Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MattezPL

Komputer dla gracza do 4700 zł

Polecane posty

• Zastosowanie komputera : gry, nagrywanie & streaming, grafika (po części), rendering

• Maksymalna kwota : ~4700 zł

Których części potrzebuję : wszystkiego

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeszcze nie wiem ale raczej tak

Rozdzielczość mojego monitora : 1600x900

Specjalne wymagania : płynność na najwyższych ustawieniach najnowszych gier oraz w jakimś stopniu niskie zużycie energii abym nie musiał reaktora w pokoju budować biggrin1.gif

Części z poprzedniego komputera : brak

Własna propozycja zestawu 

Procesor: Intel I7 4770K

Płyta głowna: AsRock Z87 Etreme4

Karta graficzna: Gigabyte GTX 770 4GB DDR5

Zasilacz: BeQuiet! Purepower L8 730W

Dysk: WesternDigital AV Green Power 3,5" 2TB Sata II 64MB (?)

Dysk SSD: (?)

RAM: 2 x 4GB - Kingston DDR3 1600 MHZ CL9 XMP Hyper X Beast - (?)

Napęd: (?)

Obudowa: (?)

Inne : brak

1) 4gb na GPU - masz zamiar podłączać monitor 4k, albo 2 monitory fhd? jak nie to zmień na 2gb

2) mam podobny zestaw i mi 650 starcza, chyba, że masz zamiar w krótki czasie dokupić drugie GPU to wtedy może być
3) kiedyś czytałem (jak sam składałem kompa), że lepiej nie kupować Kingstonów ;) - i skoro tak dużo rzeczy planujesz robić, to może 12-16 gb?
4) napęd najtańszy - i tak go praktycznie używać nie będziesz
5) obudowa - zależy Ci na wyglądzie, ciszy czy ma być chłodna? - i do jakiej ceny byś ją chciał ;)
6) ssd zawsze można dokupić ;)

No SSD chcę tylko pytanie jaki ;)

4GB mi zależy bo jak wejdą monitorki 4K to pierwszy zakup, a widziałem że BF4 na ultra zajmuje całe 2 GB a chcę żeby wystarczyło mi na trochę dłużej używania. Obudowa chłodna, cicha i ładna xd

Ogólnie twój zestaw jest okey.

SSD do od Plextora jakiś 128GB.

GPU z 4GB przyda ci się do grafiki (o ile robisz to profesjonalnie, to zrobienia tapety dla kolegi raczej się nie przyda :P), ale jeżeli chcesz kupić monitor 4k, to też się przyda.

WD Green bardziej nadają się na magazyn danych, są nieco wolniejsze. Tobie do nagrywania, renderowania przydałoby się coś szybszego Blue, albo nawet Red.

RAMy możesz wziąć od Cruciala cl8 (mniejsze opóźnienie).

Bude to chcesz coś pokroju Zalmana z9/11plus czy wolisz FD Define R4.

I co do zasilacza, to tak jak już kolega wspomniał, możesz śmiało wziąć słabszy, np. BeQuiet Pure Power L8 630W.

Jeśli możesz dołożyć, to warto moim zdaniem :)

Uwagi zwrócili koledzy wyżej, zwłaszcza zmień zasilacz na słabszy, no chyba, że SLI planujesz ;)

Możesz też pomyśleć nad chłodzeniem procesora, jeżeli zamierzasz podkręcać procesor.

Jak planujesz zakup monitora 4K o rozdzielczość 3840 x 2160 to karta pokroju GTX 770 odpada to jest za słaba karta nawet przy 4GB na pokładzie padła propozycja GTX 780 to już lepiej ale szału nie ma

bf4_gpu_high2_3840.png

Jak widać na załączonym "obrazku" GTX 780 przy rozdzielczość 3840 x 2160 i na ustawieniach graficznych High generuje 25 fps marnie i szczerze mówiąc to padaczka.

Jak naprawdę masz w planach monitor 4K to konfiguracja SLI\CF wchodzi tylko w grę.

Hmm. Trzeba by sprawdzić R9-290X tri-X albo inną wersje po OC. Myślę że wtedy uzyskamy ~40fps. Wtedy już tak źle nie jest, ale to tylko ustawienia Hi, nie mówimy tu o ultra. 

Moim zdaniem można zaczekać do premiery Mantle dla BF4 i wtedy może to przyniesie trochę wydajności. Jednak pamiętajmy, że to tylko jedna gra. 

Wydaje mi się, że 2xR9-290x to tu najwłaściwsza kombinacja. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik