Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Resetsu

Rok 1984

Polecane posty

Fenomenalna lektura. Tyle wystarczy powiedzieć. Książka, zdecydowanie ponadczasowa i na pewno szybko się nie zestarzeje. A teraz przepraszam was, bo 2 minuty nienawiści wzywają ;)

Czytałem łącznie 4-5 razy, zarówno po polsku jak i w oryginale. ;] Wywarła na mnie ogromne wrażenie, bo po raz pierwszy czytałem ją mieszkając jeszcze w Singapurze, kraju dużo bardziej zbliżonym do Orwellowskich wizji niż Polska. Na każdym rogu czają się tam kamery, a władze nie przebierają w środkach, żeby trzymać mieszkańców w ryzach. Ludzie są totalnie obdarci z poglądów i zdają się nie mieć zainteresowań, ale nikt się tym nie przejmuje, bo media na każdym kroku przypominają, jakim to SG nie jest krajem dobrobytu i rozwoju. Książka otwiera oczy na wiele rzeczy, które zdążyliśmy już w naszym życiu zaakceptować, a które w jakiś sposób nas ograniczają.

Kiedy byłem w liceum jedyną Orwellowską lekturą był "Folwark Zwierzęcy". Książka również bardzo dobra, ale nie umywa się do 1984. Dlatego byłem bardzo przyjemnie zaskoczony, kiedy zobaczyłem "Rok 1984" na półce z lekturami w EMPiKu kilka miesięcy temu. W zeszłym roku czytałem też "Brak Tchu" Orwella. Miałem trochę mieszane odczucia, bo było to właściwie 300 stron o niczym, opowieść o sielance i wspomnieniach. Tytuł książki pije do tego, że współczesnym ludziom brak jest tchu przy tempie ich życia. Obowiązki, praca i rodzina stoją na drodze do bycia szczęśliwym i czerpania radości z prostych rzeczy takich jak łowienie ryb czy czytanie książki. Czuć też duży nacisk na ukazanie tego, jak bardzo świat zmienił się po wojnie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik