Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
QuickCygan

Problemy po stawianiu systemu

Polecane posty

Cześć. Wczoraj siedziałem sobie na komputerze, gdy nagle wysiadł prąd

(Dosłownie na dwie sekundki, blok obok stracił prąd na godzinkę, jednakże u mnie wszystko wróciło do normy równie szybko jak się zaczęło).

Kiedy włączyłem komputer okazało się, że dostęp do internetu jest ograniczony (wyglądało to tak : <NazwaSieci> Ograniczony Dostęp>

Wyczytałem na różnych forach, że ludzie, którym padł prąd tak samo jak u mnie pomogło jedynie stawienia systemu jeszcze raz.

No więc postanowiłem, że przyda mi się takie 'gruntowne' czyszczenie przy okazji. Dzisiaj więc włożyłem płytkę z Windowsem (7), uruchomiłem setup, wszystko zainstalowałem bez problemów.

Potem powgrywałem wszystkie najważniejsze programy (Steam, antywirus) oraz sterowniki.

Jednakże od czasu formatu borykam się z takimi problemami jak np. powolne działanie w niektórych momentach, wieszająca się przeglądarka, a raz doszło nawet do tego, że przy wyłączaniu przeglądarki wywalił Blue Screen. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane i czy jest to przejściowe, czy może coś się zdupczyło po gwałtownym odcięciu prądu?

Specyfikacja mojego blaszaka :

Windows 7 Home Premium 64 Bit

Zasilacz marki nieznanej o mocy 500V

Nvidia GeForce GTX 650Ti 1GB

Intel Core i7 2.67 GHz

12 GB RAM'u

Piszcze, jeśli trzeba coś dodać.

Pozdrawiam, QuickCygan

Zasilacz marki nieznanej

Zajrzy do obudowy odkręć boczny panel i zobacz co tam jest napisane.

Przydało by odczytać Blue Screen.

Dobrze mówiliście. Też tak sądziłem, ale wygląda na to, że to zasilacz. Zawiozlem kompa do pobliskiego Vobisu i rzeczywisicie zasilacz. Jakby co to źle się wyraziłem. Zasilacz nie był marki "made in china" tylko ja nie znałem jego nazwy.

Jednak to było coś innego.

Przy gwałtownym wyłączeniu prądu 'zakotłowało' się i przeprogramowała się kość BIOS'u (jeśli dobrze mówię)

i trzeba było wgrać poprawną wersję. Mam nadzieje, że nie pokręciłem, ale godzinę temu byłem odebrać blaszaka, więc szybko i sprawnie poszło.

Tylko dwie stówki zostawione w Vobisie. xd

W każdym razie dziękuje za podpowiedzi, temat do zamknięcia. ;)

Pozdrawiam, QuickCygan

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik