Sprawdziłem to przy moim padzie i tu zadziałało jak w padzie xbox, jak wcisnąłem naraz gaz i hamulec (ustawione na triggerach) to auto boksowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×